Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 birželio 22d. 13:58

Tai įmanoma: sklandi, taiki ir linksma kelionė automobiliu su vaikais

Vaikai automobilyje.
Scanpix/Panthermedia nuotr. / Vaikai automobilyje.
Savo pastebėjimais dalijasi pozityvios tėvystės lektorė, asmenybės ugdymo trenerė, tinklaraščio jievaikai.lt autorė Vilma Juškienė.

Pakelkite rankas tie, kurių vaikai, važiuodami automobiliu pas senelius, prie jūros, ežero ar šiaip kur nors, nei karto nebuvo susipykę, nei karto neklausinėjo: „Kiek dar liko?“, „Ar jau greit atvažiuosim?“, „Kada atvažiuosim?“, nei karto nezyzė, neverkšleno ir pan. Aha! Nematyti nei vienos pakeltos rankos!

Pozityvios tėvystės lektorė, asmenybės ugdymo trenerė, tinklaraščio jievaikai.lt autorė Vilma Juškienė.
Pozityvios tėvystės lektorė, asmenybės ugdymo trenerė,
tinklaraščio jievaikai.lt autorė Vilma Juškienė.

Tiesa yra ta, kad būna kelionių tokių, kai nors sustok pakelėj ir sukišk mažuosius į bagažinę, kad tik nebegirdėtum triukšmo, verkšlenimų ir zyzimų. Ir, jei atvirai, sukišimas į bagažinę netgi labai pagelbėtų. Kodėl? Todėl, kad tai būtų smagu, kitaip, nauja, nepažinta, nepatirta, neišgyventa, nematyta, neišjausta… 

Tačiau bagažinėse savo brangenybių vežiotis negalime, bet galime sugalvoti kitokių pasilinksminimo būdų.

1 taisyklė. Važiuojančiame automobilyje – jokių kompiuterinių žaidimų, o ypač telefonu. 

2 taisyklė. Kad keliauti nebūtų nuobodu, būtina susigalvoti pramogų. Jei vos tik pajudėjus iš kiemo, mama ir tėtis pradeda diskutuoti apie savo problemas darbe, karjerą, remontą ar pan., neverta tikėtis, kad mažieji tuo tarpu sėdės ramiai ir tyliai žiūrės pro langą. Visiems bus daug ramiau ir linksmiau, jei pasiūlysime pramogų. Galima siūlyti išsirinkti kažką iš sąrašo arba iš anksto paruošus žaidimų pasiūlymų korteles kažką išsitraukti burtų keliu.

Mes sugalvojame tokias automobilines veiklas:
Valgoma – nevalgoma. Vienas šeimos narys sako žodį, o kiti stengiasi pasakyti, ar tai valgoma, ar ne. Reikia pasakyti greičiau už kitus, t. y. pirmam.
Ratu, vienam po kito vardinti: gyvūnus, daržoves, vaisius, miestus, upes, jūras, dainininkus, berniukų ar mergaičių vardus ir t. t.
Berniukas ar mergaitė. Žaidimas tinka mažesniems vaikams. Tėvai sako žodį, o vaikas turi pasakyti, ar tai berniukas, ar mergaitė (moteriškos ir vyriškos giminės skyrimas).
– Senas geras „Taip ir Ne“.
Ratu, vienam po kito vardinti gyvūnus, daržoves, miestus, vardus ar pan. iš tam tikros raidės (primename, kad orangutanas, oposumas, osilas ir ovinas yra kuo puikiausi gyvūnai iš „O“ raidės).
– Ratu, vienam po kito vardinti pro automobilio langą matomus dalykus iš tam tikros raidės, pvz. iš „K“: kaminas, kelias, kregždė, karvė, kėbulas ir t. t.
Kurti pasaką ratu vienam po kito pasakant po vieną ar du sakinius.
– Mokytis raides ir skaičius. Dairytis į pravažiuojančių ir pralenkiamų automobilių numerius bei juos garsiai perskaityti.
Pasakyti logišką sakinį iš priekyje važiuojančio automobilių numerio raidžių, pvz.: DBK 322 – „Duok bulvių košės!“ arba „Dabar būsim kieti/ kilnūs.“.
Dainuoti dainas. Tiesiog šiaip, tas kurios patinka.
– Paeiliui pradėti dainą, panašiai kaip žodį iš tam tikros dainos, tik šiuo atveju pradėti bet kokią dainą. Tikslas – išsiaiškinti, kas daugiausiai dainų žino. Užvedi, truputį visi padainuoja, tuomet kito eilė dainą pradėti ir taip tol, kol lieka čempionas.
Skaičiuoti / apžiūrinėti / tyrinėti debesis.
Tiesiog žiūrėti pro langą ir susvajoti ypatingą svajonę!

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 5 Vaikai Vasara Mama Šeima
Daugiau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką