Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 19d. 11:06

Treneriai Giedrė ir Romanas: plaukimas ne tik grūdina vaikus, bet ir ugdo jų charakterį

Treneriai Giedrė ir Romanas: plaukimas ne tik grūdina vaikus, bet ir ugdo jų charakterį
Partnerio nuotr. / Treneriai Giedrė ir Romanas: plaukimas ne tik grūdina vaikus, bet ir ugdo jų charakterį

Galima sakyti, kad plaukimo trenerius Giedrę Visockytę ir Romaną Teličėną į baseiną atvedė likimas ir natūralūs pasirinkimai. Įkūrę savo mokyklą, neturėdami nuosavo baseino, jie išmokė plaukti daugiau nei 2000 vaikų ir subūrė tvirtą plaukikų bei jų artimųjų bendruomenę. Dar vienas tikslas bus pasiektas 2021 metų sausį – duris atvers pirmasis „Plaukimo šeima“ baseinas Vilniuje, PPC „Ozas“. Treneriai atviri – šios svajonės išpildymo siekė 10 metų ir jau visai netrukus galės iki galo išpildyti savo plaukimo mokyklos viziją.

– Kokia jūsų plaukimo mokyklos vizija?

Romanas: Pirmiausia, mes ne tik mokome vaikus plaukti, bet ir kuriame bendruomenę, kurioje vieni kitiems padedame, palaikome, kartu siekiame tikslų. Dažnai mūsų darbas išeina už baseino ribų, atsiranda ryšys – tiek su vaikais, tiek su jų tėvais.

Giedrė: Mums tai nėra tik būrelis, kuriame atidirbame valandą baseine ir uždarome duris. Organizuojame ir varžybas, ir stovyklas, ir neformalius renginius. Įdedame daug pastangų, kad bendruomenė augtų ir stiprėtų. Mes prisiliečiame prie kiekvieno vaiko asmenybės, jo charakterio formavimo. Tokiu būdu padedame tėvams ugdyti vaikus.

Partnerio nuotr./Romanas Teličėnas
Partnerio nuotr./Romanas Teličėnas

– Kalbėdami apie savo veiklą, akcentuojate vertybes. Kokios jos? Ir kodėl jos svarbios mokant vaikus plaukti?

Giedrė: Mūsų misija – išmokyti kiekvieną plaukti. Todėl nesvarbu, ar į mūsų pamokas ateina trimetis, ar suaugęs žmogus, mes stengsimės perduoti visas savo žinias ir patirtį, kad jis išmoktų plaukti. Galbūt vienam reikės padėti įveikti baimes, kitą – paskatinti, o trečią – sudrausminti, bet nuo to galutinis tikslas nesikeičia.

Romanas: Galiu drąsiai pasakyti – esame ypač reiklūs kokybei ir pamokų metu siekiame ją užtikrinti maksimaliai. Kiekviena pamoka turi aiškų tikslą ir struktūrą, tai padeda greičiau ir efektyviau pasiekti norimą rezultatą. Kai vaikas žino, koks yra pamokos tikslas, su juo yra žymiai lengviau siekti tikslo.

Partnerio nuotr./Giedrė Visockytė
Partnerio nuotr./Giedrė Visockytė

– Jūs – vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjote mokyti plaukti vaikus nuo 3 metų. Kokią naudą plaukimas suteikia tokio amžiaus vaikui?

Romanas: Mažųjų grupes pradėjome rinkti prieš 10 metų. Pirminis tokių grupių tikslas buvo padėti vaikams grūdintis. Kad vaiką vandenyje išlaikytume 45 minutes, reikia juos sudominti, tad žaidimai ir saugūs pakvailiojimai – būtini. Pamokų metu siekiame, kad vaikas, pasitelkdamas kojas ir rankas, pradėtų vandenyje judėti į priekį, ant pilvo, nugaros, mažinant pagalbines priemones ir pan. Tik kai tai išmoksta, prasideda rimtesnis mokymas.

Giedrė: Tokio amžiaus vaikus pirmiausia mokome saugaus elgesio vandenyje. Patys užsiėmimai yra žaismingi ir įdomūs, bet per tai mes juos nejučia mokome plaukti. Dažnai naudojame įvairias gudrybes, kad vaikai drąsiau jaustųsi. Dažnai pati save nustebinu, iš kur kyla tiek idėjų ir būdų, kaip prie kiekvieno vaiko prieiti individualiai.

– Kaip tėvai turėtų padėti vaikui, kuris pradeda lankyti plaukimo pamokas?

Romanas: Pirmiausia tėvai turėtų būti kantrūs. Reikia nusiteikti, kad jie galės įvertinti plaukimo naudą vaikui tik po pirmojo sezono. Reikia laiko, kol vaikas užsigrūdina, sustiprėja, tampa labiau pasitikinčiu savimi.

Giedrė: Labai svarbu, kad tėvai vaikus paruoštų, jog jie eina į pamoką, kurioje turės atlikti užduotis ir klausyti trenerio. Vaikui reikia paaiškinti, kad pamokų metu gali būti ir sunkumų, gal ne viskas iškart pasiseks, nes rezultatai yra individualūs ir pasiekiami per skirtingą laiką.

Partnerio nuotr./Romanas Teličėnas
Partnerio nuotr./Romanas Teličėnas

Romanas: Tėvai prieš renkantis plaukimo mokyklą turėtų atlikti namų darbus, įvertinti ne tik pamokos kainą, bet ir patį mokyklos vidų. Būna, kad vaikas praleidžia baseine ir 2 metus, bet neišmoksta net plaukimo būdų pavadinimų. Kitas svarbus dalykas – pamoka kokybiškai gali vykti tik tada, kai grupėje yra ne daugiau 10–12 vaikų. Tik tada tėvai gali būti tikri, kad vaikas gaus pakankamai dėmesio.

– Sausį prasidės naujas „Plaukimo šeima“ etapas. Pamokas pradėsite vesti nuosavame mokyklos baseine. Kuo šis projektas ypatingas?

Romanas: Keliaudami po užsienį, matydavome, kad baseinai įrengiami netradicinėse patalpose, yra architektūriškai įdomių formų. Iki tol Lietuvoje neteko matyti tokių sprendimų. Mums pasisekė, kad „Ozo“ prekybos centro valdytojai patikėjo šia idėja. Tai bus unikalus projektas, labai patogus tėvams. Baseinas turės savo požeminę stovėjimo aikštelę, tad bus mažesnė tikimybė, kad vaikas peršals. Turėsime ir šeimos persirengimo kambarius, kuriuose tiek mamos, tiek tėčiai galės vaikams padėti susiruošti pamokai. Tai padės išvengti problemos, kai tėtis atvedęs penkiametę dukrą (arba mama sūnų) nežino kuriame, vyrų ar moterų, persirengimo kambaryje perrengti vaiką.

Giedrė: Su vaikais dirbs kruopščiai atrinkti treneriai, kuriuos paruošime pagal mūsų mokyklos metodiką. Daug dėmesio skirsime trenerių atestavimui, jų darbo kokybės vertinimui, motyvavimui. Norime, kad naujai prisijungę treneriai visiškai atspindėtų „Plaukimo šeima“ viziją.

Rezervuoti vietą vaikui „Plaukimo šeima“ baseine galite puslapyje e.plaukimoseima.lt/register. Pamokos vyksta skirtingo amžiaus grupėse (3–4, 5–6, 7–8, 9–10, 11–12 metų) nuo 6 iki 10 vaikų.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką