Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas atskleidė: dauguma tėvų nežino, kokia veikla užsiimti su savo vaikais

Tėvas ir sūnus leidžia laisvalaikį.
Shutterstock nuotr. / Tėvas ir sūnus leidžia laisvalaikį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos tėvai savo mažamečiams vaikams dažniausiai skiria po 1–2 valandas per dieną, rodo balandį atliktas tyrimas. Tačiau, nors laiko ir skiria, dauguma tėvų pripažįsta neturintys pakankamai žinių bei idėjų, ką tuo metu galėtų veikti su savo vaikais.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Šią problemą padės spręsti gegužę startavusi socialinė iniciatyva „Mažųjų ekspertų mokykla“, kuri pasiūlys nemokamą medžiagą ir idėjas kokybiškam tėvų laikui su vaikais.

Laikas su vaikais – tik antrasis prioritetas

Tėvų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus, nuomonės tyrimas parodė, kad pusė tėvų didžiausią savo laisvo laiko dalį skiria buities darbams ir tik 21 proc. įvardija, kad savo laisvą nuo darbo laiką pirmiausia skiria vaikams. Kita vertus, absoliuti tėvų dauguma (iki 90 proc.) pripažįsta, kad būtent tėvų pavyzdys, auklėjimas ir ugdymas šeimoje lemia vaiko pasiekimus, jo asmenybės formavimąsi.

Iki šiol populiariausi užsiėmimai su vaikais yra pasivaikščiojimai lauke (71 proc.).

„Didžioji dauguma tėvų (65 proc.) teigia jaučiantys, kad praleidžia per mažai laiko su savo ikimokyklinukais. Pusei visų respondentų trūksta idėjų, ką galima kartu su vaikais nuveikti, o sunkiausia veiklų susigalvoti namie“, – tyrimo rezultatus komentuoja Renata Dantė, viena iš idėjos autorių, kompanijos „Danone“ atstovė.

Iki šiol populiariausi užsiėmimai su vaikais yra pasivaikščiojimai lauke (71 proc.), piešimas, spalvinimas ar edukacinės užduotėlės (53 proc.), knygų skaitymas (50 proc.). Tiesa, mamos daugiau dėmesio skiria edukacijai, o štai tėčiai įsitraukia į žaidimus su žaislais ar fiziškai aktyvią veiklą.

Taip pat skaitykite: Kitas mylimojo veidas: koks jis tėtis pagal Zodiaką?

„Ikimokyklinis amžius yra labai svarbus ir esminis laikotarpis, tuo metu formuojasi vaikų ir tėvų tarpusavio ryšis, supratimas, bendravimo būdai. Laikas su šeima vaikui yra jausenos apie pasaulį, žmones, jų santykius, veiklas pirmoji ir pagrindinė mokykla.

Siūlyčiau tėveliams tiek labai nesikrimsti dėl mažai su vaikais praleidžiamo laiko, o pasirūpinti, kad laikas, kurį kartu pagal aplinkybes galite kartu praleisti, būtų kuo smagesnis, turiningesnis, gražesnis. Vaikai labai skirtingi, todėl tėveliams reikia nuolat ieškoti tinkamų raktų į vaiko širdelę. Juk tik jaučiant abipusį ryšį galima toliau ieškoti ir vaikams, ir tėvams tinkamų ir patrauklių bendravimo būdų, veiklų“, – apie laiko praleisto su šeima svarbą pasakojo gydytoja, vaikų ir paauglių psichoterapeutė, VU Medicinos fakulteto docentė dr. Sigita Lesinskienė.

Platforma siūlys sprendimus tėvams

Pernai Latvijoje prasidėjusi ir šiemet Lietuvoje startavusi socialinė edukacinė platforma „Mažųjų ekspertų mokykla“ (mazujuekspertumokykla.lt) siūlys unikalius sprendimus tėvams, kuriems trūksta laiko ir idėjų laikui kartu su vaikais. Internetiniame portale šiuo metu pateikiama daugiau nei 120 užduočių 80 užsiėmimų valandų.

Scanpix/Panthermedia nuotr./Vaikas skaito knygą.
Scanpix/Panthermedia nuotr./Vaikas skaito knygą.

Nemokamai prieinama, pedagogų ir ekspertų rengta medžiaga varijuoja nuo „sujunk taškus“ tipo užduotėlių iki idėjų šeimos išvykoms. Visos užduotys, skirstomos pagal temas priklausomai nuo to, kokius vaiko įgūdžius ir sugebėjimus jos lavina, pvz., kalbos mokymasis ir raidžių pažinimas, sveika mityba, laikas su šeima ir kt. Tinklalapis bus nuolat papildomas naujomis užduotimis ir idėjomis.

Taip pat skaitykite: Psichologinis testas. Kuris tėvų tipas esate – tigras, medūza ar delfinas?

Be užduočių vaikams, šiame portale bus galima rasti pediatrės, logopedės, psichoterapeutės, mitybos specialisto bei žymių Lietuvos tėvelių patarimus ir nuomones įvairiais vaikų auginimo klausimais.

Socialinės iniciatyvos „Mažųjų ekspertų mokykla“ užsakymu balandžio mėnesį rengtoje apklausoje dalyvavo daugiau kaip 500 25–45 metų amžiaus tėvų, auginančių 2–6 metų vaikus iš visos Lietuvos. Apklausą internetu atliko tyrimų bendrovė UAB „Norstat LT“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 6 Vaikas Tyrimas Mama Tėvai
Daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką