15min be reklamos
2023 02 07, 08:02

30 dienų ledinės eketės iššūkyje dalyvaujančios seserys: jau trečius metus negalime sustoti

Kėdainietės seserys Elena Černeckienė ir Rima Ardavičienė pasiryžo dalyvauti Lietuvos sveikuolių sąjungos aktyvistų sugalvotame 30 dienų iššūkyje, kurio esmė – kasdieną grūdintis ledinėje eketėje ir taip stiprinti savo imunitetą, tapti atspariais virusinėms ligoms. Iššūkyje dalyvauja gausus būrys sveikuolių iš visos šalies.
Elena Černeckienė ir Rima Ardavičienė
Elena Černeckienė ir Rima Ardavičienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Startavo naktį

Sausio 19-osios vidurnaktį įvairiuose Lietuvos miestuose ledinių maudynių entuziastai pasitiko prasidedantį 30 dienų ledinės eketės iššūkį.

Visoje šalyje gausūs išradingų šalto vandens mėgėjų būriai vidurnaktį nėrė į vandens telkinius.

Nuo tos dienos sveikuoliai kviečia visus 30 dienų iš eilės kasdieną grūdintis ir taip stiprinti savo imunitetą, tapti atspariais virusinėms ligoms.

Iššūkyje jau ne pirmą kartą dalyvauja ir kraštietės seserys E.Černeckienė ir R.Ardavičienė.

Trečius metus

Moterys apie iššūkį sužinojo tuomet, kai aktyviau ėmė domėtis Lietuvos sveikuolių sąjungos veikla.

„Tai iššūkis, kuriame dalyvaujame trečius metus. Kai pradėjome eketėje maudytis, vis labiau ėmėme domėtis, sekti, ką siūlo sveikuolių sąjunga. Ir radome pasiūlymą iššūkiui.

Tai 30 dienų ledinės eketės iššūkis. Jis reiškia, kad reikės 30 dienų kasdien maudytis ledinėje eketėje, nors tos eketės vis dingsta, išplaukia, ilgam neužsibūna.

Kartą pabandėme ir jau trečius metus negalime sustot“, – dėstė sveikuolė Elena.

Sportas – sveikata

Seserys kasmet laiką kartu leidžia vis aktyviau. Ne tik neria į ledinį vandenį, bet ir sportuoja, užsiima kita veikla.

„Praėjusiais metais dar labiau išbandėme savo stiprybę ir ištvermę – maudėmės kasdien lediniame vandenyje 150 dienų. Tai mūsų rekordas.

Iššūkyje dalyvauju su savo jaunesne sese. Abi pradėjome visa tai, tad džiaugiuosi ją turėdama.

Abi kartu vis keliaujame tuos beveik 6 km šiaurietiškomis lazdomis ir kartu neriame į ledinį vandenį. Džiaugiamės ir nežadame keisti savo pomėgio“, – patikino Elena.

Grūdinimosi nauda akivaizdi

„Mažai energijos? Blogai miegi? Dažnai sergi? O gal nori išbandyti tai, ko niekada nesi daręs gyvenime? Prisijunk prie mūsų!“ – kviečia Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė, ragindamas nebijoti išeiti iš komforto zonos ir išplėsti savo galimybių ribas.

„Šio iššūkio tikslas nėra nusifotografuoti drauge su sveikuoliais šokant į eketę. Svarbiausia, turėti vidinį motyvą ir supratimą, kokių tikslų siekiame tokiu grūdinimosi būdu“, – tikina šio iššūkio sumanytojas.

Mūsų kasdienio komforto išsekintai vaizduotei tiek badas, tiek šaltis gali atrodyti pernelyg sudėtingi išbandymai žmogaus organizmui. Tačiau nėra reikalo bijoti.

Neskatinama lenktyniauti ar siekti rekordų. Tikslas – pažadinti kūną, jo prigimtines reakcijas.

Sparčiai auga

Sausio 19-osios vidurnaktį, kuomet vanduo virto stebuklingu, įvairiuose Lietuvos miestuose ledinių maudynių entuziastai pasitiko prasidedantį 30 dienų ledinės eketės iššūkį.

Radviliškio ledinių maudynių organizatorius, sveikuolis Tadas Grimaila džiaugėsi į renginį atvykusiais svečiais iš Šiaulių, Kuršėnų, Raseinių, Kėdainių, Tytuvėnų ir kitų rajonų.

„Kažkada, kai pradėjau grūdintis, buvau vienas. Dabar su manimi šimtai žmonių. Nesvarbu, kad kai kurie iš jų nesimaudo, svarbu, kad palaiko idėją.

Radviliškyje organizavome ledinių maudynių renginius, šventes, mankštas, 30 dienų eketės iššūkius.

Po mažą žingsnelį susibūrėme į didžiulį ratą, sulaukėme didelio dėmesio ir dalyvių skaičiaus. Žmonių požiūrio pasikeitimas į ledines maudynes žiemą, grūdinimąsi, sveiką gyvenimo būdą man yra svarbiausia šioje veikloje.

Matau, kaip žmonės tampa laimingi kažką pakeitę savo įpročiuose, savyje, išbando kažką naujo, nepatirto“,– kalbėjo sveikuolis T.Grimaila.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką