Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 28d. 16:24

66 metų donoro artimieji gyvenimą dovanojo trims žmonėms, vienam jų – 13-a

Inkstai
123RF.com nuotr. / Inkstai
Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad spalio 27 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose buvo registruotas potencialus 66 metų donoras.

Padėjo išgelbėti trijų žmonių gyvybes

Mirusio vyro artimieji skausmingą netekties akimirką priėmė kilnų sprendimą – paaukoti jo organus donorystei. Medikai nustatė, kad transplantacijai yra tinkami donoro kepenys ir inkstai.

Kepenys buvo transplantuotos 63 metų moteriai, kuri donoro laukė kiek daugiau nei metus. Tuo tarpu inkstai buvo transplantuoti 74 metų vyrui, savo donorinio organo laukusiam daugiau nei 14 mėnesių, ir 13 metų vaikui, laukusiam pusę metų.

Šiuo kilniu poelgiu mirusiojo artimieji padėjo išgelbėti trijų žmonių gyvybes, tarp jų ir 13 metų vaiko gyvybę. Tačiau potencialiai vienas žmogus po mirties savo organais ir audiniais gali padėti net septyniems žmonėms – jo organai ir audiniai gali išgelbėti gyvybę arba padėti kam nors grįžti į visavertį gyvenimą.

Pranešimo autorių nuotr./Donoro kortelė
Pranešimo autorių nuotr./Donoro kortelė

Donoru gali tapti kiekvienas

Šiuo metu jau daugiau nei 37 tūkst. žmonių turi donoro korteles ir taip yra išreiškę palaikymą organų donorystei.

Lietuvoje organų transplantacijos laukia 279 recipientai. Pasitaiko, kad kai kurie savo donorinio organo sulaukia po kelių dienų, kai kurie laukia mėnesius ar metus, o kai kuriems, deja, savojo donoro sulaukti nepavyksta.

Lietuvoje kiekvienas pilnametis Lietuvos pilietis gali išreikšti palaikymą organų donorystei. Tai padaryti galima užpildžius prašymą gauti donoro kortelę internetu – ntb.lt svetainėje, taip pat visose gydymo įstaigose ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką