Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 21d. 13:56

65-ojo gimtadienio proga – paskutinė dovana

65-ą kartą neatlygintinai aukoja kraują
65-ą kartą neatlygintinai aukoja kraują

Rimantas Varanavičius gruodį atšventęs savo 65-ąjį gimtadienį ta proga 65-ą kartą neatlygintinai paaukojo kraujo. „Man labai pasisekė”, – nuoširdžiai džiaugiasi mažakalbis vyriškis. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto vyresnysis inžinierius tvirtina, kad donorystė – jo gyvenimo filosofijos dalis, padėjusi įveikti ne vieną gyvenimišką krizę ir suteikianti tikrą vidinį džiaugsmą.

Šiemet gavęs Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos garbės donoro pažymėjimą R.Varanavičius savo nuopelnų nesureikšmina ir kalba labai paprastai. „Man, kaip socializmo kūdikiui, jo nuostatos nuo mažens prigijo. Visi animaciniai filmukai buvo skirti propagandai, kad neturi būti jokio verslumo, komercijos ar išskaičiavimo, žmonės turi būti labai draugiški, paslaugūs ir viską daryti neatlygintinai. Donorystė – tai pasitaikiusi proga panaudoti šias vertybes“,  – nevengdamas autoironijos dėsto R.Varanavičius.

Paklaustas, ar dėl dažno kraujo davimo nenukenčia savijauta, Rimantas atsakydamas pateikia savo pavyzdį: „Iš vakaro duodavau kraujo, o ryte jau sėsdavau ant dviračio ir mindavau šimtus kilometrų“

Paklaustas, ar dėl dažno kraujo davimo nenukenčia savijauta, Rimantas atsakydamas pateikia savo pavyzdį: „Iš vakaro duodavau kraujo, o ryte jau sėsdavau ant dviračio ir mindavau šimtus kilometrų“. Inžinierius per gyvenimą yra apkeliavęs dviračiu visą Lietuvą. Tikslas, pasak jo, buvo bėgimas iš namų dėl šeimos problemų, o rezultatas – atrastos nepaprasto grožio Lietuvos vietos ir sutikti draugiški šilti žmonės. R.Varanavičius pasakoja ir ruošdamasis paskutiniam žygiui dviračiu internete ieškojęs nakvynės tam tikrose Lietuvos vietose. „Per kraujo donorystės reklamą suradau žmones, kurie su dideliu dėkingumu už dovanotą kraują suteikė nakvynę. Pasirodo, yra žmonių, kurie domisi, kieno kraujas jiems buvo perpiltas ir nori atsidėkoti savo geradariams. Tai nepaprastai malonu“, – prisimena R.Varanavičius.

Taip pat skaitykite: Brolis Pijus: „Davę kraujo, galime džiaugtis savimi“

Garbės donoro pažymėjimo įteikimas
Garbės donoro pažymėjimo įteikimas

R.Varanavičiaus kraujas buvo panaudotas ir jo žmonos klubo sąnario operacijos metu, nes atitiko kraujo grupės: „Sudariau savo kraujo donorystės grafiką taip, kad mano žmonai tektų mano kraujas. Taigi, esame susieti kraujo ryšiu“. Operacijos metu moteriai buvo parodyta, kad tai būtent jos gyvenimo draugo kraujas.

Rekomenduoju visiems, kurie kažkuo nepatenkinti savo gyvenime pasirinkti šį kelią. Jis beveik nereikalauja jokių pastangų, tereikia šiek tiek laiko atlikti savo pareigą

R.Varanavičius tikina neturintis nei ypatingų proto gebėjimo, mat netapo mokslininku baigęs tuometinį Kauno politechnikos institutą radioelektronikos specialybę (dabar Kauno technologijos universitetas), nei fizinių jėgų – tik ištvermės ir kantrybės, kuri padėdavo įveikti didelius atstumus dviračiu. Tačiau vyriškis pripažįsta, kad donorystė – svarbi gyvenimo dalis: „Galbūt žmogui, kuris yra per daug savikritiškas ir nepatenkintas tuo, kaip nugyventas jo gyvenimas, reikia kažko svarbaus, tad ir įsikabinau į donorystę. Kai matai, kad esi reikalingas, pakviestas į šventes, parodo, kad pasirinktas neabejotinai prasmingas kelias, kuris guodžia ir palaiko. Rekomenduoju visiems, kurie kažkuo nepatenkinti savo gyvenime pasirinkti šį kelią. Jis beveik nereikalauja jokių pastangų, tereikia šiek tiek laiko atlikti savo pareigą“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką