Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 13d. 22:53

95 procentai žmonių netinkamai plauna rankas

Rankų plovimas
123rf nuotr. / Rankų plovimas
Po pasinaudojimo tualetu vos 5 procentai žmonių tinkamai nusiplauna rankas – t.y., plauna jas pakankamai ilgai, kad žūtų žalingos bakterijos, rodo Mičigano universiteto tyrimas.

Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad tik du iš trijų žmonių plaudami rankas naudoja muilą, o vienas iš dešimties apskritai nesiplauna rankų po pasinaudojimo tualetu. Taip pat paaiškėjo, kad žymiai prasčiau su higiena sekasi vyrams nei moterims.

Mičigano universiteto tyrėjai apmokė daugiau nei dešimt studentų, kurie barų, restoranų ir kitų vietų vietų tualetuose stebėjo žmonių rankų plovimosi įpročius. Iš viso buvo stebėti 3 749 žmonės.

Rekomenduojama po pasinaudojimo tualetu rankas įnirtingai plauti su muilu ir vandeniu 15-20 sekundžių. Tačiau paaiškėjo, kad vidutiniškai žmonės jas plauna tik 6 sekundes – vos 5 procentai plovėsi rankas bent 15 sekundžių.

Paaiškėjo, kad tik pusė vyrų naudojasi muilu, o 15 procentų rankų visiškai neplauna. Moterys skiria daugiau dėmesio higienai – 78 procentai jų rankas plovė su muilu, o rankų plovimą praleido 7 procentai.

Tyrimo organizatoriai teigė esantys nustebinti tokių rezultatų, nes anksčiau vykdytos apklausos rodė žymiai aukštesnius rodiklius. 

Tyrimo metu nustatyta, kad žmonės rečiau plauna rankas tada, kai kriauklė yra nešvari. Tuo tarpu žmonės ilgiau laiko plaudavo rankas, jeigu kriauklė būdavo švari. Žmonės taip pat labiau linkę plauti rankas pirmoje dienos pusėje ir jeigu tualete būna ženklas, raginantis juos tai daryti.

Rankų plovimas yra vienas iš efektyviausių būdų, kaip užkirsti kelią užkrečiamų ligų plitimui. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Higiena

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:01
18:31
25:57

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką