Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 31, 12:43

2013 metais į Kauno klinikas kreipėsi daugiau nei milijonas pacientų

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos 2013-aisiais metus vadina sėkmingais – vykdyti universiteto ligoninei keliami uždaviniai, sklandžiai įgyvendintos konstruktyvios permainos ir pasirengta naujiems darbams ateinančiais metais.
Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius ir sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis
Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius ir sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis / Kauno klinikų nuotr.

Kauno klinikų generalinio direktoriaus prof. habil. dr. Renaldo Jurkevičiaus teigimu, per 2013 metus daug dėmesio skirta bendradarbiavimo su kitomis Lietuvos ligoninėmis stiprinimui. Gerinant pagalbą sergantiesiems vėžiu, pasirašytos sutartys su 14 Kauno krašto gydymo įstaigų, į kurias konsultuoti pacientų vyksta Kauno klinikų onkologijos specialistai.

Nuo 2014-ųjų sausio mėnesio startuos insulto ir kardiologijos klasteriai, skirti tam, kad pacientai, kuriems reikalinga skubi kvalifikuota pagalba, kuo greičiau patektų į Kauno klinikas. Pasak Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, sėkminga funkcinių klasterių veikla – naudinga ir konkrečiam pacientui, ir visai sveikatos priežiūros sistemai.

Per 2013 metus į Kauno klinikas kreipėsi daugiau nei milijonas Lietuvos ir užsienio šalių gyventojų. Daugiau nei 100 tūkst. iš jų buvo gydyti ligoninėje. Per metus Kauno klinikose atlikta 60 tūkst. operacijų.

Diegiami nauji diagnostikos metodai, atliekamos unikalios operacijos. Kauno klinikų neurochirurgai 2013 m. pirmieji Lietuvoje lėtinio skausmo varginamam ligoniui implantavo nugaros smegenų stimuliatorių, gastroenterologai atliko pirmąsias storosios žarnos kapsulines endoskopijas. Įsibėgėja pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimai, atliekami kol kas vieninteliu Lietuvoje aparatu. PET tyrimai specialistams padeda geriau parinkti onkologinių ligų gydymo taktiką, praplečia širdies ir kraujagyslių ligų diagnostikos galimybes.

Kartu su partneriais vykdomi ES lėšomis finansuojami projektai, investuojama į sergamumo ir mirtingumo nuo lėtinių neinfekcinių ligų mažinimą, infrastruktūros gerinimą ir specialistų mokymus.

Įgyvendinant bendrą Lietuvos ir Šveicarijos projektą, gerinama pagalba nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams. Tarp trijų tūkstančių Kauno klinikose pasaulį išvydusių naujagimių yra ir išskirtiniai mažyliai – šiemet gimė ketvirtasis Lietuvoje, bet tik pirmas Kaune ketvertukas (3 berniukai ir mergaitė).

Nepaisant didėjančio pacientų srauto, nemažindamos teikiamų paslaugų apimties, Kauno klinikos metus baigia su teigiamu finansiniu balansu ir pasirengusios naujiems iššūkiams. Ateinančiais metais bus baigtas statyti ir pradės veikti naujas aukščiausio lygio traumų ir skubios pagalbos centras. Pacientai, kuriems reikalinga skubi pagalba, jos sulauks greičiau, pagerės teikiamų paslaugų kokybė ir prieinamumas. Į renovuotas patalpas persikels Onkologijos ir hematologijos klinika, veiklą pradės Kulautuvos reabilitacijos ligoninė.

„Svarbiausia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas laiku gautų reikalingą medicinos pagalbą, – sakė prof. habil. dr. R.Jurkevičius, pabrėždamas, kad Kauno klinikų veikla ir toliau bus strategiškai planuojama. – Naujuosius metus pasitinkame susikaupę tolesniems darbams, pasirengę tarnauti pacientų gerovei.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką