Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 29d. 15:43

8 dažniausiai daromos kaukių dėvėjimo klaidos: viena jų – kalbėdami pasikeliate kaukę

Veido kaukė
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Veido kaukė

Vyriausybei paskelbus, kad nuo šeštadienio uždarose patalpose bus privaloma dėvėti veido apsaugos priemones, „Eurovaistinės“ vaistininkai primena, kad kaukės efektyvios tik tada, kai jas dėvime tinkamai. Vaistininkas Mindaugas Rutelė pranešime žiniasklaidai dalinasi aštuoniomis dažniausiai pastebimomis kaukių dėvėjimo klaidomis.

1 klaida. Kalbant kaukė pasikeliama

Dažnai žmonės norėdami būti geriau suprasti pasikelia kaukes. Vis dėlto vaistininkai primena, kad per kaukę balsas nors ir tyliau, bet girdisi. Pasikeliant kaukę nepavyks išsaugoti sterilumo ir taip tik padidinsite užkrato riziką.

2 klaida. Kaukę turi, bet nesideda ar ją dėvi antrą kartą

Vaistininkai primena, kad medicininės kaukės yra vienkartinės ir jas nusiimti galima tik švariomis rankomis, o nusiėmus sukarpyti ir išmesti. Kaukę dėvėti reikėtų iki dviejų valandų arba tol, kol ji sudrėks.

3 klaida. Kaukė pakabinta ant ausies ir užsidedama tik prireikus

Galima pastebėti, kad kartais žmonės nusiima kaukę ir palieka ja ant vienos ausies. Taip daryti nederėtų norint, kad kaukė apsaugotų tinkamai.

Kaukę dėvėti reikėtų iki dviejų valandų arba tol, kol ji sudrėks.

4 klaida. Kaukė liečiama rankomis

Apsauginės veido kaukės nereikia liesti rankomis, nes tai nėra švarus paviršius ir galima užkratą pernešti ant kitų paviršių.

5 klaida. Kaukė dėvima neteisinga puse

Vaistininkai primena, kad dėvint kaukę ją užsidėti reikia baltąja puse į vidų, viršutinę vielutę prispaudžiant prie nosies. Trisluoksnė kaukė suformuota taip, kad virusai nepatektų į kvėpavimo takus.

6 klaida. Kaukė nenusiimama rūkant

Galima pastebėti, kad kai kurie kaukės nenusiima netgi rūkant, taip kaukė nebetenka efektyvumo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Apsaugos priemonės
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Apsaugos priemonės

7 klaida. Dėvimos dvi kaukės vienu metu

Galima pastebėti žmonių, kurie užsideda dvi kaukes vienu metu – viena dengia smakrą, kita – nosį. Vaistininkas Mindaugas sako, kad viena taisyklingai dėvima kaukė yra efektyviau už dvi, tačiau neteisingai dėvimas kaukes.

8 klaida. Kaukė nedengia nosies

Pasak vaistininko, ši klaida dažniausiai pastebima. Žmonės dažnai kauke pridengia lūpas ir smakrą, o nosį palieka neuždengtą. Vaistininkai primena, kad viršutinė kaukės dalis turi priglusti prie nosies išlenkiant kaukės viršuje esančią vielutę.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką