Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 1d. 06:00

Burnos opelės – nemalonus sveikatos sutrikimas, kurio atsikratyti norisi kuo greičiau

Žandikaulio skausmas
„Fotolia“ nuotr. / Skausmas

Burnos opos arba aftinės opos – tai didesnio ar mažesnio skersmens žaizdos, atsirandančios pažeidus burnos gleivinės vientisumą. Šios žaizdelės gali atsirasti ant dantenų, liežuvio ar gomurio, tačiau dažniausia jų lokacija yra vidinė skruostų arba lūpų pusė.

Burnos opelės menkina gyvenimo kokybę

Burnos žaizdelės retkarčiais gali atsirasti bet kuriam asmeniui. Retai atsirandančios opelės paprastai nėra pavojingos ir nerodo jokių rimtesnių sveikatos sutrikimų, tačiau pacientus gali varginti jų skausmingumas ir kasdienybės apsunkinimas. Dėl susiformavusių aftinių opų asmenį gali kamuoti nemalonūs pojūčiai, trukdantys valgyti, gerti, valytis dantis ar net kalbėti. Atrodo, kad tai labai maža ir nereikšminga žaizdelė ar žaizdelių grupė, tačiau jei jos skausmingos ir ir greitai neužgyja, jos tikrai linkusi trikdyti kasdienį gyvenimą ir mėgavimąsi maistu, gėrimais. Burnos žaizdelės gali apsunkinti ir kruopštų rūpinimąsi burnos higiena (norisi praleisti dantų valymą ir (arba) burnos skalavimą ir taip išvengti papildomo dirginimo).

Opelės turėtų užgyti per savaitę, o ilgiau negyjančios žaizdelės gali būti tam tikri organizmo siunčiami pavojaus signalai

Teigiama, kad labai didelė dalis žmonių, kurių burnos gleivinėje opų susiformuoja gana dažnai, nuo jų sukeliamų nemalonių simptomų kentėti gali net iki šešių kartų per metus. Opelių gijimas tokiems pacientams gali užsitęsti net iki savaitės, tad nesunku suprasti, kad kas du mėnesius atsirandantys burnos pažeidimai reikšmingai trukdo mėgautis gyvenimu. Gydytojai ragina neignoruoti burnos opelių, kurios neužgyja ilgiau nei dešimt dienų. Dėl tokių ilgai negyjančių burnos gleivinės vientisumo pažeidimų reikėtų kreiptis į specialistus ir ieškoti jų priežasčių. Gali būti, kad ilgai nedingstančių ar vos naujai atsirandančių opelių formavimąsi paskatino infekcinės ar neinfekcinės kilmės ligos, kurioms būtinas gydymas.

Burnos opelių gydymas priklauso nuo jų susiformavimo dažnio ir skaičiaus

Retkarčiais atsirandančios opelės dažnai užgyja savaime be jokių specialių priemonių. Jei aftos kartojasi dažnai, tuomet parenkamos specialios priemonės, mažinančios jų sukeliamą skausmą ir greitinančios jų gijimą. Siekiama profilaktinėmis priemonėmis sumažinti aftų atsiradimo tikimybę. Jei burnos opos neužgyja net naudojant specialias priemones arba jos formuojasi itin dažnai ir itin dideliais kiekiais, tuomet reikėtų ieškoti jų atsiradimo priežasčių. Pastebima, kad aftinės opos dažniau formuojasi vaikams ir labai nusilpusio imuniteto asmenims ir tiems, kurie vartoja daug įvairių vaistų, serga lėtinėmis ligomis. Priežasčių labai daug, o kartais jos lieka netgi nežinomos.

Anaftin – priemonė, skirta būtent aftinių opų sukeliamo skausmo sumažinimui ir jų gijimo paskatinimui

Anaftin tiekiamas skysčio, purškalo ir gelio pavidalais. Jų sudedamosios dalys yra tos pačios, tačiau skiriasi medicinos priemonių forma. Pavyzdžiui, skalavimo skystis tinkamiausias, jei aftinių opų skaičius yra gana didelis ir jos nusėjusios didesniąją dalį burnos gleivinės. Skalaujant burną Anaftin skysčiu, kurio sudėtyje nėra alkoholio, gijimą skatinančia ir skausmą malšinančia priemone bus padengta didžioji dalis burnos gleivinės.

Anaftin purškalą ir gelį patogiau vartoti ant tam tikrų pažeistų sričių. Geliu gydomi nesunkiai pasiekiami pažeidimai, o purškalu – tam tikros sunkiau pasiekiamos opelių apimtos sritys. Kiekvienas pacientas gali pasirinkti sau tinkamiausią formą.

Medicinos priemonė Anaftin yra unikalios sudėties produktas, padedantis sumažinti opelių sukeliamą skausmą ir pagreitinti šių nemalonių pažeidimų gijimą. Priemonę galima naudoti tiek, kiek reikia (geriausia po valgio ir dantų valymo, tuomet susiformuojanti plėvelė bus patvaresnė).

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:21
02:27
02:07

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką