Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 31d. 13:12

Atšvaitų tvirtinimui taip pat galioja taisyklės

Atšvaitas
Utena.policija.lt nuotr. / Atšvaitas

Ar jau prisegėte prie savo atžalos kuprinės ar viršutinių drabužių atšvaitą? Jeigu ne, suskubkite tai padaryti – turintį atšvaitą vaiką vairuotojas, įjungęs trumpąsias šviesas, pastebės iš 140 metrų, o įjungęs ilgąsias – net iš 400 metrų atstumo!

Artėjant naujiems mokslo metams, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras ragina tėvelius ne tik pasirūpinti atšvaitais, bet ir priminti vaikams saugaus eismo taisykles. Pirmokus tėveliai turėtų nuvesti iki pat mokyklos. Palydėti vertėtų ir tuos mažylius, kurie į mokyklą eina nebe pirmus metus, nes po vasaros atostogų vaikai yra išsiblaškę, kai kurie pamiršę taisykles. 

„Pirmokėlių tėveliai turėtų būti ypač atsakingi. Rekomenduojama, kad bent jau pirmąsias dvi savaites jie palydėtų mažylius iki pat mokyklų durų. Atkreipkite jų dėmesį, kur ir kaip reikia pereiti gatvę. Nepakenks, jeigu vaikams priminsite šviesoforo spalvų reikšmes“ , – patarė Diana Butkienė, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina tėvelius aprūpinti savo atžalas šviesą atspindinčiais atšvaitais. Tačiau svarbu ne tik turėti atšvaitą, bet ir tinkamai jį nešioti.

„Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui. Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ties alkūne, o ant dešinės kojos žemiau kelio. Ant rankinės ar kuprinės atšvaitai dedami iš dešinės pusės (dešiniarankiams). Labai svarbu, kad atšvaitas būtų prisegtas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai“ , – sakė D. Butkienė.

Jungtinių Tautų Organizacija 2011 – 2020 m. paskelbė saugaus eismo veiksmų dešimtmečiu. Akcijos tikslas – perpus sumažinti avarijų aukų skaičių. Per beveik aštuonis šių metų mėnesius Lietuvos keliuose jau žuvo 10 nepilnamečių. Dažniausiai vaikai nukenčia eidami per gatvę neleistinoje vietoje, degant raudonam šviesoforo signalui arba netikėtai išbėgę į važiuojamąją kelio dalį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką