Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

60 litų policininkui į kišenę ir visas taboras narkomanui – kaip ant delno

„Narkotikų problema auga ir jaunėja“, – tikina buvęs narkomanas Kęstutis Butkus, šiuo metu savo priklausomybę mėginantis pažaboti metadono programa. Jo nuomonę pagrindžia ir faktai: po savaitgalį surengto reido Vilniaus tabore sulaikyta dešimtys asmenų, su savimi turėję narkotinių medžiagų.
Tabore tvorų viršus apkaltas spygliuota viela
Tabore tvorų viršus apkaltas spygliuota viela / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

K. Butkus laidoje „Ryto espresso“ pasakojo, kad taboras – kone  labiausiai matomas ir lokalus narkotikų platinimo taškas Vilniuje. Visgi pašnekovo nuomone, negalima teigti, kad tai pagrindinis psichotropinių medžiagų platinimo taškas, nes neaišku, kiek narkotikų platinimo taškų yra pačiame mieste.

„Taboras žinomas apie 15 metų, čia narkotikus pardavinėja tiek tėvai, tiek vaikai, tiek močiutės – taip tęsiasi pasaka be galo“, – tikino K. Butkus.

Pašnekovo teigimu, kad ir kaip stengiamasi suvaldyti narkotikų problemas mieste, dažnai kovojoma su vėjo malūnais. K. Butkus laidoje patikino, kad reikia kreipti dėmesį ne tik į šių medžiagų platintojus, bet ir pačius narkomanus, kuriems reikalingas kompleksinis gydymas.

„Kovojant su narkomanija, dažnai nuklystama į lankas, nes kovojama su eiliniais narkotikų vartotojais, kurie tiesiog neturi galimybių šiuo metu nevartoti, trūksta gydymo programų, žmonės yra įkliuvę ir užspausti. Yra kovojama su narkotikų prekiautojais, tačiau reiktų paklausti pirmojo ar antrojo policijos komisariato, kiek jie sulaiko atvykstančių asmenų, visiškai nesusijusių su prekyba. Tokie asmenys yra priklausomi ir privalo kasdien gauti dozę“, – tikino vyras.

Buvusio narkomano teigimu, niekam ne paslaptis, kad į taborą atvykstantys asmenys nori įsigyti stipresnių narkotikų. Visgi jo nuomone, taboro panaikinimas nepadėtų išspręsti narkotikų platinimo problemos. K. Butkus tikino, kad tokiu atveju nebeliktų lokalumo, tad situacija taptų sunkiau valdoma.

Nors ir šiuo metu, pripažino pašnekovas, tabore vykdoma veikla nėra ypatingai kontroliuojama.

„Kažkada buvo postas, bet dabar jo nėra,  tad ir kontrolė neveikia,  šiaip patruliai važinėja ir „kabina“ asmenis, kurie jiems panašūs į narkotikų vartotojus. Bet seniau, kai veikė postas, buvo praėjimo tarifas, tiesiog susimokėdavai ir eidavai. Vienas mano bičiulis buvo skolingas 60 Lt, tai turėjo eiti aplink, kad patektų į  taborą“, – pasakojo pašnekovas.

Jei miesto savivaldybė imtųsi griežtesnių sankcijų prieš tabore narkotines medžiagas platinančius asmenis, K. Butkus patikino, kad tuomet padaugėtų abstinencijos kamuojamų narkomanų, o narkotikai būti gaminami prastesnės kokybės. Tačiau pašnekovas pabrėžė, kad ne toks turėtų būti miesto savivaldybės tikslas.

„Einame ne tuo keliu. Reikia daugiau gydymo programų, žalos mažinimų programų į narkotikų liūną įtrauktiems asmenims“, – teigė pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius