Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 10, 11:58

Dėl meningokokinės infekcijos į Kauno klinikas patekusio trejų metų berniuko būklė tebėra sunki

Į Kauno klinikas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį dėl meningokokinės infekcijos pateko trys vaikai. Trejų metų mergaitė penktadienio rytą mirė. 3 ir 5 metų berniukai tebegydomi klinikose. Trimečio vaiko būklė – sunki. Jo kūno gyvybines funkcijas palaiko vaistai ir medicininiai aparatai.
Meningokoko infekcija užsikrėtęs vaikas
Meningokoko infekcija užsikrėtęs vaikas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Penkiametis berniukas šeštadienį buvo perkeltas iš Intensyviosios terapijos skyriaus į Vaikų ligų skyrių.

15min.lt primena, kad trejų metų berniuko iš Gervėnupio tėvai, dėl karščiavimo, į Kauno klinikas kreipėsi ketvirtadienį per pietus. Jis buvo apžiūrėtas ir išleistas gydytis namuose. Vėliau į medikus tėvai kreipėsi pakartotinai, nes vaiko būklė negerėjo, išryškėjo bėrimai.

Vakare berniuko būklė jau buvo sunki. Jo plaučiai dirbtinai ventiliuojami, kraujotaka užtikrinama vaistais. Medikai sakė, kad tėvai į medikus kreipėsi laiku, prabėgus 4 valandos nuo sunegalavimo, tačiau jokių infekcinio susirgimo požymių nebuvo.

Penkerių metų berniuko mama, atvykusi pasiimti jo iš darželio-mokyklos, pastebėjo neįprastus bėrimus kairėje veido pusėje. Vaikas buvo pervežtas į Alytų, o vėliau – į Kauno klinikas. Jo būklė stabili, pavojus gyvybei negresia.

Gydytojų teigimu, tai, kad per kelias valandas į Kauno klinikas pateko trys meningokokine infekcija užsikrėtę vaikai – atsitiktinis sutapimas, nes jie niekaip nėra tarpusavyje susiję, nebendravo vienas su kitu.

Lietuvoje susirgimų meningokokine infekcija skaičius per metus svyruoja nuo 50 iki 80 atvejų, po keletą žmonių nuo jos miršta kasmet. Pernai žaibiška meningokoko forma nusinešė kelių moksleivių gyvybes.

Meningokokinė infekcija – ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis ar pūlingas meningitas. Ją sukelia bakterijos, vadinamos meningokokais, jų yra daugiau nei 20 įvairių padermių. Labiausiai Lietuvoje paplitę B grupės meningokokų sukelti susirgimai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką