Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 27, 20:12

Auksė gimė neišnešiota – mamai susirgus sunkia COVID-19 forma teko gelbėti jas abi

Prieš mėnesį pirmąjį savo gimtadienį šventusi Auksė gimė 34 savaičių – būdama 2590 g svorio ir 46 cm ūgio. Anksčiau į šį pasaulį ji atėjo ne savo noru – jos mama, susirgusi COVID-19, atsidūrė reanimacijoje. Kad jos abi išgyventų, buvo būtina daryti cezario pjūvį.
Auksė
Auksė / Asmeninio albumo nuotr.

Sveikata kasdien vis blogėjo

Kaip pasakojo Sigutė Talandzevičienė, nėštumas buvo vidutiniškas, 18-ą savaitę besilaukiančiai moteriai buvo paskirtas gulimas rėžimas, nes placenta buvo apačioje ir niekaip nepakilo. Prižiūrintys ginekologai neslėpė, kad atėjus laikui greičiausiai reikės daryti cezario pjūvį.

„Tačiau kitų problemų nebuvo, tyrimai visada buvo geri. Deja, į mūsų šeimos duris pasibeldė COVID-19. Pirmiausia susirgo vyresnėlis Auksės broliukas, jam tuo metu buvo 1,5 metukų. Su juo atsigulėme į COVID-19 vaikų skyrių Santaros klinikose. Liga buvo diagnozuota mums abiem. Po kelių dienų pasijaučiau blogai, ėmė kilti temperatūra, skaudėjo pilvą, atsirado peršalimo simptomai. Vieną vėlų vakarą man pasidarė taip blogai, kad mane prie sūnaus pakeitė šia liga irgi sergantis vyras. Tą akimirką dar nežinojome kad atsisveikiname ilgam, ir kuo visa tai baigsis.

Asmeninio albumo nuotr./Auksė
Asmeninio albumo nuotr./Auksė

Su greitosios pagalbos automobiliu buvau nuvežta į suaugusiųjų COVID-19 skyrių. Su vaisiumi viskas buvo gerai, jokių priešlaikinio gimdymo ženklų gydytojai nematė. Tačiau kiekvieną dieną mano pačios sveikata labai prastėjo, prasidėjo ūmus plaučių uždegimas. Paskirti antibiotikai nepadėjo, teko keisti vaistus, ėmė trūkti deguonies, sunkiai vaikščiojau, nebegalėjau savimi pasirūpinti, užpuldavo labai dideli kosulio ir dusulio priepuoliai.

Vieną rytą gydytojų konsiliumas nusprendė mane gabenti į reanimaciją – palatoje nepakako man teikiamo deguonies kiekio ir būklė kasdien blogėjo. Vos atvykus į reanimaciją ginekologai pasiūlė atlikti cezario pjūvį – gelbėti ir mane, ir mažylę, kad deguonies nepritrūktų ir jai. Sutikau, nes jaučiausi labai blogai, dukrytė spaudė mano plaučius ir man dėl to buvo dar sudėtingiau kvėpuoti“, – dramatiškus įvykius prisiminė moteris.

Pirmą kartą paėmė ant rankų po 3 savaičių

Taigi, 2021 kovo 30 d. jos dukrytei teko palikti saugią aplinką gimdoje. Mama galėjo į ją pažvelgti tik akies krašteliu ir tik keletą sekundžių – ją iškart išvežė į naujagimių skyrių. Kūdikiui buvo pavojinga būti su mama, kuri ją, vos gimusią, galėjo užkrėsti COVID-19. Per placentą ji šiuo virusu nebuvo užsikrėtusi.

„Didžiausias iššūkis buvo ilgas mūsų nesimatymas. Vyras kas keletą dienų lankydavo dukrytę ir atsiųsdavo man Auksės nuotraukų. Tai buvo mano motyvacija sveikti. Tris savaites ji buvo gydytojų priežiūroje, o aš gydžiausi atskirai, reanimacijoje, pulmonologijos skyriuje. Pirmą kartą Auksę pamačiau ir palaikiau ant rankų tik po trijų savaičių nuo gimimo, kai abi grįžome į namus.

Deja, viskas tuo nesibaigė. Iš ligoninės išėjau su deguonies kvėpavimo aparatu, visiškai negalėdama pasirūpinti savo vaikais, tad namuose kartu praleidome tik porą dienų – turėjau trims savaitėms išvykti į reabilitaciją. Savo dukrytę auginti pradėjau tik nuo pusantro jos gyvenimo mėnesio. Laimei, ji buvo labai gera mergaitė, daug miegodavo, valgydavo pieno mišinį, nes mamos pienuko nė kvapo nebuvo. Dukryte puikiai pasirūpino tėtis ir močiutė“, – pasakojo Sigutė.

Šiandien Auksė yra gana sveika mergaitė – gydoma iki galo nepatvirtinta astma bei prie širdutėje buvo skylutė, kuri jau užsitraukė. Nors valgo nemažai, yra labai smulkutė ir sveria vos 8 kg. Raida šiek tiek atsilieka, bet tėvai dirba, stengiasi pasivyti jos bendraamžius ir tikisi, kad viskas, kas blogiausia, jau praeityje, o toliau bus tik geriau.

Asmeninio albumo nuotr./Auksė
Asmeninio albumo nuotr./Auksė

„Sunkiausiomis šios istorijos akimirkomis galvodavau apie savo vaikus – kad negaliu pasiduoti, nes jie manęs laukia. Tad visoms ankstukų mamytėms linkiu nepasiduoti, nes mūsų vaikai mūsų laukia“, – atviravo moteris.

Padėti ankstukams kovoti už gyvybę galite aukodami arba skirdami 1,2 proc. GPM.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką