Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

95 procentai žmonių netinkamai plauna rankas

Po pasinaudojimo tualetu vos 5 procentai žmonių tinkamai nusiplauna rankas – t.y., plauna jas pakankamai ilgai, kad žūtų žalingos bakterijos, rodo Mičigano universiteto tyrimas.
Rankų plovimas
Rankų plovimas / 123rf nuotr.
Temos: 1 Higiena

Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad tik du iš trijų žmonių plaudami rankas naudoja muilą, o vienas iš dešimties apskritai nesiplauna rankų po pasinaudojimo tualetu. Taip pat paaiškėjo, kad žymiai prasčiau su higiena sekasi vyrams nei moterims.

Mičigano universiteto tyrėjai apmokė daugiau nei dešimt studentų, kurie barų, restoranų ir kitų vietų vietų tualetuose stebėjo žmonių rankų plovimosi įpročius. Iš viso buvo stebėti 3 749 žmonės.

Rekomenduojama po pasinaudojimo tualetu rankas įnirtingai plauti su muilu ir vandeniu 15-20 sekundžių. Tačiau paaiškėjo, kad vidutiniškai žmonės jas plauna tik 6 sekundes – vos 5 procentai plovėsi rankas bent 15 sekundžių.

Paaiškėjo, kad tik pusė vyrų naudojasi muilu, o 15 procentų rankų visiškai neplauna. Moterys skiria daugiau dėmesio higienai – 78 procentai jų rankas plovė su muilu, o rankų plovimą praleido 7 procentai.

Tyrimo organizatoriai teigė esantys nustebinti tokių rezultatų, nes anksčiau vykdytos apklausos rodė žymiai aukštesnius rodiklius. 

Tyrimo metu nustatyta, kad žmonės rečiau plauna rankas tada, kai kriauklė yra nešvari. Tuo tarpu žmonės ilgiau laiko plaudavo rankas, jeigu kriauklė būdavo švari. Žmonės taip pat labiau linkę plauti rankas pirmoje dienos pusėje ir jeigu tualete būna ženklas, raginantis juos tai daryti.

Rankų plovimas yra vienas iš efektyviausių būdų, kaip užkirsti kelią užkrečiamų ligų plitimui. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką