Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 15d. 12:15 , atnaujinta: 2016 spalio 15d. 16:16

Bėgikų sezono uždarymas: „Vilniaus 20 km bėgimo“ dalyvių šaltis neišgąsdino

„Vilniaus 20 km bėgimas“
Alfredo Pliadžio nuotr. / „Vilniaus 20 km bėgimas“, V.Dopolskas

Šeštadienį, spalio 15-ąją, sostinėje vyko tarptautinis „Vilniaus 20 km bėgimas“. Kaip teigia organizatoriai – tai simbolinis bėgimo sezono uždarymas, nes prasideda šaltasis metų laikas.

Bėgimas atlieka ir socialinę misiją: nors bėgimo entuziastai įveikė skirtingas distancijas, juos vienijo ta pati – organų donorystės – idėja ir jos propagavimas.

Asociacija „Sporto renginiai“ tradicinį tarptautinį bėgimą surengė dešimtą kartą, trečius metus iš eilės šio bėgimo šūkis – „Aš bėgu už organų donorystę“. Bėgimas spalio mėnesį organų donorystės temai skiriamas neatsitiktinai – kaip tik šį mėnesį minima Pasaulinė ir Europos organų donorystės ir transplantacijos diena.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./„Vilniaus 20 km bėgime“ dalyvavo žmonės su transplantuotais organais: Rimvydas Vekerotas ir Stasys Laniauskas
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./„Vilniaus 20 km bėgime“ dalyvavo žmonės su transplantuotais organais: Rimvydas Vekerotas ir Stasys Laniauskas

Į šiųmetinį, trečiąjį, bėgimą buvo nutarta pakviesti visus organų donorystės ir transplantacijos proceso dalyvius, be kurių darbo organų donorystės ir transplantacijos procesas nevyktų taip sklandžiai ar net iš viso būtų neįmanomas.

Prie starto linijos bėgimui rikiavosi gydytojai, laboratorijų darbuotojai, sraigtasparnių pilotai, policininkai, muitininkai, kai kurių – ir šeimos nariai. Iš viso NTB šiemet suburtoje komandoje – kone šimtas bėgikų, nors pageidaujančiųjų bėgti buvo kur kas daugiau.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./NTB komanda
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./NTB komanda

Bėgikai įveikė 3,5 km, 10 km ar 20 km bėgimo distancijas arba rinkosi 3,5 ir 10 km šiaurietiško ėjimo rungtį. Kiekvienas dalyvis gavo po atminimo medalį. Tačiau kalbinti bėgikai prisipažino, kad jiems svarbu ne tik atminimo medalis, bet ir galimybė bėgti už kilnų tikslą – organų donorystę – ir taip atkreipti visuomenės dėmesį.

Nors kasmet NTB bėgimui už organų donorystę pakviečia vis kitokių specialybių ar likimų žmonių, kai kas šiame renginyje dalyvauja kasmet.

Trečius metus iš eilės dešimties kilometrų distanciją įveikė 9 metus su persodintomis kepenimis gyvenantis Stasys Laniauskas.

Šiemet Stasys 10 km distanciją bėgo palaikydamas ir padrąsindamas jauną vaikiną, kuris, taip pat būdamas po kepenų transplantacijos, pats šiandien dar negali bėgti.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./„Vilniaus 20 km bėgimo“ dalyvis Stasys Laniauskas palaikė sergantį Rolandą Urboną
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./„Vilniaus 20 km bėgimo“ dalyvis Stasys Laniauskas palaikė sergantį Rolandą Urboną

Tradiciškai renginyje dalyvavo ir Rimvydas Vekerotas, jau 10 metų gyvenantis su persodinta širdimi – jis aktyviai palaikė bėgikus, dalijosi savo patirtimi. Į renginį atvyko žmones po transplantacijos vienijančios Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ atstovai, nes Rimvydas – šios asociacijos narys.

Ir Stasys, ir Rimvydas – ne tiktai aktyvūs tradicinio bėgimo entuziastai. Jie – ir nepamainomi organų donorystės ambasadoriai, nes kiekvieno susitikimo su visuomene metu abu aktyviai propaguoja donorystę, savo pavyzdžiu įrodydami, kad gyvenimas po transplantacijos nesibaigia. Priešingai – tai akivaizdus įrodymas, kad itin sunkiai sirgę ir donorinio organo laiku sulaukę

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./„Vilniaus 20 km bėgimo“ savanoriai
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./„Vilniaus 20 km bėgimo“ savanoriai

žmonės grįžta į visavertį gyvenimą, augina vaikus, dirba, sportuoja, kuria ateities planus.

Bėgimo, į kurį susirenka šimtai sporto entuziastų, rengėjai neišsiverstų be savanorių pagalbos. Būtent šie žmonės finišo juostą kirtusiems bėgikams kabina medalius, trasoje dalina vandenį, sprendžia kitus organizacinius klausimus. NTB džiugu, kad savanoriauti, pakviesti per socialinius tinklus, kasmet susirenka aktyvūs žmonės, šiemet prisijungė ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos moksleiviai, neabejingi organų donorystės idėjai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką