2026-06-15 11:47

Šeimų pikniku virstančių Gimininių istorija: nuo specialaus grojaraščio iki „Žemaitukų“ Rūtelių kaime

Radijo stotis „Lietus“
Jau rugpjūčio 1 dieną antra klausomiausia šalies radijo stotis „Lietus“ visą Lietuvą kvies tradiciškai švęsti Giminines – dieną, kuomet į vieną vietą susirenka ir linksmai laiką drauge leidžia šeimos, seniai nesimatę giminaičiai. Šiemet ši šventė išaugs iki nemokamo vienos dienos festivalio Kėdainių miesto parke, kur vyks didžiausias piknikas po atviru dangumi ir koncertą surengs net 4 scenos žvaigždės.
Gimininės su grupe „Žemaitukai"/Foto: Mantas Stankevičius
Gimininės su grupe „Žemaitukai"/Foto: Mantas Stankevičius

Gimininių idėja gimė prieš maždaug šešerius metus, nuo paprasčiausio „Lietaus“ kvietimo giminėms burtis tam tikrą dieną ir specialaus grojaraščio radijo eteryje tai progai. 2025-aisiais ši šventė virto nedideliu renginiu – vienai projekte dalyvavusiai giminei radijo stotis dovanojo įsimintiną įvykį: pas juos į giminės susibūrimą Rūtelių kaime, Šilalės rajone, atvyko bei savo koncertą surengė populiarieji „Žemaitukai“.

Judzinskai buvo viena iš beveik 2 tūkstančių šeimų, tąkart užsiregistravusių Lietus.fm svetainėje vykusiame specialiame konkurse.

Radijo stoties „Lietus“ nuotr./Gimininės
Radijo stoties „Lietus“ nuotr./Gimininės

„Pamenu, kokio didžiulio susidomėjimo praėjusiais metais sulaukė šis žaidimas. Tada burtų keliu išrinkome vieną giminę, kuri, pasirodo, tikrai turi tokią gražią tradiciją kasmet susirinkti į sodybą ir net savo Olimpiadą rengti. Mes atgabenome ir pastatėme profesionalią sceną, garso įrangą, atvežėme „Žemaitukus“. Buvo nuostabus oras ir šilta, šeimyniška atmosfera. Žiūrint iš šono į tą vaizdą, buvo aišku, kad Gimininės privalo toliau augti ir į vieną vietą suburti visas Lietuvos šeimas. Tai ir įvyks šiemet, rugpjūčio 1-ąją, Kėdainių parke, didžiausiame šalies piknike“, – pasakoja „Lietaus“ programų direktorius Gintas Vaičikauskas.

„Labai smagu matyti, kad vis daugiau giminių įsitraukia į Gimininių tradiciją. Mus pasitiko tokie šilti, draugiški veidai, jautėmės lyg namo grįžę. Aprodė valdas, supažindino su giminėmis, fantastiškai pasiruošę, pasipuošę. Kiekvieną atvažiavusį apkabina, šiltai priima. Labai nustebino jų Olimpinių žaidynių tradicija. Domėjausi, kokios ten rungtys, ką veikia, tai pasakojo, kad kasmet jos keičiasi. Tarkim, yra olimpinė rungtis disko metimas, o pas juos – kas toliau numes batą. Nuostabu, tiesa? Emocijos po šventės buvo pačios geriausios. Tikrai labai norėčiau ir visiems linkėčiau, kad giminaičiai dažniau, negu vieną kartą per metus susitiktų... Grįžome prisišokę, prisidainavę, prisifotografavę. Jau labai laukiu kitų metų Gimininių!“, – po pernai šventės sakė kartu su „Lietaus“ kolegomis į Šilalės rajoną vykusi radijo laidos „Su saule“ vedėja Vilija Dailydaitė.

Gimininės Rūtelių kaime su grupe „Žemaitukai“ /Foto: Mantas Stankevičius
Gimininės Rūtelių kaime su grupe „Žemaitukai“ /Foto: Mantas Stankevičius

„Tradicijos ir man pačiam labai brangios, artimos. Aš, iš tikrųjų, labai mėgstu nostalgiją, esu sentimentalus ir man giminė, mano šaknys, santykių palaikymas, labai svarbu. Labai dažnai apie tai galvoju, suku sau galvą, kodėl mes taip retai susitinkame, nebendraujame tiek, kiek anksčiau. Vis raminu save, kad tokie tie modernizmo, technologijų laikai, viskas vyksta per socialinius tinklus, todėl tiek mažai tų gyvų susitikimų. Juos suplanuoti – beveik misija neįmanoma. Paskutinis mūsų giminės susitikimas vyko prieš kokį dešimtmetį, tad tenka laukti kokio dėdės jubiliejaus, kad visi susirinktume...“ – pernai prieš koncertą Rūtelių kaime pasakojo „Žemaitukų“ narys Linas Vaitkevičius.

Praėjusių metų Gimininių akimirkas galite pamatyti nuotraukose:

Gimininės virsta didžiausiu šalies šeimų pikniku

Na, o šiemet gražia tradicija tampanti radijo stoties „Lietus“ inicijuojama Gimininių šventė virst vienos dienos festivaliu ir visas šeimas kvies susitikti Kėdainiuose. Rugpjūčio 1-ąją čia, miesto parke, vyks didžiausias giminių piknikas ir nemokamas muzikos žvaigždžių koncertas po atviru dangumi.

Karolinos Stažytės nuotr./Kėdainių miesto parko minaretas
Karolinos Stažytės nuotr./Kėdainių miesto parko minaretas

Į vienos dienos giminių festivalį šeimos kviečiamos atsivežti ne tik vieni kitus, gerą nuotaiką, bet ir, jei tokių turi, giminių herbus, vėliavas, pasipuošti specialiais marškinėliais su jiems brangia simbolika. Atvykusiųjų lauks nuotykių kupina diena po atviru dangumi: nemokamas garsių atlikėjų koncertas, specialios pramogos vaikams bei suaugusiems, šokiai bei smagus laikas kartu.

„Kol kas turiu išlikti paslaptingas, nes nuo šiandien „Lietaus“ eteryje pradedame ir siūlome savo klausytojams žaidimą, kuriame reiks spėti, kokie atlikėjai bei grupės pasirodys scenoje. Gimininėse lauks iš tikrųjų įspūdingas keturių atlikėjų ir grupių koncertas, mūsų radijo stoties laidų vedėjai, pramogos, žaidimai, daugybė „Lietaus“ dovanų“, – intriguoja G.Vaičikauskas.

Žaidime sudalyvauti gali kiekvienas, jį rasite ČIA

Gimininių organizatoriams glaudžiai bendradarbiaujant su Kėdainių savivaldybe, ši pažadėjo suruošti svečiams ir specialią atmintinę, ką atvažiavus šiek tiek anksčiau ar net keletai dienų bus galima pamatyti Kėdainiuose bei apylinkėse, kokias įsimintinas vietas bei muziejus aplankyti.

Visas šeimas ne tik traukti dainas iš širdies, bet ir iš širdies švęsti kviesiančios Gimininės – jau rugpjūčio 1-ąją, Kėdainių miesto parke.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą