Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 2d. 23:25

7 didžiausios medicinos paslaptys ir keisčiausios istorijos

DNR
DNR
Medicinos istorijoje apstu pačių netikėčiausių, keisčiausių ir netgi pakraupti verčiančių nutikimų, tačiau visi jie tik dar kartą įrodo, koks paslaptingas, neištyrinėtas ir nepaprastas yra žmogaus organizmas.

Tinklalapyje health.com atrinktos 7 keisčiausios medicinos istorijos, ir nors jos jums gali pasirodyti tarsi fantastinio filmo siužeto ištraukos, visos jos tikrai nėra išgalvotos.

Mergaitė, kuri niekuomet nesensta

Brooke Greenberg yra 76 cm ūgio ir sveria vos 14 kilogramų. Ji atrodo ir mąsto kaip neseniai gimęs vaikas, tačiau iš tiesų mergaitei šiuo metu yra 19 metų. 1993 metų sausio mėnesį gimusiai mergaitei auga tik plaukai ir nagai, gydytojai tyrinėdami jos DNR vis bando išsiaiškinti, kodėl mergaitė visiškai nesensta. Brooke taikyta augimo hormonų terapija buvo visiškai neveiksminga, todėl mergaitės šeima jau prarado viltį, kad jų mažoji dukra kada nors užaugs. Gydytojų manymu, Brooke Greenberg genuose yra užkoduota didžioji žmogaus brendimo paslaptis.

VIDEO: Brooke Greenberg - An eternal baby?? - 2005

Mergaitė, kuri nejaučia skausmo

Kad ir koks nemalonus jis būtų, skausmas žmogų išmoko svarbių pamokų (pavyzdžiui, neliesti karštos orkaitės). Vis dėlto pasaulyje yra žmonių, kurie skausmo tiesiog nejaučia, todėl minėtų pamokų jie niekuomet neišmoksta.

Dvylikametė Gabby Gingras labai dažnai susižeidžia, kartais jos sužeidimai būna itin sunkūs. Mergaitė dar net nesulaukusi pilnametystės išsimušė visus savo dantis, būdama dar visai maža ji išsidraskė savo kairiąją akį. Šiuo metu Gabby nuolat privalo mūvėti apsauginius akinius ir miegoti užsidėjus plaukimo akinius, kad jos kairioji akis nebūtų dar labiau pažeista. Šį retą sutrikimą turintiems žmonėms medicina ne itin gali padėti, mat vaistų šiai būklei išgydyti vis dar nėra, tačiau medikai tikina, kad prisitaikęs žmogus gali gyventi pakankamai normalų ir įprastą gyvenimą.

VIDEO: Gabby Gingras

Žmogus-medis

Indonezijoje gyvenančio Dede Kosawos rankos, kojos ir veidas yra nusėti medžio žievę primenančiomis karpomis, dėl kurių vyriškis įgavo pseudonimą – žmogus-medis. Gydytojų manymu, tokią būklę sukėlė tam tikra žmogaus papilomos viruso atmaina.

2007 metais D.Kosawai elektriniu pjūklu nuo kūno buvo pašalinta 5,5 kg karpų, vėliau jam buvo taikyta chemoterapija, kad būtų įmanoma sustabdyti tolesnį karpų plitimą. Deja, chemoterapijos kursas truko neilgai, pradėjo streikuoti vyriškio kepenys ir gydytojai gydymą privalėjo nutraukti. D.Kosawos gydytojo manymu, šią retą būklę turinčiam žmogui išgyti padėtų tik kaulų čiulpų persodinimas.

VIDEO: Dede Koswara - Tree Man of Java

Moteris su milžiniškomis kojomis

Gydytojai suprato, kad su Mandy Sellars kojomis kažkas negerai jau tada, kai ji gimė. Šiuo metu 38-erių moters kojos visuomet buvo kur kas didesnės nei įprasta žmogui, negana to jos niekaip nesustojo augti. Šiuo metu vien jos kojos sveria 95 kilogramus.

Medicinos ekspertai iki šiol negali diagnozuoti, kokia liga ar sutrikimas ją kamuoja, nors keletas gydytojų, su kuriais M.Sellars konsultavosi, mano, kad ją kamuoja Protėjo sindromas – nepaprastai retas sutrikimas, kuris sukelia įvairias kūno deformacijas, įskaitant dalinį gigantizmą.

Šiuo metu Mandy gyvena viena, užsiima savanoriška veikla ir netgi vairuoja automobilį. Vis dėlto toks didelis svoris ateityje jai gali pakenkti, dėl to kojas gali tekti amputuoti.

VIDEO: Mandy Sellars

Vyriškis pabudo po 19 metų trukusios komos

Lenkijoje gyvenantį Janą Grzebskį 1988 metais partrenkė traukinys, po patirtų sužalojimų vyriškį ištiko koma. Gydytojai Janui tuomet prognozavo daugiausia 2–3 metus. Ištikimoji vyriškio žmona savo gyvenimo partneriu be galo rūpinosi ir meldėsi, kad galų gale jis pabustų. Galiausiai 2007 metais stebuklas įvyko, po 19 komoje praleistų metų Janas atmerkė akis.

Ilgiausia kada nors užfiksuota koma truko 37 metus, tačiau pacientas sąmonės taip ir neatgavo.

VIDEO: Man Wakes Up From 19 Year Coma

Įkalintas dvynys savo brolio kūne pragyveno 36 metus

Sanju Bhagatui visuomet kėlė nerimą didelis jo pilvas, kuris vienu metu taip išaugo, kad atrodė, jog vyriškis jau 9 mėnesį nėščias. Neįtikėtina, tačiau S.Bhagatui gydymas nebuvo suteiktas iki pat 1999 metų, kai 36-erių vyriškis buvo paguldytas į ligoninę dėl kvėpavimo nepakankamumo.

Gydytojams buvo lemta nepaprastai nustebti, kai S.Bhagato pilve vietoj auglio jie aptiko neišsivysčiusio kūdikio palaikus. Nepaprastai retais atvejais dar gimdoje esantis vaikas įkalinamas savo brolio dvynio kūne, dažnai abu dvyniai dėl to miršta dar iki gimdymo, tačiau įmanoma, kad abu vaikai išgyventų, jeigu ši būklė yra laiku diagnozuojama.

VIDEO: Medical mysteries foetus in fetu

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Sveikata

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką