Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 15d. 17:01

Sveikatos apsaugos šešėlyje – nuo 2 iki 3 mlrd. litų

Šešėlinė ekonomika
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / .

Mokestinių prievolių vengimas, nesąžiningas elgesys ir korupcija: manoma, kad nuo 2 iki 3 mlrd. litų slepiasi sveikatos apsaugos sistemos šešėlyje. Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) susitarė kartu spręsti šią problemą

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pabrėžė, kad reikalinga intensyvi sveikatos apsaugos sektoriaus mokestinė kontrolė. Ministras pateikė pluoštą pacientų skundų, kuriuose užfiksuotos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamos, tačiau realiai neatliekamos procedūros.

Be to, V.P.Andriukaitis turi dokumentų, liudijančių darbo įstatymų pažeidimus, taip pat įrodymų dėl abejotino teisėtumo mokėjimų, daromų gydymo įstaigų sąskaita.

„Sveikatos apsaugos sistemoje yra nesąžiningumo ir korupcijos. Kartu su VMI, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Specialiųjų tyrimų tarnyba išgydysime šį vėžį“, – užtikrino ministras.

Sveikatos apsaugos sistemoje yra nesąžiningumo ir korupcijos. Kartu su VMI, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Specialiųjų tyrimų tarnyba išgydysime šį vėžį.

„Šiais metais koncentravomės į odontologus ir privačias bendroves, teikiančias kitas medicinos paslaugas. Siekiame ne vien tik nubausti, bet nuolatos stebime pažeidimus padariusius asmenis: atimame galimybę grįžti prie neteisėtos veikos“, – aiškino VMI vadovas Modestas Kaseliauskas.

VMI viršininkas išvardijo dažniausius pažeidimus: pajamos iš klientų neapskaitomos ir neapmokestinamos įstatymų nustatyta tvarka; medikai dirba antraeilėse pareigose, tačiau tai nuslepia; nerodomas faktiškai mokamas darbo užmokestis; nepateikiamos pacientų kortelės, slepiant tikrąjį pacientų, o kartu ir pajamų, srautą.

Nustatyti ir vadovų neteisėto praturtėjimo atvejai. M.Kaseliauskas akcentavo, kad projektas „Baltieji chalatai“ bus tęsiamas ir 2014 metais.

Pasak VMI, išanalizavus daugiau nei 2000 įmonių veiklą nustatyta, kad 736 įmonės už 2010-2012 metų laikotarpį deklaravo nuostolius, sudariusius 38,4 mln. litų, tačiau po apmokestinimo šios įmonės išmokėjo išmokas iš pelno už 10,3 mln. litų.

Tokia situacija susidarė, nes Pelno mokesčio įstatymas pajamas už paslaugas, kurios finansuojamos iš PSDF lėšų, priskiria neapmokestinamosioms pajamoms.

Ministras V.P.Andriukaitis prisijungė prie VMI siūlymo, kad pajamos už suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas būtų priskiriamos apmokestinamosioms pajamoms, neatsižvelgiant į tai, kas už tas paslaugas sumoka – patys gyventojai ar Teritorinė ligonių kasa.

Tuo tarpu VMI išsakė pritarimą Sveikatos apsaugos ministerijai dėl medikų viešų ir privačių interesų deklaravimo, taip pat galimą visų medikų įtraukimą į pajamų ir turto deklaravimo procesą.  

Ministras V.P.Andriukaitis ir M.Kaseliauskas sutarė, kad VMI pateiks rekomendacijas, kaip užkirsti kelią nesąžiningam ir neteisėtam elgesiui sveikatos apsaugos sistemoje, o abi institucijos kartu vykdys prevencines ir mokesčių mokėjimą skatinančias priemones.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką