Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 1d. 09:46

Vasaros atostogos: ką jų metu veikti vaikams?

Kūrybinės dirbtuvės vaikams
Užsakovo nuotr. / Kūrybinės dirbtuvės vaikams

Pasibaigus mokslo metams, daugelis vaikų džiaugiasi geru oru, laisvu laiku ir galimybe veikti, ką tik norisi. Tačiau per tris vasaros mėnesius tokia laisvė gali ir pabosti. Ką veikti vaikams, kuriuos užklumpa nuobodulys?

Vasaros stovyklų ir įvairių užsiėmimų pasiūla išties didžiulė, tačiau sugalvoti pramogų vaikams tikrai įmanoma ir namų sąlygomis. Viena jų – galimybė patiems kurti žaislus ir žaidimus.

„Galimybė pačiam kurti žaislą ar žaidimą ne tik išlaisvina vaiko kūrybiškumą, tačiau ir prisideda prie jo akiračio plėtimo bei suvokimo, kad žaislas egzistuoja ne tik parduotuvės lentynoje. Taip pat galima su vaiku kalbėtis apie šiuolaikines problemas, tokias kaip gamtos tarša ir vartotojiškumas, kurias galima spręsti ir pačiam – neperkant naujų daiktų, o savo rankomis juos susikuriant iš jau turimų medžiagų“, – pasakoja Vilniuje įsikūrusios „Demokratinės mokyklos“ vadovas Nerijus Buivydas.

Kūryboje klaidų nėra

Pasak pašnekovo, žaislus ir žaidimus galima kurti pasitelkiant pačias įvairiausias priemones – pradedant medžiu bei moliu ir baigiant išmaniosiomis technologijomis. Birželio 17–21 dienomis „Demokratinėje mokykloje“ vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse taip ir daryta: kiekviena diena buvo skirta vis kitokio tipo žaidimo ar žaislo kūrimui. Pirmąją dieną iš medinių dėžučių ir plėvelės buvo kuriamos šviesų žaismo dėžutės, antrąją – žaislai buvo kuriami vien iš gamtos resursų: molio, medžio, kankorėžių. Trečios dienos metu vaikai kūrė savo svajonių žaidimų aikštelės maketą, o ketvirtąją – davė valią fantazijai kurdami stalo žaidimus. Kūrybinių dirbtuvių savaitę vainikavo žaidimo kūrimas planšetėje su bit&Byte mentoriais.

Su vaikais jų svajonių žaidimų aikšteles kūrusi menininkė Marija Šnipaitė teigia, jog bene geriausia tokio užsiėmimo dalis – galimybė klysti. „Iš tiesų klaidos galimybės net nėra, nes klaida pati savaime yra galimybė: kreivas suklijavimas virsta stogeliu pasislėpti nuo saulės, o per daug išlindęs smeigtukas – elektros lempute“, – sako ji. Marija pastebi, jog vaikai itin mėgsta plastiliną, tačiau maketų kūrimui puikiai pasitarnauja ir putoplastas, įvairiaspalvės lipnios juostos ar gumelės, karoliukai ir plunksnos. Visų šių priemonių galima rasti namuose ar nusipirkti – tai tikrai mažesnė investicija nei naujo žaislo pirkimas.

Ir kurti naujus, ir tausoti senus

„Po visos dirbtuvių dienos dukra grįžo pilna įspūdžių ir su pačios kurtu stalo žaidimu, pavadintu „Gyvenimo žaidimas“. Vaikai viską kūrė patys – žaidimo dizainą, taisykles, pavadinimą, o dukrai ne mažiau nei pati kūryba įspūdį paliko ir komandinis kūrybinis darbas“, – pasakoja dirbtuvėse dalyvavusios moksleivės mama Andželika Lipatova.

N.Buivydas priduria, jog vaikai į žaislų kūrimą įsitraukia itin noriai. „Prieš dirbtuves kalbėjome su vaikais ir daugelis jų pasakojo, jog sulūžus mėgstamam žaislui visuomet bando jį kažkaip suklijuoti ar sutaisyti, buvo ir istorijų, kaip nusipirktas sulūžęs žaisliukas buvo prikeltas naujam gyvenimui. Taigi vaikams yra nesvetimas noras konstruoti, taisyti, kurti – dažnai tam net nereikia kažkokių specialių priemonių, vaikai puikiai išnaudoja aplinkoje esančius daiktus“, – teigia „Demokratinės mokyklos“ vadovas.

Kūrybinių dirbtuvių projektą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Partnerio turinys
Komentarai
Temos: 2 Atostogos Stovykla

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką