TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Brolis Pijus: „Davę kraujo, galime džiaugtis savimi“

Brolis Pijus
Brolis Pijus
Šaltinis: 15min
0
A A

Su dominikonų vienuoliu broliu Pijumi V.Eglinu OP kalbėjomės apie dovanas žmonijai ir kraujo donorystę. Brolis Pijus sako, kad lietuviai yra duodanti ir aukojanti tauta, ir kartu primena, kad donorystė yra šventa, jos negalima lyginti su kokiu nos verslu ar materialia dovana. Padovanojus kraujo ir donoras tampa laimingesnis, suvokdamas savo aukos prasmę, žinodamas, kad prisidėjo prie gyvybės išsaugojimo.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

kraujo donorystė galėtų būti pirmasis žingsnis norint pradėti keistis

Daug laiko su jaunais žmonėmis praleidžiantis vienuolis mano, kad pirmoji donorystė maištingam besiblaškančiam januoliui gali būti žingsnis į sąmoningesnį gyvenimą. „Dažnai paauglys dėl savo asmenybės disbalanso, nežinodamas, ko siekia, maištu stengiasi atkreipti dėmesį į save ar perduoti tam tikrą žinią, parodyti save. Jei tuo metu jam būtų pasiūlyta kilni misija, manau kraujo donorystė galėtų būti pirmasis žingsnis norint pradėti keistis. Apeliuoju į žmogaus sąmoningumą, gilesnės prasmės ieškojimą. Jauni žmonės yra labai linkę atradę idealus jais tikėti. Ypač jei mato galimybę išgelbėti kitą žmogų, ir supranta, kad to iš išgelbėjimo priežastis yra jis pats“.

VIDEO: Brolis Pijus: kraujo nuo medžių nepasiskinsi ...

Dovanotas kraujas padeda atleisti sau

Jei žmogus jaučia, kad yra nusidėjęs gyvybei, savo ar kito žmogaus, ar negimusiai gyvybei, galbūt išties simboliškas atsiteisimo ženklas galėtų būti kraujo davimas

Paklaustas, ar galėtų pasiūlyti paaukoti kraujo atėjusiąjam išpažinties, brolis Pijus pasiūlė apmąstyti pačiam atgailaujančiąjam tokią galimybę: „Išpažintis susideda iš šių dalių: nuodėmes prisiminti, gailėtis, pasiryžti nebenusidėti, nuodėmių išsakymas, bet tuo išpažintis nesibaigia. Po jos seka restitucija, kitaip tariant, atsiteisimas, padarytos žalos atlyginimas. Atsiteisimas gali būti toks: jei pavogei – grąžink, jei nuplėšėi kam nors gerą vardą – pabandyk atkurti jį, jei apie žmogų paskleidei paskalas – kiek įmanoma, paneik tą neteisingą informaciją. Jei žmogus jaučia, kad yra nusidėjęs gyvybei, savo ar kito žmogaus, ar negimusiai gyvybei, galbūt išties simboliškas atsiteisimo ženklas galėtų būti kraujo davimas. Juk gyvybei nusidedame įvairiais būdais – ir nesaikingai gerdami, rūkydami, ir vartodami narkotikus, ir lėkdami automobiliu, ir neatsakingai sukeldami įvairiausius pavojus. Tavo duotas kraujas gali būti naudojamas reguliariam perpylimui, o galbūt jis bus lemiamas faktorius gelbstint žmogų, atsidūrusį tarp gyvenimo ir mirties“.

Kraujas – gyvybės simbolis ir šaltinis

Kraujas, kaip simbolis, yra labai galingas, senovės bibliniuose kraštuose kraujas reiškė absoliučiai viską, ką turi žmogus

Vienuolis primena, kad kraujas biblijoje ir biblijos kraštuose laikytas gyvybės ženklu: „Prisiminkime, biblijos tekstai rašyti kraštuose, kur vyrauja smėlis, dulkės, akmenys. Tais laikais kraujo praradimas net ir įsipjovus į pirštą galėjo baigtis mirtimi nuo infekcijos. Todėl kai biblijoje kalbama apie svarbiausius žmonijos įvykius, apie Dievo ir žmogaus susitarimus, akcentuojamas kraujo simbolis.

Neatsitiktinai paplitęs ir posakis „krauju pasirašė“, reiškia, kad žmogus pasirašo visu savo gyvenimu. Kraujas, kaip simbolis, yra labai galingas, senovės bibliniuose kraštuose kraujas reiškė absoliučiai viską, ką turi žmogus.

Pamąstykime. Žmogus ir šiandien nieko daugiau neturi, tik gyvenimą, gyvenimo laiką, kuris yra lemiamas įvairių faktorių, pavyzdžiui, ligų ir nelaimių, galinčių pareikalauti tavo kraujo ir gyvybės.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką