Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar vienas AKM užsikrėtęs šernas sumedžiotas Kupiškio rajone

Šernas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Šernas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozę šernui, sumedžiotam Kupiškio rajone, Šimonių seniūnijos miške. Šerno mėginys buvo atrinktas vykdant nacionalinę AKM stebėsenos ir kontrolės programą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šimonių seniūnija yra laikoma užkrėsta teritorija ir patenka į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytą buferinę AKM zoną, todėl papildomos stebėsenos ar ribojimo priemonės šioje teritorijoje nebus taikomos.

Apie užfiksuotą naują AKM atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją, Europos Sąjungos valstybių narių ir kaimyninių šalių atsakingas veterinarijos tarnybas.

Lietuvoje nuo šių metų sausio mėnesio patvirtinta 13 AKM židinių laukinėje faunoje ir 6 židiniai naminėse kiaulėse.

Šiais metais tai jau 13 AKM atvejis, nustatytas laukinėje faunoje. Dėl šios pavojingos užkrečiamosios ligos sunaikinti 29 užsikrėtę šernai. Lietuvoje nuo šių metų sausio mėnesio patvirtinta 13 AKM židinių laukinėje faunoje ir 6 židiniai naminėse kiaulėse.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nustatytose apsaugos ir priežiūros zonose vykdo naminių ir laukinių gyvūnų stebėseną, tačiau vis nauji AKM atvejai rodo, kaip sudėtinga kovoti su šiuo virusu, nuspėti jo plitimo mastus. Mūsų šalies kiaulių augintojai turi būti itin budrūs, stebėti ir tikrinti kiaules, griežtai laikytis biosaugos priemonių ūkiuose, vengti laukinių gyvūnų kontakto su naminiais“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Artūras Šimkus.

Pasak A.Šimkaus, AKM situacija sudėtinga ir kaimyninėse valstybėse, nes nuolat gaunami pranešimai apie nustatomus vis naujus AKM židinius Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Latvijoje nuo šių metų birželio mėnesio iki dabar nustatyti 106 AKM židiniai laukinėje faunoje ir 32 –  naminėse kiaulėse, Lenkijoje iki šiol patvirtinta 19 AKM židinių laukinėje faunoje ir 2 – naminėse kiaulėse. Estijoje – nuo rugsėjo mėnesio užfiksuota 19 AKM židinių tik laukinėje faunoje, naminėse kiaulėse šis virusas nenustatytas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką