-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dantų gydymas su sedacija – be neigiamų emocijų ir streso: procedūrą vaikų dantų gydymui atranda vis daugiau lietuvių

Šiuolaikinėje odontologijoje praktiškai visi sudėtingesni gydymai atliekami taikant vietinę nejautrą tiek suaugusiems, tiek vaikams, siekiant išvengti galimo skausmo gydymo metu ir taip sumažinant nemalonių pojūčių bei patirčių tikimybę. Tačiau yra atvejų, kai pacientai (dažniausiai vaikai) gydymo metu arba prieš jį patiria didelį nerimą ir stresą, kuris nebūtinai yra susijęs su tikėtinu skausmu. Tokiais atvejais taikoma sedacija, kai pacientas užmigdomas ir procedūra atliekama nesukeliant neigiamų emocijų.
Dantų gydymas su sedacija – be neigiamų emocijų ir streso
Dantų gydymas su sedacija – be neigiamų emocijų ir streso / Partnerio nuotr.

Specialistų teigimu, gydymo baimei daug įtakos turi ir buvusios neigiamos patirtys arba iš aplinkinių kalbų susidarytas įspūdis apie nemalonias procedūras gydytojo kabinete. Idealiu atveju daugumą baimių galima įveikti vaikui susipažinus su specialistu, gydytojui įgavus vaiko pasitikėjimą ir palengva vaiko tempu pradedant gydymą.

Tačiau kartais dantų gydymas yra neatidėliotinas arba mažieji jaučia tokią didelę – praktiškai panišką – baimę odontologinėms procedūroms, kad nelieka kito pasirinkimo, kaip gydymą atlikti nejautroje su anesteziologo-reanimatologo pagalba.

Labai svarbu paminėti, kad sedacijos būtinybės faktą nustato gydantis gydytojas pasitardamas su vaiko tėvais apžiūros ir konsultacijos metu, kadangi visos situacijos yra skirtingos ir kai kurios jų nėra tokios sudėtingos kaip gali pasirodyti, taigi kartu su specialistu jas įmanoma išspręsti. Pačios dažniausios sedacijos pasirinkimo priežastys yra:

  • Paniška vaiko baimė gydytis dantis arba net būti odontologiniame kabinete;
  • Labai mažas amžius, kai vaikas tiesiog negali išsėdėti vienoje vietoje pravira burnyte ir bendradarbiauti su gydytoju;
  • Kai reikalinga sugydyti daug dantukų vienu metu (galima vienu vizitu ir sugydyti, ir pašalinti dantukus bei atlikti profilaktines procedūras);
  • Kai reikalingos sudėtingos odontologinės procedūros (pavyzdžiui kelių dantų šalinimas);
  • Kai vaiką pykina gydymo metu;
  • Kai vaikas turi raidos sutrikimų, kurie apsunkina vaiko-gydytojo bendradarbiavimą;
  • Kai yra reikalinga būtina pagalba arba pradėtas ir nepabaigtas gydymas, kurio tiesiog negalima atidėti, kol vaikas ūgtelės/ims pasitikėti gydytoju/sugebės bendradarbiauti.
Partnerio nuotr./Dantų gydymas su sedacija – be neigiamų emocijų ir streso
Partnerio nuotr./Dantų gydymas su sedacija – be neigiamų emocijų ir streso

Kaip atliekama sedacija?

„InMedica“ klinikoje atliekama kaukinė ir intraveninė sedacija, kurios metu mažasis pacientas dėl vaistų poveikio užmiega, todėl nejaučia streso, baimės, atliekamų gydymo procedūrų nemato ir neatsimena. Tai yra saugi procedūra, atliekama komandoje – kartu dirba gyd. anesteziologas-reanimatologas, vaikų odontologas ir asistentas. Visos procedūros metu yra stebimas vaiko kvėpavimas, širdies veikla ir kraujospūdis.

Šiuolaikiniai medikamentai, naudojami sedacijai, iš organizmo pasišalina pakankamai greitai, todėl žmogus po dantų gydymo prabunda irgi pakankamai greitai. Gydytojas odontologas, paskyręs jums gydymą sedacijoje, prieš procedūrą konsultacijos metu atsakys į visus Jums rūpimus klausimus bei pateiks Jums atmintinę kaip elgtis prieš ir po procedūros, plačiau supažindins su su sedacijos eiga.

Paslauga teikiama InMedica Santariškių padalinyje Vilniuje. Sedacijas atlieka gyd. vaikų odontologė Vitalija Tučė. Plačiau apie gydytoją skaitykite čia.

Partnerio nuotr./Vitalija Tučė
Partnerio nuotr./Vitalija Tučė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius