Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 30d. 13:10

Sidabrinių vestuvių matematika: kas stipriau už draudimo bendrovę ir valiutą?

Bagočiūnų šeima
Deimantės Čečienės nuotr. / Bagočiūnų šeima

Širvintose gyvenantys Rimvydas ir Andželika Bagočiūnai švenčia sidabrines vestuves. Asmeninė šventė su savotišku akcentu – pora tuomet susigundė dabar nebeegzistuojančia draudimo forma – sidabrinių vestuvių draudimu. Sutartis netikėtai virto pinigais. Likimo ironija – dingo litas, iširo tokias paslaugas siūliusi bendrovė „Preventa“, tačiau Bagočiūnų šeima dar labiau sutvirtėjo.

Vietos gyventojams Andželika Bagočiūnienė yra žinoma ir kaip laikraščio „Širvis“ redaktorė bei žurnalistė. Jos vyras taip pat susijęs su leidiniu, besirūpinantis jo pristatymu užsakovams.

Mažiau kas žino, kad ši pora užaugino ir dar augina devynis vaikus. Ne visi biologiniai, tačiau visi savi ir brangiausi.

Šiomis dienomis pora mini ypatingą šventę – 25-eri metai kartu. Dar ši proga liaudyje vadinama sidabrinėmis vestuvėmis.

Būtų lyg ir nieko neįprasto, jei anuomet pora būtų pagailėjusi 50 litų Sidabrinių vestuvių draudimui. Viskas paprasta – duodi pinigus, o po 25-erių metų atsiimi 2500 litų.

Moteris pasakoja: „Kai išėjome iš salės, Klaipėdos santuokų rūmų hole mus pasitiko jaunas vyrukas ir pasiūlė apdrausti mūsų santuoką Sidabrinių vestuvių draudimu.“

Bagočiūnų vestuvių vaizdo įrašo kadras
Bagočiūnų vestuvių vaizdo įrašo kadras

Tuomet Andželika paklausė, o ar draudimo bendrovė „Preventa“ per 25 metus neiširs? Vaikinas užtikrintai atsakė – žiūrėkit, tik jūs neiširkit, o jau mes tai tikrai kaip nors išsilaikysime.

Ir ką jūs manote – „Preventos“ neliko, litas vertėsi į eurą. „Preventos“ neliko, o mes išsilaikėme. Moralas – nebūk toks tikras dėl rytojaus, nes nežinai ką jis tau ruošia. Bagočiūnai išsilaikė ir tik dar labiau sutvirtėjo.

Keturi sūnūs ir penkios dukros. Galėtų vardinti statusais – kuris jų biologinis, kuris įvaikintas. Tik to šioje didžiulėje šeimoje nėra – visi savi ir artimi.

Savo socialinio tinklo anketoje Andželika parašė: „25 metais esu vyresnė nei tądien, 25 metais sveikata silpnesnė ir grožis mano blankesnis 25 metais, bet užtai meilė mano vyrui, mano išrinktajam, mano vieninteliam – stipresnė 25 metais.“

Po tokių jausmingų žodžių moteris neišdavė, kaip nutiko su ta sidabrinių vestuvių draudimu? Ar gavo ką nors?

Asmeninio archyvo nuotr./Draudimo įkainiai
Asmeninio archyvo nuotr./Draudimo įkainiai

Paaiškėjo, jog „Preventos“ įsipareigojimus 2001 metais perėmė „Ergo Lietuva“ draudimo bendrovė, kuri paskaičiavo, jog šeimai priklauso atgauti 720 eurų.

Draudimo bendrovėje užsiminė, kad tokio draudimo seniai nebėra, o kalbintas darbuotojas prisipažino, kad tokią išmoką tvarko pirmą kartą savo karjeroje.

Internete galima rasti aprašytų atvejų, kuomet poros apsidraudė dar vadinamaisiais talonais. Pavyzdžiui, mokėjo 600 talonų, o po ketvirčio amžiaus atgavo kiek daugiau nei 90 eurų. Ir tai santykinai neblogas laimėjimas.

Kam šeima išleis pinigus? Andželika užsiminė, kad šeši vaikai jau yra visiškai savarankiški. Neseniai savo mažiausias mergytes įsivaikino. Ta proga šeima važiuos į Egiptą pailsėti.

Rimvydas ir Andželika Bagočiūnai
Rimvydas ir Andželika Bagočiūnai

„Važiuosime lapkričio mėnesį penkiese. Ten ir išleisime už šį keistą draudimą gautus pinigus, – pasakojo moteris, ieškodama kuo pilnesnės visos šeimos nuotraukos. Kadre vis ko nors nėra – tai sūnus išvykęs, tai marti. Juk visi reikalingi – ir priduria, – beje, birželį tapsime seneliais.“

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:55
01:30
03:27

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką