Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 12d. 19:01

Besilaukdama Rūta išgyveno klinikinę mirtį: „Buvau sugrąžinta čia tam, kad tarnaučiau žmonėms“

Reiki Mercar meistrė Rūta Janulevičienė
Asmeninio R.Janulevičienės albumo nuotr. / Reiki Mercar meistrė Rūta Janulevičienė

Rūtai Janulevičienei patirta automobilio avarija ir klinikinė mirtis padėjo atrasti psichologijos ir žmonių skleidžiamos energijos meną. Ji yra tarptautiniu mastu pripažinta Reiki Mercar meistrė bei mokytoja. Kaunietės mokinių gretose – ir žinomi lietuviai, emigrantai, ligoniai, nuteistieji, neįgalieji, netgi tie, kurie kamuojami priklausomybės nuo narkotikų.

15min GYVENIMUI duotame interviu Rūta papasakojo, ką reiškia patirti klinikinę mirtį, kaip veikia netikėtai atrastas Reiki Mercar gydymas bei kokia yra meditacijos galia.

– Rūta, papasakokite, kaip ir kada susidūrėte su klinikine mirtimi?

– Prieš 24-erius metus, vasario mėnesio naktį, vykome automobiliu iš Biržų į Kauną. Tuo metu buvo pavojingos sąlygos vairuoti. Automobilį valdė buvęs sutuoktinis, nes aš tuo metu laukiausi. Netoli autostrados vyras paskutinę minutę pamatė nuvirtusį traktorių su priekaba, ant kelio nebuvo pastatyti jokie įspėjamieji ženklai. Sutuoktiniui pavyko pasukti vairą – trenkėmės į traktoriaus ratą. Pasak jo, jei smūgis būtų kliuvęs kitur, mums būtų pasibaigę kur kas blogiau.

Atsikėlus pamačiau, kad aš guliu ant automobilio kapoto, o šalia – priekaba, kurios aplenkti nepavyko, kadangi priešais važiavo automobilis. Dėkoju to automobilio vairuotojui, nes jis sustojo ir suteikė pirmąją pagalbą, nuvežė į ligoninę.

– Ką tuo metu jautėte?

– Įvykio metu atrodė, kad dabar mirsiu, todėl pajaučiau norą gyventi bei kilo mintis, kad nenoriu palikti šio pasaulio, nepamačiusi savo kūdikio. Daugiau nieko neprisimenu.

Nejaučiau jokio fizinio skausmo, tik neapsakomą laimės, besąlyginės meilės, lengvumo jausmą. Pamačiau sklandančią dvasią ir juodą tunelį. Vėliau, kuomet buvęs vyras pradėjo mane kelti, pajaučiau, kad grįžau į gyvenimą. Prasidėjo dideli skausmai ir pyktis, kad buvau sugrąžinta.

– Ar nelaimės metu patyrėte sunkių sužalojimų?

– Kauno medikams pavyko mane išgelbėti. Gydytojas, kuris analizavo galvos nuotraukas, teigė, kad jei nebus išsiliejęs kraujas į smegenis, tai bus vienintelis toks knygose aprašomas atvejis iš 10 tūkst. atvejų. Po kelių minučių išgirdau, kad įvyko stebuklas – kraujas neišsiliejo. Nelinkiu tokios patirties nė vienam žmogui, ypač būsimoms mamoms.

Asmeninio R.Janulevičienės albumo nuotr./Reiki Mercar meistrė Rūta Janulevičienė veda užsiėmimą
Asmeninio R.Janulevičienės albumo nuotr./Reiki Mercar meistrė Rūta Janulevičienė veda užsiėmimą

– Pristatote save kaip Reiki Mercar meistrę. Koks tai gydymas?

Tai senovinis gydymo metodas, kurio šaknys glūdi Tibeto lotoso sutrose, tai yra savęs gydymo bei pagalbos kitiems priemonė. Išvertus iš japonų kalbos, tai reiškia – „universali Visatos gyvybinė energija“. Šio metodo pradininku laikomas dr. Mikao Usui, kuris XIX amžiuje Reiki terapiją atvėrė iš naujo. Ši sąvoka apibrėžia gydymo rankomis, streso šalinimo ir meditacijos meną.

Reiki, skirtingai nuo kitų gydymo metodų, veikia priežastį, esančią subtiliosiose mūsų energinėse struktūrose. Suvokę problemos esmę, išlaisviname užblokuotą energiją, transformuojame ją į aukštesnio dažnio energijas ir integruojame naują mąstyseną, elgseną.

– Ilgą laiką praktikuojate įvairius gydymo metodus. Kas paskatino rinktis šį kelią?

– Klinikinė mirtis ir domėjimasis metafizika paskatino gilintis į Rytų mediciną. Išskirtiniai gebėjimai privertė judėti į priekį, įveikti patirtos traumos sukeltą skausmą ir pažinti save. Taip pat leido apsvarstyti gyvenimo vertybes iš naujo ir suprasti, kad buvau sugrąžinta čia tam, kad padėčiau ir tarnaučiau šalia esantiems žmonėms.

Kilo mintis, kad nenoriu palikti šio pasaulio, nepamačiusi savo kūdikio.

– Dėl kokių priežasčių į jus kreipiasi žmonės?

– Nemažai jaunų ir vidutinio amžiaus žmonių kreipiasi dėl streso, depresijos, onkologinių ligų, išsėtinės sklerozės, vaisingumo problemų, ieškodami vidinės ramybės, gyvenimo džiaugsmo, spręsdami santykių problemas su antrąja puse, vaikais ir aplinkiniais, ieškodami savo gyvenimo kelio ar savęs. Dažnai tomis pačiomis lėtinėmis ligomis serga ir kai kurie giminaičiai.

Asmeninio R.Janulevičienės albumo nuotr./Reiki Mercar meistrė Rūta Janulevičienė veda užsiėmimą
Asmeninio R.Janulevičienės albumo nuotr./Reiki Mercar meistrė Rūta Janulevičienė veda užsiėmimą

– Praktikuojate ir meditaciją. Vis dažniau viešoje erdvėje atsiranda rekomendacijų užsiimti šiuo gydymu. Koks tai metodas?

– Tai yra būdas labiau pažinti save. Medituodami išmokstame atidžiau į save pažvelgti ir suprasti, kaip veikia mūsų sąmonė, aiškiau matyti, kaip atsiranda ir išnyksta mintys bei emocijos, kokią įtaką jos daro mums, mūsų elgesiui. Tai svarbu, nes daugelį kančių sukeliame sau patys.

Gyvenimas parūpina nemalonumų, bet mes dar pridedame savo liguistų apmąstymų, nerimo, nevilties, pykčio, apmaudo, taip padvigubindami savo kančią.

Meditacija mums leidžia pamatyti, kaip protas atsiriboja nuo tikrovės ir persikelia į svarstymų realybę. Ji padeda grįžti prie realių problemų ir sumažinti negatyvias emocijas, įsileisti į savo gyvenimą pozityvumo, džiaugsmo, vilties ir šypsenų.

Daugelį kančių sukeliame sau patys.

– Kaip vyksta meditacijos procesas?

– Meditacija gali būti gamtos ar kitas vaizdinys bei judesys, kurį jūs įsivaizduojate, kai užsimerkiate. Meditacijų technikos remiasi teiginiais, kurie kartojami kelis kartus per dieną, nuteikiant save pozityviomis ir skatinančiomis mintimis.

Vaizdinių regėjimai naudojami, kai siekiama permainų išoriniame pasaulyje, pavyzdžiui, sportininkai naudoja vaizdinius mintyse repetuodami veiksmą, kad laimėtų. Vaizdiniai gali padėti kūnui reaguoti į stresą, skausmą ir įveikti negalią.

Populiariausia meditacijos forma išlieka malda. Paprasta, nuoširdi malda į Visagalį daro stebuklus. Ši galinga meditacijos forma gali būti praktikuojama bet kuriuo metu.

– Kaip reikėtų pradėti praktikuoti meditaciją?

– Meditacijos tikslas yra kiekvienam žmogui dovanoti kūno ir sielos sveikatą. Tyloje ir ramybėje susidaro švytintis energijos laukas. Tai padeda išskaidyti žmogaus šviesos kanaluose ir čakrose susidariusius blokus, tad po meditacijos kiekvienas grįžta į kasdienybę sustiprėjęs, kupinas šviesos ir naujų jėgų.

Meditacijos eiga tokia: atsipalaidavimas, stebint kvėpavimo ritmą; vizualizavimas arba leidimas kilti vaizdiniams; bandymas užmegzti ryšį su dvasiniais pagalbininkais; vidinės tylos ir ramybės fazė; grįžimas į kūno sąmonę (kūno pajautimas); baigiamasis žodis ir padėka.

– Ką asmeniškai jums suteikia meditacija?

– Meditacija man suteikia ramybę, gebėjimą geriau susikaupti, atrasti glaudesnį ryšį su artimaisiais ir kitais žmonėmis. Svarbiausia, meditacija padeda jaustis laimingai ir mylimai, šypsotis ir nugalėti gyvenimo iššūkius.

Svarbu atsiminti, kad meditacija nepakeičia tradicinio gydymo, bet tai gali būti naudingas jūsų kito gydymo papildymas.

Temos: 1 Meditacija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką