Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 13d. 08:38

Archeologas V.Šimėnas su Vilniaus apylinkėmis supažindina skatindamas vaikščioti

Valdemaras Šimėnas
Dalios Šakenytės nuotr. / Valdemaras Šimėnas

Archeologas Valdemaras Šimėnas yra ir orientacininkas, todėl Vilniaus apylinkes jis yra išmaišęs bei puikiai žino kiekvieną, net ir mažai kam žinomą objektą. 62-ejų Vilniaus universiteto dėstytojas savo žinias ir patirtį perduoda šeštadieniais organizuodamas pažintinius žygius.

„Yra toks bėgimas „Už blaivią Lietuvą“ – kiekvieną pirmą mėnesio penktadienį būrys žmonių bėga nuo Vilniaus Katedros aikštės iki Seimo, tačiau juk ne visi gali bėgti, tad nusprendžiau organizuoti žygius „Už blaivų Vilnių“, – laidoje „Sportuok su Vlada.lt“ pasakojo V.Šimėnas.

Archeologo organizuojami žygiai nėra ilgi, vidutiniškai – 10 km ilgio, tačiau V.Šimėnas maršrutus sudėlioja taip, kad žygeiviai praeitų įdomias ir išskirtines Vilniaus vietas.

„Vilnius yra puikus miestas turizmui, ėjimui. Mano organizuojami žygiai yra pažintiniai. Keliaudami mes aplankome kokius nors objektus. Piliakalniai, pilkapynai, dvarai, dvareliai – yra ką aplankyti, – pasakojo VU dėstytojas. – Aš orientacininkas, 50 metų bėgioju ir puikiai pažįstu Vilniaus apylinkes. Šeštadienio žygiai – tarsi poilsio forma.“

Valdemaras eina ne tik žygių metu, jis kasdien į darbą vyksta pėsčiomis – pradėdamas dieną jis jau būna įveikęs apie 4 km, po darbo – 62-ejų archeologas kartais bėgioja Neries krantine.

Valdemaro žygeivių grupė susibūrusi „Facebooke“. Kalėdų antrą dieną planuojama leistis į šventinį žygį nuo Verkių Riešės iki Gulbino ežero. „Ežero saloje yra piliakalnis, planuojame per ledą praeiti iki pat jo“, – sakė žygių organizatorius.

„Esu orientacininkas ir archeologas – tai yra darbas, susijęs su gamta. Vasarą didžiąją laiko dalį, kuomet vyksta kasinėjimai, būnu lauke, žiemą rašau ataskaitas, tačiau vis tiek bandau susirasti nuotykių. Judėjimas žmogui tikrai daug duoda. Vis dar jaučiuosi jaunas, tad judėjimas prideda energijos, neleidžia tingėti, surambėti, todėl skatinu visus keliauti ir sportuoti“, – laidoje „Sportuok su Vlada.lt“ judėti motyvavo žygių organizatorius V.Šimėnas.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką