TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

7 dalykai, kuriuos vertiname neigiamai, tačiau iš tikrųjų jie – tik į naudą

Mergina
Fotolia nuotr. / Tai, kas blogai, gali būti gerai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jūsų kūnas ir protas geriausiai žino, ko jums reikia. Kartais jūsų elgesys nepatinka net jums patiems. Manote, kad jis yra neigiamas, negeras, nederamas. Tačiau net tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo blogai, iš tikrųjų išeina į naudą, skelbia idealistrevolution.org.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Shutterstock nuotr./Įniršusi moteris.
Shutterstock nuotr./Įniršusi moteris.

1. Pyktis

Pyktis yra tas jausmas, kurį stengiamės ignoruoti ir išvengti. Tačiau kartais jį reikia tiesiog išlaisvinti. Supykti ir tai išreikšti priimtinu būdu – į sveikatą, nes tai gali lemti galingus teigiamus jūsų gyvenimo pokyčius. Pyktis – tai energija, padedanti išspręsti situaciją, sukėlusią jums kančią.

Reikia išmokti panaudoti tą energiją tinkama linkme. Pyktis gali padėti sukurti teigiamą pokytį. Neigdami savo pyktį ir užgniauždami jį rizikuojame pratrūkti ir išlieti jį kokiu nors destruktyviu, žalingu būdu. Užgniaužtas pyktis gali virsti net depresija. Žinokite, kad sveikas pyktis yra kieno nors priežastis.

„Shuuerstock“ nuotr./Vyras labirinte
„Shuuerstock“ nuotr./Vyras labirinte

2. Sutrikimas

Sutrikę ir pasimetę jaučiamės tada, kai prarandame gyvenimo kryptį. Pasimetimas verčia mus atkreipti dėmesį į instinktus. Jei kada nors buvote pasimetę svetimoje šalyje ar dideliame nepažįstamame mieste, ieškodami savo kelio turbūt patyrėte daugybę nuostabių atradimų.

Tas pats pasakytina ir apie gyvenimą. Tai – tiesiog svarbi kelionė, kurioje nė karto neišklydę iš pasirinkto kelio ir nepasirinkę kito taip ir nesužinotumėte daugybės naujų dalykų apie save. Neatrastumėte užslėptų talentų, nesutiktumėte naujų draugų ir bendražygių.

Jei esate sutrikęs šiandien, nereiškia, kad taip bus visada. Tai tiesiog reiškia, kad jums reikia laiko vėl rasti save ir pasirinkti nebūtinai lengviausią, tačiau širdžiai malonų kelią.

„Shuterstock“ nuotr./Liūdna mergina
„Shuterstock“ nuotr./Ašaros

3. Verkšlenimas

Ašaros, kaip ir pyktis, yra labai natūralus ir sveikas žmogaus atsakas į iškilusius sunkumus. Nedažnas iš mūsų norėtų ašaroti visą gyvenimą, tačiau turėtume būti dėkingi likimui už akimirkas, kurios mus privedė iki ašarų. Juk tai gali būti ne tik netekties, bet ir džiaugsmo ašaros! Verkdami atsikratome psichologinės įtampos, kurią užgniaužus organizmas patirtų žalą.

Ašaros parodo, kad esame neabejingi tam, kas vyksta. Verkti – žmogiška, neslepiame, kad jaučiamės pažeidžiami, kad mokame užjausti ar patiriame palaimą. Verkdami atsikratome sielvarto ir liūdesio. Jautrūs žmonės mėgstami labiau už tuos, kurie jokiomis aplinkybėmis neišvarvina nė ašarėlės.

Fotolia nuotr./Liūdinti moteris.
Fotolia nuotr./Vienatvė.

4. Vienatvė

Būti vienam – nieko bloga. Tai tiesiog rodo, kad norite atsitraukti nuo aplinkos ir socialinių tinklų triukšmo, kad įsigilintumėte į save ir skirtumėte laiko tik sau. Yra atvejų, kad jūsų saviizoliacija gali kelti kam nors susirūpinimą. Tačiau neužmirškime ir to, kad didieji pasaulio menininkai, rašytojai ir mąstytojai savo kūrybines galias išlaisvino būtent vienatvėje. Kartais tiesiog būtina išjungti aplinkos dirgiklius ir pabūti su savimi.  

Jei jaučiate, kad atėjo metas pabūti vienam, neišsigąskite, o gerbkite šį savo poreikį. Gal užteks vienam pasivaikščioti po parką, o gal prireiks ir vienišų atostogų. Viskas gerai – tai jūsų teisė.

Shutterstock nuotr./Garsas
Shutterstock nuotr./Garsas

5. Nesiklausymas

Kitų nesiklausymas gali būti prilygintas nesocialumui ar net arogancijai. Tačiau yra momentų, kai turite nieko nepaisyti ir kliautis tik asmenine intuicija bei vidiniu balsu.

Kad neprarastumėte savo vizijos, kartais teks ignoruoti visus patarėjus ir mokytojus – likti tik su savo mintimis. Klausykitės savęs, tačiau prisiminkite, kad aklas užsispyrimas – ne pati geriausia išeitis. Turi būti aiškių priežasčių, kodėl nepaisote patarimų, kurių sulaukėte.

Janelle Howen, Flickr.com/Sportavimo taisyklės
Janelle Howen, Flickr.com/Pasipriešinti taisyklėms

6. Taisyklių laužymas

Taisykles sukūrė žmonės – ir nė viena iš jų nėra tobula. Taisyklių laužymas gali į priekį pastūmėti jūsų gyvenimą. Taigi, pasikliaukite gebėjimais rasti savo tiesą ir griaukite taisykles, jei tai padės judėti pirmyn didesniu pagreičiu.

Dauguma mokslo išradimų ir visuomenės pažanga atėjo todėl, kad kažkas tiesiog spjovė į nusistovėjusią tvarką. Vizionieriai turėjo ryžto ir drąsos pasipriešinti taisyklėms.

„Shutterstock“ nuotr./Intrigos darbe gali sumažinti motyvaciją.
„Shutterstock“ nuotr./Vienas prieš visus.

7. Nepritapimas

Kam nors neįtikti gali būti skausminga ir nepatogu, ypač paauglystėje. Tačiau jūs nebūtinai esate nepritapėlis. Galbūt jūs – novatorius! Gal tai reiškia, kad turite pasiūlyti ką nors geresnio už tai, kas įprasta.

Jei visur pritampame, tai tiesiog reiškia, kad mūsų mintys, jausmai ir net vaizduotė yra suderinta su bendruomenės, kuriai priklausome.

Tačiau puikiai žinoma, kad ateitis niekada neįtinka praeičiai, todėl priimkite save tokį, koks esate, net jei ir iškrentate iš konteksto. Jūsų mąstymas gali sukurti naują kelią, kuriuo neabejotinai žengs ir kiti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką