Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 18d. 13:19

Vaiko teisių gynėjai: socialinės paslaugos turi būti užtikrintos ir motinoms, atliekančioms laisvės atėmimo bausmę

Mama su kūdikiu
123RF.com nuotr. / Mama su kūdikiu

Panevėžio pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekančioms motinoms sudarytos sąlygos auginti vaiką iki trejų metų.

Vaikų turinčioms nuteistosioms yra taikomos įvairios socializacijos, resocializacijos bei pozityvaus užimtumo priemonės, tačiau nėra socialinio darbuotojo, kuris užtikrintų socialinių paslaugų prieinamumą, padėtų ugdyti bausmę atliekančių motinų socialinius įgūdžius. Vaiko teisių gynėjai įsitikinę – tokios paslaugos būtinos ne tik motinoms, bet ir vaikams, rašome pranešime.

„Panevėžio pataisos namuose socialinių darbuotojų nėra, su nuteistosiomis dirba tik prižiūrėtojai, kurie stengiasi ugdyti moterų socialinius įgūdžius ir rūpintis vaikais tiek, kiek leidžia jų kompetencija“, – sako Panevėžio apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) patarėjas Panevėžio mieste Dovaras Nevardauskis, pabrėždamas, kad tai yra problema, kurią imtasi spręsti.

Vaiko teisių gynėjai inicijavo susitikimų ciklą su Panevėžio pataisos namų vadovais ir socialines paslaugas teikiančio Panevėžio socialinių paslaugų centro atstovais bei iškėlė socialinių paslaugų prieinamumo nuteistosioms, auginančioms mažamečius vaikus klausimą.

„Laisvės atėmimo bausmę atliekančioms, vaikus auginančioms motinoms būtina specialistų pagalba, kompetentingos konsultacijos vaiko priežiūros klausimais. Čia tikslinga būtų įgyvendinti tėvystės įgūdžių ugdymo programas. Ypač svarbu, kad darbą su motinomis – jei joms prieš patenkant į Pataisos namus buvo teikiamos socialinės paslaugos – tęstų socialinis darbuotojas“, – sako D.Nevardauskis.

Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis direktoriaus pareigas Vaclovas Navickas sutinka, kad socialinių paslaugų teikimas nuteistosioms būtinas ir patikino, kad bus sudarytos visos sąlygos specialistams teikti, o nuteistosioms – gauti paslaugas.

„Pradėtas spręsti socialinių paslaugų nuteistosioms teikimo klausimas užtikrins, kad nustačius galimus vaiko teisių pažeidimus Pataisos namuose augantiems vaikams bus užtikrintas visų socialinių paslaugų teikimas. Socialiniai darbuotojai, atvejo vadybininkai ir kiti specialistai turės galimybę lankytis pataisos namuose ir teikti reikiamas paslaugas“, – rezultatyviu institucijų bendradarbiavimu džiaugiasi D.Nevardauskis.

Organizatorių nuotr./Tarpinstitucinis susitikimas dėl socialinių paslaugų pataisos namuose
Organizatorių nuotr./Tarpinstitucinis susitikimas dėl socialinių paslaugų pataisos namuose

Panevėžio pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atlieka moterys iš visos Lietuvos. Didžiausias iššūkis dėl socialinių paslaugų užtikrinimo tenka Panevėžio miesto savivaldybei, nes socialinę pagalbą bausmę atliekančioms ir vaikus auginančioms mamoms turės teikti Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centro darbuotojai. Dabar aiškinamasi, kaip minėtos paslaugos bus finansuojamos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką