Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 28d. 13:33

Vilniuje – nemokamas edukacinis renginys globėjų ir įtėvių šeimoms

Globėjų dienos piknikas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Globėjų dienos piknikas

Lapkričio 30 d. (šeštadienį) Vilniuje vyks edukacinis-terapinis renginys, kuriuo siekiama stiprinti globėjų įtėvių šeimas, suteikiant jiems žinių, kaip kuo sklandžiau adaptuotis prie šeimą išbalansuojančių pokyčių.

Atėjimas į naują šeimą – milžiniškas gyvenimo pokytis

Renginio metu lektorė skaitys pranešimą tema „Netektis ar pokyčius išgyvenanti šeima: kaip išlaikyti pusiausvyrą?“, psichologė moderuos savitarpio pagalbos grupes, taip pat skirs laiko individualioms konsultacijoms. Renginį organizuoja Lietuvos globėjų ir įtėvių asociacija (LGIA), renginys ir konsultacijos nemokamos, rašoma išplatintame pranešime.

LT globėjų ir įtėvių asociacijos (LGIA) vadovas Tomas Rimkus pasakoja, jog šeimoms su pokyčiais tenka susidurti ne taip jau ir retai – tenka keisti gyvenamąją vietą, vaikams – darželį ar mokyklą, deja, kartais neišvengiama ir skyrybų, artimo žmogaus netekties ir t. t.

„Biologinių tėvų netekusiems vaikams atėjimas į globėjų ar įtėvių šeimą – taip pat milžiniškas gyvenimo pokytis, kuris lydimas sumišusių jausmų. Atrodytų, kad vaikas su džiugesiu turėtų pasitikti naująją šeimą, tačiau gana dažnai patiriama visa jausmų puokštė – ar ši nauja šeima nėra tik tarpinė stotelė, ar ji priims besąlygiškai ir t. t.“, – pasakoja T.Rimkus ir tikina, kad renginio turinys naudingas globojantiems ar įsivaikinusiems tiek mažus, tiek vyresnio amžiaus vaikus, taip pat ne tik „naujai iškeptiems tėvams“.

Lektorė Edita Kuliavaitė teigia, kad apie pokyčių baimę darbe, kitose gyvenimo srityse plačiai kalbama ne veltui, tai svarbi tema, kurioje galima pagalbą suteikti prevenciškai.

„Ne visi pokyčiai sukelia teigiamus jausmus – ypač vaikams, kai kurie jų it žemę iš po kojų paglemžia saugumo jausmą, kuris ir taip yra labai trapus patyrus biologinių tėvų netektį. Žinoma, pokyčių baimės, nerimo, nesaugumo ir skausmo išvengti vargu ar pavyks, tačiau giliau suvokiant priežastis, gebant atpažinti nesaugumo jausmo išraiškas, galima žymiai efektyviau padėti vaikui ir visai šeimai“, – tikina lektorė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Globėjų dienos piknikas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Globėjų dienos piknikas

Darbas savitarpio pagalbos grupėse

Po paskaitos vyks organizuojamos savitarpio pagalbos grupės. Jų metu dalyviai bus skatinami pasidalinti situacijomis, su kuriomis susiduria ar yra tekę susidurti, papasakoti, kaip buvo siekiama įveikti iššūkius, kas pasiteisino, kas ne ir t. t.

Savitarpio pagalbos grupės yra laikomos efektyviu konsultavimo būdu, turinčiu ir terapinę naudą. Grupės pokalbį moderuos psichologė Raimonda Strazdienė, konsultuojanti vaikus, paauglius ir šeimas, turinti patirties padedant įveikti iššūkius globėjų ir įtėvių šeimose. Pasibaigus renginio veikloms, psichologė norinčiuosius konsultuos individualiai.

Šeimos, patiriančios panašius sunkumus gali tapti proveržio tašku, ieškant išeities link darnaus, kokybiško šeimos gyvenimo.

Akcentuodami renginio naudą globėjams ir įtėviams, organizatoriai atkreipia dėmesį, jog susidūrus su iššūkiais itin svarbu suvokti, kad su savo problemomis, kurios kartais gali varyti į neviltį, nesi vienas. Šeimos, patiriančios panašius sunkumus gali tapti proveržio tašku, ieškant išeities link darnaus, kokybiško šeimos gyvenimo.

Renginys vyks viešbutyje „Green Park Hotel Vilnius“ (Ukmergės g. 363, Vilnius). Ketinantys dalyvauti kviečiami iki lapkričio 29 d. užpildyti registracijos formą: www.lgia.lt/vilnius.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką