Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 06, 16:10

Dėl šiuolaikinio žmogaus sveikatos – naujausių technologijų ir biuro baldų jungtuvės

Žmogus per mėnesį apytiksliai dirba 140 valandų, o biure dirbantis žmogus didžiąją laiko dalį sėdi. Sėdėjimas, dėl nustatytos žalos žmogaus sveikatai, pradėtas vadinti šio amžiaus maru. Vis dėlto ieškoma būtų, kaip šiuolaikiškai pagerinti šiuolaikinio žmogaus darbo sąlygas.
Romualdas Bėkšta
Romualdas Bėkšta / Organizatorių nuotr.

Begalės išradimų ir modernių technologijų lėmė, jog dabar sunku rasti darbą, kurio metu nereikėtų kiaurą dieną sėdėti ar dirbti kompiuteriu.

Žmogui, dirbančiam sėdimą darbą, problemos prasideda nuo kaklinės dalies įtampos, skausmų, nemalonių pojūčių. Vėliau arba tuo pat metu gali atsirasti ir juosmeninės dalies skausmai arba kelio sąnarių skausmai.

Pirmiausia, darbo vietą reikėtų įsirengti kiek įmanoma taisyklingesnę. Atsisėsti reikėtų tiesiai, reikėtų stengtis nenaudoti kėdės atlošo, darbo stalas turėtų būti maždaug alkūnių aukštyje. Būtų gerai, jei kėdė būtų aukštesnė ir jūsų keliai būtų žemiau nei klubo sąnariai.

Standartiniai darbo stalai yra maždaug 75 cm aukščio, tačiau tokio aukščio baldas dėl ūgio, kojų ir rankų ilgio skirtumų, gali daug kam netikti. Norint prisitaikyti stalą pagal savo fizinius duomenis, rekomenduojami ergoniminiai, reguliuojamo aukščio stalai.

„Sveikata yra pagrindinis dalykas, kuriuo turite rūpintis nuo ryto iki ryto. Darbe mes būname nuo ryto iki vakaro, tad kilnojamojo aukščio stalas turėtų būti net ne būtinybė, o tarsi higienos priemonė, turinti būti kiekviename biure“, – pasakojo „Ergolain“ įmonių įkūrėjas Romualdas Bėkšta.

Organizatorių nuotr./Ergoniminiai baldai
Organizatorių nuotr./Ergoniminiai baldai

Dėl šiuolaikinio žmogaus sveikatos, naujausios technologijos buvo sujungtos su biuro baldais ir į rinką buvo paleisti ergonominių baldų gaminiai. Keičiamo aukščio stalai vieno mygtuko paspaudimu pakyla ir nusileidžia iki norimo aukščio. Taip be vargo nusistatoma kuo taisyklingesnė sėdimoji padėtis, be to, naudojant kilnojamojo aukščio stalą, sėdimoji padėtis patogiai ir kokybiškai pakeičiama į stovimą.

Ergonomikos (mokslo, tiriančio dirbančiojo fizines galimybes, ribas ir elgesį darbo metu) tyrėjai rekomenduoja bent du kartus per valandą keisti dirbamąją padėtį – bent pusę valandos dirbti sėdint, kitą pusę – stovint.

Tad kas pusė valandos užsistatyti žadintuvą, kuris praneštų, kada atsisėsti, kada atsistoti? Galima ir šiuolaikiškiau...

Mobiliojo telefono aplikacijoje galima nustatyti stovėjimo ar sėdėjimo trukmę ir modernus dizaino reguliuojamo aukščio išmanusis stalas kilnosis pats. Staliui, „nusprendusiam“, kad laikas atsistoti, jūs būsite priversti tai padaryti ir sėdimo darbo keitimas į stovimą taps įpročiu.

Ergonominiai baldai, padedantys išvengti sveikatos problemų ir skausmų, turi būti pritaikyti ne tik tinkamam sėdėjimui, bet ir stovėjimui. Dirbant kompiuteriu prie darbo stalo svarbu atkreipti dėmesį į nugaros, alkūnių atramą, sėdimosios dalies aukštį, darbo stalo aukštį. Palikite pakankamai erdvės kojoms bei kėdės ratukams.

Naudojant ergonominius baldus, darbo metu svarbu daryti pertraukas – pasivaikščioti, pasimankštinti, pailsinti akis.

Patarimai pertraukos metu:

  • Sėdėdami ant kėdės lėtai sukite galvą nuo vieno peties prie kito. Stenkitės neatlošti galvos atgal. Vėliau masažuokite sprando ir viršutinės nugaros dalies raumenis, braukdami rankomis žemyn. Po to pirštų galiukais sukamaisiais judesiai masažuokite pečius, iš pradžių stipriau, po to – švelniau.
  • Įtampos atsikratysite, jeigu sėdėdami ant kėdės stipriai įtempsite viso kūno raumenis, o po to juos visiškai atpalaiduosite, nuleisite galvą žemyn prie krūtinės, užsimerksite ir taip pabūsite 10-15 sek.
  • Akių įtampai sumažinti 3-5 sek. stipriai užsimerkite, op to 3-5 sek. laikykite akis plačiai atmerktas. Tada 15-20 sek. greitai pamirksėkite.
  • Pasidėkite po pėdomis arba tarp kelių masažinį kamuoliuką, spusčiodami ar ridendami jį šiek tiek pajudėsite, pamankštinsite raumenis.
Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką