2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Bambos pūkų mįslė – kodėl jie dažniausiai yra mėlyni ir kodėl juos renka ne visos bambos?

Maudydamiesi duše nepamirškite išsiplauti bambos – čia susirinkę pūkai gali tapti ir grybelinės infekcijos priežastimi. Reguliariai išvalomi jie dažniausiai yra sveikai mėlyni. O kai kurie žmonės net nežino, apie ką kalbame.
Bamba
Bamba / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Bamba

Bambos pūkai yra keista kasdienio gyvenimo detalė, kuri kažkodėl sužadina žmonių smalsumą. Internete dažnai pamatysite klausimų apie tai, kodėl vienų žmonių bambos renka pūkus, o kitos – ne. Tai pažvelkime į tuos klausimus.

Kodėl daugiau pūkų surenka vyrų bambos?

Bambos pūkai – tai jūsų drabužių ir odos dalelės. Drabužių audinio pluoštas atsipalaiduoja dėl trinties. Plaukuotesni žmonės surenka daugiau pūkų savo bambose, nes jų kūno plaukai efektyviau pešioja rūbų audinį. Tos mažos pluošto dalelės jums judant keliauja plaukų augimo kryptimi. Daug pūkelių tiesiog nukrenta. Tačiau tie, kurie suranda bambą, ten ir pasilieka. Vyrai yra plaukuotesni nei moterys, todėl jie surenka daugiau bambos pūkų. Pašalinus pilvo plaukus dingsta ir bambos pūkai.

Kodėl stambesni vyrai surenka daugiau pūkų?

Didesnis pilvas labiau turi didesnį pūkų rinkimo paviršių. Be to, drabužiai prie stambesnių vyrų priglunda ir trinasi labiau. Ir jų bambos didesnės. Tai yra, talpesnės.

Kodėl bambos pūkai dažniausiai yra mėlyni?

Iš tikrųjų, bambos pūkų gali būti įvairių spalvų, nes jie – tik jūsų drabužių plaušeliai. Tačiau dažniausiai bambos pūkai iš tikrųjų būna mėlyni. Taip yra dėl to, kad žmonės nešioja labai daug mėlynų rūbų. Net ir tie drabužiai, kurie jums neatrodo mėlyni, dažnai yra būtent šios spalvos. Pavyzdžiui, kai kurie pilkos atspalviai yra labai artimi mėlynai spalvai. Ir juodi drabužiai dažnai yra tik labai tamsios mėlynos spalvos. Net ir balta medvilnė dažnai turi mėlynos spalvos. Prakaitas padeda spalvai persisunkti per visus surinktus pūkus ir gaunamas mėlynas gniutulas.

Ar bambos pūkai pavojingi?

Ne, jei dažnai ir kruopščiai prausiatės. Tinkamai neišvalius bambos, gali prasidėti bakterinė ar net grybelinė infekcija. Nors tai pasitaiko retai, gali susiformuoti ir bambos akmenys, kuriuos teks šalinti gydytojui. Į medikus reikėtų kreiptis ir jei pasirodė pūliai ar bambos pūkai neįprastai stipriai dvokia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką