Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gegužės 16d. 10:41

Ėjimas – vaistas nuo sąnarių skausmo

Skaudantys sąnariai
Fotolia nuotr. / Skaudantys sąnariai

Pabundate 6–7 valandą ryte. Sėdate į automobilį ar autobusą. Darbe būnate apie 8–9 val. Atsisėdate į (neaišku, ar patogią) kėdę ir dirbate iki 17–18 val. Sėdate važiuoti namo. Iki 23 val. jaukiai sėdite prie televizoriaus. Ir taip vieną savaitę, kitą... vieną mėnesį, antrą.... Sėdite. Ir jums pradeda skaudėti sąnarius.

Sąnariai siunčia signalą, kad reikia judėti, tačiau to imtis derėtų atsargiai, sistemingai ir palaipsniui.

Jei esate įsitikinę, kad sąnarius skauda tik nuo pasyvios veiklos, turėtumėte pagaliau prisiversti judėti. Pagerėjus būklei – tęsti, pablogėjus – apsilankyti pas specialistus, kurie nustatys skausmo priežastį ir skirs gydymą.

Dažna sąnarių skausmo priežastis – sėslaus pobūdžio darbas.

„Žmogus per dieną ant kėdės praleidžia mažiausiai 8 valandas, o sąnariai dėl to kenčia. Mūsų sąnariai yra sukurti judėjimui. Jie nėra sukurti ilgalaikiam sėdėjimui ar stovėjimui, – pasakojo kineziterapeutas Viktoras Zavadskas. – Tad dėl mažo judėjimo juos gali pradėti skaudėti ar mausti.“

Fotolia nuotr./Kelio sąnarys.
Fotolia nuotr./Kelio sąnarys.

Ėjimas – vienas iš skausmo mažinimo būdų, sako specialistas. „Bėgimas didina sąnario apkrovas, tad per intensyvus fizinis krūvis gali iššaukti dar didesnius skausmus, – sakė V.Zavadskas. – Vis dėlto, kad nekiltų rimtesnių problemų, visų pirma reikėtų kreiptis į specialistą, kad jis išsiaiškintų, kokios yra skausmų priežastys. Išklausius specialistų nuomonę, reikėtų užsiimti tam tikra fizine veikla. Pradžiai užtektų fizinę veiklą pradėti nuo ėjimo.“

Kineziterapeutas primena, kad bet kokia fizinė veikla turėtų būti pradedama nuo sąnarių apšilimo (jų pajudinimo, pasukiojimo). Pradėti reikėtų nuo čiurnų, kelių, vėliau pereiti prie klubų, juosmens stuburo sąnarių prajudinimo.

Jei seniai užsiėmėte aktyvia fizine veikla, staigiai pradėti judėti taip pat nereikėtų. V.Zavadskas akcentuoja nuoseklumą: „Vaikščioti taip pat turėtumėte pradėti palaipsniui. Negalima staiga atsistoti nuo kėdės ir užsibrėžti tikslą nueiti 20 km. Mūsų kūnai yra atpratę judėti. Kiek mes dabar judame, ir kiek žmonės anksčiau judėjo, tai yra nepalyginama. Jeigu staiga kasdien pradėsite nueiti po 20 km, tai greičiausiai dėl to taip pat pradėsite jausti sąnarių skausmus.“

Be to, kineziterapeutas pažymi, jog norint, kad sąnariai funkcionuotų be jokių skausmų, reikia būtinai atsižvelgti į mitybą: „Mityba turėtų būti kuo įvairesnė“.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos skaičiavimus, per dieną rekomenduojama nueiti apie 10 000 žingsnių. Tačiau ir toks žingsnių skaičius prieš tai daug nejudėjusiam ar viršsvorį turinčiam žmogui gali sustiprinti ar sukelti naujus sąnarių skausmus.

V.Zavadskas pataria pirmą aktyvesnės veiklos savaitę pradėti per dieną nueinant apie 5 000 žingsnių, o vėliau atstumą didinti. „Būtinas sistemingumas. Jei vieną kartą per savaitę nueisite 5 000 ar 10 000 žingsnių, tai efekto tikrai nepajausite. Reikia stengtis tą daryti nuolat“, – pabrėžė kineziterapeutas.

Jei sunku prisiversti eiti, tai pradėti galite gegužės 21 dieną Druskininkuose su minia ėjimo entuziastų.

Visi norintys (nesvarbu nei amžius, nei fizinis pasirengimas) yra kviečiami į „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybas Druskininkuose. Starto pradžia 12 val.

Daugiau informacijos ir nemokamą registraciją rasite: www.ejimovarzybos.lt.

Eiti bus galima ir stumiant vaikučio vežimėlį, ir vedantis augintinį, tad ypač laukiamos šeimos, taip pat nepamiršiančios pasikviesti ir senelių!

Senelius galite pakviesti nusiųsdami jiems ranka rašytą laišką! Nueikite į www.ejimovarzybos.lt, susiraskite registraciją, o ten spauskite „Pakviesti eiti savo senelius!“ Įveskite senelių gyvenamosios vietos adresą, o „Gintarinė vaistinė“ pasirūpins, kad juos pasiektų laiškas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką