Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Austrijoje 19-mečiui lietuviui trečiam pasaulyje bus atlikta bioninio rankos protezo transplantacija

Martynas Girulis
Asmeninio archyvo nuotr. / Martynas Girulis
Šaltinis: 15min
0
A A

19-metis vaikinas iš Lietuvos Martynas Girulis taps trečiuoju žmogumi pasaulyje, kuriam bus atlikta unikali operacija – transplantuotas bioninis rankos protezas. Praėjusią savaitę Austrijoje lietuviui buvo atlikta parengiamoji bioninio rankos protezo transplantavimo operacija.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Martynas turi retą įgimtą ligą – artrogripozę. Liga pažeidė jo pečių, alkūnių, riešų, čiurnų raumenis, paralyžiavo ir  užkirto galimybę vaikščioti. Po daugybės operacijų vaikinas pradėjo valdyti kojas ir šiandien jau gali nueti nemažus atstumus. Tačiau Martyno rankos liko bejėgės – savarankiškai jis neįstengia atlikti menkiausio darbelio, negali net pasirūpinti savimi.


Cerebrinio paralyžiaus pažeistų Martyno rankų raumenys yra labai silpni, todėl operacijos metu jam buvo persodinti raumenys nuo kojos. Po pusmečio kompiuteriniu simuliatoriumi bus tikrinama, kaip Martynui sekasi valdyti bioninę ranka ir po to atliekama galutine transplantacija, po kurios Martynas galės gyventi pats pasirūpindamas savimi, o gal net  ir dirbti nesudėtingus darbus.

Bioninė ranka – naujausias medicininis išradimas. Kol kas atliktos tik trys panašios milžiniškus pinigus kainuojančios transplantacijos pasaulyje. Martyno tėvai, siekdami padėti vaikui, pardavė savo ūkį, tačiau lėšų operacijai nepakanka, todėl buvo įkurtas paramos fondas. Martynas kreipėsi pagalbos į visus geros valios žmones, prašydamas paramos. Į Martyno pagalbos prašymą atsiliepė šimtai geros valios žmonių Lietuvoje, pora labdaros fondų Lietuvoje ir Švedijoje. Grupės „Dar“ nariai Grūdas ir Vudis patys susirado Martyną ir pasisiūlė surengti labdaros koncertus.

Už surinktus pinigus spalio 25 dieną Vienoje buvo atlikta opercija. Taip Martynas įgijo realų pagrindą siekti visaverčio gyvenimo. Po sudėtingos, daugiau kaip šešias valandas trukusios raumenų transplantavimo operacijos, Martyno būklė šiuo metu gerėja.

Martynas nepasidavė negaliai ir pats išsiaiškino, jog užsienio mokslininkų sukurta bioninė ranka yra vienintelė išeitis jam, norinčiam toliau mokytis ir dirbti, būti naudingu visuomenei ir tėvams. Bet tam reikia surinkti kelis šimtus tūkstančių litų. Martynas ir jo tėvai nuoširdžiai dėkoja visiems geros valios žmonėms, kurie neliko abejingi 19-mečio nelaimei ir jo norui gyventi visavertį gyvenimą.

Daugiau informacijos apie Martyno ligą ir jo gyvenimą galima rasti internete www.martynofondas.lt. Bioninį protezą gamina http://www.ottobock.com.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką