Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2020 06 05, 10:12

Blogas burnos kvapas aplinkiniams dar nemalonesnis negu pačiam: kaip jį neutralizuoti namuose?

Nemalonaus kvapo, sklindančio iš burnos, problema kamuoja dažną. Kad atsikvepiame ne taip gaiviai, kaip norėtųsi, kartais pajuntame patys. Rečiau apie tai mus įspėja šeimos nariai ar artimiausi draugai. Blogiausia, kad nors savaime prastas burnos kvapas niekur nedingsta, ši tema dažnai patenka tarp tų, apie kurias vis dar vengiame kalbėti garsiai.
Rugilė Kančaitė
Rugilė Kančaitė / Video stop kadras

Tačiau nepatogių klausimų rubrikoje „Ypatingos“ nebūna, ir šįkart apie burnos higienos priežiūrą laidoje konsultuoja jos vedėja Rugilė Kančaitė.

„Kažkada pirmuosiuose medicinos kursuose išgirdau pasakymą, kad burnoje yra turbūt tiek pat mikroorganizmų, kiek žarnyne ar makštyje. Iš esmės, tai yra tiesa. Mikroorganizmai burnoje atlieka savo funkciją, bet joje gyvena ir anaerobinės bakterijos. Joms skaidant baltymus į aminorūgštis, išsiskiria sieros junginiai. Pastarieji ir sukelia nemalonų burnos kvapą“, – vaizdo įraše pasakoja R.Kančaitė.

Vis dėlto ne visada nemalonius kvapus pajuntame patys arba greta turime apie juos įspėjantį artimą žmogų, bet yra keletas paprastų metodų, tinkamų situaciją išsiaiškinti savarankiškai.

„Vienas jų, labai nustebinęs mane buvo tai, kad efektyvu palaižyti riešo vidinę dalį ir, seilėms nudžiuvus, pauostyti. Kvapą taip pat išduoda tik ką panaudotas tarpdančių siūlas. Blogo kvapo simbolis gali būti ir baltos apnašos ant liežuvio. Tokiu atveju reikia su medvilnės vatele perbraukti liežuvio galą ir įvertinti kvapą, – pararia R.Kančaitė. – Nors mes šiandien kalbame apie tą diskomfortą, su kuriuo susiduriame kiekvieną dieną, nereikėtų pamiršti, kad pastovus blogas burnos kvapas gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas.“

Pasak R.Kančaitės, nemalonių situacijų kasdienybėje išvengti padeda reguliari ir kruopšti burnos higiena ryte bei vakare. Išsivalius dantis šepetėliu ir pasta, patariama naudoti skalavimo skystį.

Specialistai akcentuoja, kad priežiūros reikalauja ne tik dantys, bet ir liežuvio paviršius, kuriam valyti skirta speciali mentelė.

„Dėl bendros burnos sveikatos reikėtų atsisakyti daug cukrų turinčių produktų. Vietoje jų geriau rinktis daržoves. Norint neutralizuoti burnos kvapą, rekomenduojama skalauti burną vandeniu po kiekvieno valgio. Naudoti dantų siūlą, rinktis becukrę kramtomąją gumą“, – primena R.Kančaitė.

Didžiausias sveikos burnos gleivinės ir dantenų priešas – žalingi įpročiai. Apie tai užsimena ir laidos vedėja:

„Nepaistant visos žalos, kurią kelia rūkymas, jis sukelia dar ir nemalonų burnos kvapą. Tą pati galima pasakyti ir apie alkoholį – vietoje jo rinkitės daug vandens, kuris padės palaikyti normalų burnos kvapą, kadangi tuomet jūsų kūnas nedehidratuos.“

Kvapą neutralizuoti padeda ir apnašų, dantų akmenų pašalinimas odontologijos klinikoje atliekamos burnos higienos procedūros metu, kuri rekomenduojama mažiausiai kartą per metus.

Taip pat – ir specializuotos priemonės gaiviam burnos kvapui bei sveikoms dantenoms. Viena tokių – „Atemfrisch“ burnos higienos produktai su deguonimi.

„Liniją sudaro speciali dantų pasta, dantų skalavimo skystis ir burnos kvapo neutralizatorius. Labai įdomu tai, kad jų visų sudėtyje yra deguonies, kovojančio su anaerobinėmis bakterijomis, sukeliančiomis nemalonų burnos kvapą“, – pasakoja R.Kančaitė.

Visą laidą žiūrėkite čia:

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką