Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 22d. 11:03

Didžiausią Kalėdinę dovaną Kaunui įteikė BENU Vaistinė

"Kauno vaikai šypsosi"
Kauno VSB / "Kauno vaikai šypsosi"

Artėjant gražiausioms metų šventėms Kaunas buvo apdovanotas neįtikėtinai didele dovana – visi Kauno miesto vaikai nuo BENU Vaistinių tinklo gavo naujus dantų šepetėlius.

Kaunas dar rudenį užsimojo įgyvendinti unikalų vaikų burnos higienos įpročių ugdymo projektą „Kauno vaikai šypsosi“ ir džiaugiasi, kad prie jo prisideda vaikų sveikata besirūpinanti BENU Vaistinė.

Nuo mažų dienų ugdomi teisingi dantų higienos įpročiai padės išvengti skausmingų gedimų.

„Rūpestis savo sveikata, atsakinga ligų prevencija – vienos svarbiausių mūsų veiklos krypčių. Skirti dėmesio savijautai raginame ne tada, kai jau kažką skauda, o profilaktiškai – taip išvengiant rimtesnių sveikatos sutrikimų. Ši taisyklė ypač svarbi kalbant apie vaikų dantukų priežiūrą. Nuo mažų dienų ugdomi teisingi dantų higienos įpročiai padės išvengti skausmingų gedimų. Be abejo, tai turės įtakos ir ateityje, mažiesiems užaugus“, – projekto naudą apžvelgia BENU Vaistinės vadovė Rasa Marcinkevičienė.

Projektas unikalus

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuotas projektas prasidėjo dar spalio mėnesį, visiems Kauno miesto vaikams išdalinus dantų šepetėlius ir dantų valymo kalendorius. Iki šiol Lietuvoje nieko panašaus nebuvo, vykdytos programos apimdavo pavienes ugdymo įstaigas, nepasiekdavo visų vaikų. Šiuo projektu norima Kaune auginti sveiką jaunąją kartą, kuri supranta apie burnos higienos svarbą ir atsakingai į ją žiūri.

BENU Vaistinė padeda įgyvendinti projektą ne tik vaikams dovanodamas dantų šepetėlius, bet ir vykdamas prevencines akcijas – rudenį organizuota „Sveikų dantukų akademija“, prie kurios prisidėjo ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, pritraukė gausų būrį tėvų su mažyliais, kurie turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su burnos ertmės priežiūra.

Kauno VSB/"Kauno vaikai šypsosi"
Kauno VSB/"Kauno vaikai šypsosi"

Statistika baugina

48,1 proc. visų vaikų, kuriems buvo įvertinta dantų ir žandikaulių būklė, turėjo pažeistus dantis.

Idėja Kaune pradėti vykdyti tokio masto projektą kilo apžvelgus liūdną statistiką – Lietuvoje daugiau nei pusė vaikų turi ėduonies pažeistus dantis. Kaune situacija panaši – praėjusiais metais 48,1 proc. visų vaikų, kuriems buvo įvertinta dantų ir žandikaulių būklė, turėjo pažeistus dantis, o iš jų net 43,9 proc. visų dantų pažeidimų sudarė plombuoti pieniniai dantys.

„Prasta vaikų dantų situacija nesikeičia eilę metų ir vis blogėja. Reikia sustabdyti vaikų dantų ėduonies plitimą šviečiant ne tik vaikus, bet ir jų tėvus“ – teigė Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė Lina Balaišytė.

Nauji dantų šepetėliai – kas 3 mėnesius

BENU Vaistinė, vaikams Kalėdų proga padovanodama netgi 12 tūkstančių dantų šepetėlių.

Projekto organizatoriai vaikams nori parodyti, kad reguliarus dantų šepetėlių keitimas yra vienas iš svarbiausių žingsnių sveikų dantų link. Per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį dantų šepetėliai bus keičiami naujais netgi 3 kartus. Pirmąjį dantų šepetėlių keitimo etapą šiuo metu įgyvendinti padeda BENU Vaistinė, vaikams Kalėdų proga padovanodama netgi 12 tūkstančių dantų šepetėlių.

„Dantų šepetėlių keitimas vaikams yra linksma edukacinė pramoga, nes juos į darželius atneša sveikatos mokytojas ir BENU Vaistinės simbolis paukštis BENU. Surinktus naudoti nebetinkamus dantų šepetėlius sieksime perdirbti ir taip prisidėti prie gamtos tausojimo“ – teigė Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė Lina Balaišytė.

Projektas „Kauno vaikai šypsosi“ tęsis iki mokslo metų galo, jam pasibaigus bus vertinamas vaikų dantų būklės pagerėjimas bei programos finansinis atsiperkamumas. Tikimasi, kad projektas Kauno mieste taps tęstiniu.

Kauno VSB/"Kauno vaikai šypsosi"
Kauno VSB/"Kauno vaikai šypsosi"

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką