Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 22d. 17:00

Šimtmečio kūdikių mamos: vaikai auga, auk ir tu!

100 nėštukių parodos atidarymas: atėjo mamos su šimtmečio kūdikiais
Gintaro Globio nuotr. / 100 nėštukių parodos atidarymas: atėjo mamos su šimtmečio kūdikiais

Didelio visuomenės atgarsio sulaukusi iniciatyva sugrįžo – prekybos centre CUP Vilniuje įvyko antrasis jaudinančios 100 nėščiųjų fotografijų parodos atidarymas, kurios autorius - fotografas Algis Kriščiūnas. Istorinė šimto besilaukiančių moterų „Ateitis sveikina Lietuvą!“ fotosesija įvyko lygiai prieš metus, Lietuvos šimtmečio proga.

Besilaukiančios Lietuvos moterys – mūsų ateities simbolis, savyje prasmingai apjungiantis naujos gyvybės užuomazgas ir sąmoningą pasirinkimą tobulėti gyvenimo kelyje. Gimęs ir augdamas kasdien mokosi ne tik kūdikis, kartu su juo auga ir mama. Kartu su kiekviena jauna šeima žingsnį pirmyn žengia ir visa visuomenė.

Būtent tokia mintis paskatino šios iniciatyvos organizatorius, konferenciją „Sveika ir laiminga mama“, visus dar kartą pakviesti apžvelgti šią ypatingą jausmą sukeliančią parodą. Balandžio 28 d. Vilniuje įvyks antroji „Sveika ir laiminga mama“ konferencija, kurios šūkis yra: „Vaikai auga – auk ir tu!“

Šiandien nuotraukose įamžintos moterys – jau glėbyje savo atžalas glaudžiančios mamos. Dauguma į atidarymo šventę rinkosi ne tik su mažyliais, bet ir lydimos močiučių. Žvelgdamos į prieš metus sukurtas fotografijas, Šimtmečio vaikučių mamos teigė išgyvenančios įvairiausius jausmus: šiltus ir jaudinančius.

„Jausmas iš tiesų didingas. Dabar, po metų ateinu parodos pažiūrėti jau su vaikeliu ant rankų. Sukyla be galo gražūs jausmai“, – dalinosi Justina Arlauskienė, kurią su kitomis parodą aplankiusiomis mamytėmis vienijo džiugus ir stulbinantis pojūtis, kad čia ir dabar gyvena būtent toje akimirkoje, kurią dar prieš metus laikė ateitimi.

Į antrąjį parodos atidarymą atvykusi viena iš šimto fotografijose įamžintų nėštukių, paklausta, kaip per metus pasikeitė jos gyvenimas, Marija Kulešienė tryško emocijomis: „Kaip viskas pasikeitė! Dukrytė net vaikščioti pradėjo! O atrodo praėjo tik metai.“

Tuo tarpu Justina Arlauskienė prisipažino nors ir dirbusi su vaikais, pati tapusi mama suprato, jog tai – visai kas kita. „Jaučiu širdyje perversmą. Augu, tobulėju kartu su vaiku – tai visiškai naujas mokslas“, – šypsojosi J.Arlauskienė, kurios Šimtmečio vaikutis jaukiai snaudė vežimėlyje.

Gintaro Globio nuotr./100 nėštukių parodos atidarymas: atėjo mamos su šimtmečio kūdikiais
Gintaro Globio nuotr./100 nėštukių parodos atidarymas: atėjo mamos su šimtmečio kūdikiais

Parodos atidarymo šventę linksmai ir nuotaikingai vedė aktorė bei mama Miglė Polikevičiūtė. Padėkos bei palaikymo žodį tarė prekybos centro CUP vadovė Ona Nevinskienė. Jaukios ir jaudinančios šventės metu skambėjo ir atmosferą šildė specialiai konferencijai „Sveika ir laiminga mama“ sukurtos dainos „Dieviška mamos širdis“ įrašas.

Organizatoriai siekia atkreipti dėmesį̨ į moterį, kaip aktyvią ateities kūrėją; parodyti, kad visuomenė jau šiandien turi galvoti apie ateitį; skatinti sąmoningumą kuriant šeimas ir auginant vaikus.


„Sveika ir laiminga mama“ – vienintelė konferencija Baltijos šalyse, skirta ir mamoms, ir tėčiams. Jų sveikatai, vidiniam pasauliui, iššūkiams ir laimei. Konferencija vyks balandžio 28 d. „CONFER by Siemens Arena“ (Ozo g. 14, Vilnius).

Visi pranešėjai ir temos – mamosdiena.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką