Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 20d. 13:22

Ekspertas paaiškino, kodėl tam tikrose kūno srityse atsiranda riebalų perteklius

Riebalų ir odos perteklius ant pilvo
123RF.com nuotr. / Asociatyvi nuotrauka

Įvairūs pasauliniai tyrimai rodo, kad tik nedidelė dalis populiacijos yra visiškai patenkinta savo kūnu. Likusieji norėtų ką nors pakeisti, deja, sportas bei subalansuota mityba gali pagerinti savijautą, tačiau ne visuomet padeda suformuoti norimą siluetą, ypač – jei yra konkreti probleminė sritis.

„Nordclinic“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Audrius Pakulis pranešime žiniasklaidai paaiškina, kodėl tam tikrose kūno srityse susiformuoja poodinių riebalų perteklius ir kodėl ne visuomet gyvenimo būdo pakeitimas padeda pasiekti trokštamas kūno formas.

Daugiausia įtakos turi genetika

Poodinių riebalų pertekliaus kūne susiformavimą lemia daugybė faktorių: tam daugiausia įtakos turi genetika, taip pat mityba ir fizinis aktyvumas. Nesunku pastebėti, kad kiekvieno žmogaus sudėjimas yra kitoks, tad net ir priaugant svorio tie kilogramai pasiskirsto nevienodai: vieniems jie kaupiasi ties pilvu ar šlaunimis, o kitiems tolygiai pasiskirsto po visą kūną ir veidą. Pastariesiems tai nekelia sunkumų, o štai tiems, kuriems formuojasi „obuolio“ tipo figūra arba riebalai nusėda ant šlaunų bei sėdmenų, tai sukelia diskomfortą.

Tokiais atvejais bandymas atlikti tik į probleminę sritį orientuotus fizinius pratimus ar mitybos pakeitimas nebūtinai išsprendžia problemą. Svoris sumažėja, sveikata pagerėja, tačiau kūno kontūras nepakinta.

Poodinių riebalų pertekliaus kūne susiformavimą lemia daugybė faktorių: tam daugiausia įtakos turi genetika, taip pat mityba ir fizinis aktyvumas.

„Į šią situaciją reikėtų žvelgti plačiau. Pradžioje gali atrodyti, kad, net ir dedant daug pastangų, kūno pokyčių nėra. Taip yra dėl to, kad mūsų organizmas pirmiausia degina kalorijas, kurias suvartojame su maistu bei gėrimais, ir tik tuomet gali imtis mūsų riebalinių atsargų. Todėl prireikia nemažai laiko ir intensyvios fizinės veiklos, siekiant pamatyti pokyčius. Ne kiekvienas turi tiek kantrybės, o galiausiai, net ir tai ne visada padeda pasiekti pageidaujamą rezultatą“, – paaiškina A.Pakulis.

Jo teigimu, tai, kaip riebalai pasiskirsto žmogaus kūne, labai individualu. Vis tik problematiškiausia sritis, dėl kurios dažniausiai kreipiamasi pagalbos į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojus, yra juosmens zona.

Psichologinis ir fizinis diskomfortas

Tokiais atvejais, kai įprasti sprendimai nepadeda, pasiekti trokštamą rezultatą galima pasitelkus riebalų nusiurbimą, dar vadinamą liposukcija. „Tai labai subtili estetinė procedūra, itin tinkama tokiais atvejais, kuomet norime padailinti probleminę zoną ar suformuoti gražų kūno kontūrą. Taip pat, siekiant pašalinti fizinį diskomfortą“, – paaiškina A.Pakulis.

Ir išties, nors minėtos problemos dažniausiai būna estetinio pobūdžio, kartais jos kelia ir fizinių nepatogumų. Pavyzdžiui, jei vidinėse šlaunų pusėse kaupiasi pernelyg daug riebalų, tos šlaunys nuolat liečiasi ir atsiranda prakaitavimas, kuris ilgainiui gali sukelti iššutimų ar žaizdelių. Tai ypač aktualu šiltuoju sezonu, kai daugiau prakaituojame. Galiausiai, per didelis riebalų perteklius, tarkime, pilvo srityje ne vienam sukelia kompleksų: pradedama vengti išsirengti paplūdimyje, nešiojami tik laisvi beformiai drabužiai.

123rf.com/Svoris
123rf.com/Svoris

Svorio prarandama nedaug, o rezultatas – matomas

Kaip teigia A.Pakulis, liposukciją galima įsivaizduoti kaip trimatę erdvę, kuomet numatoma, kur ir kiek riebalinio audinio reikėtų pašalinti. Operacijos metu, pasitelkus kaniules, plunksniniais judesiais po truputėlį išsiurbiamas riebalinis audinys ir išgaunama pageidaujama forma. Paties svorio prarandama nedaug, tačiau rezultatas yra puikiai matomas.

Nors dažnai manoma, kad riebalų nusiurbimas skirtas norintiems atsikratyti antsvorio, šis įsitikinimas nėra teisingas. Iš konkrečių zonų pašalinus per didelį riebalų kiekį gali atsirasti laisvas odos perteklius. Taip pat nutinka, kai žmogus numeta labai daug svorio.

„Oda turi regeneracinių savybių ir yra linkusi šiek tiek susitraukti po svorio netekimo, tačiau kiek ji susitrauks – labai individualu. Dėl to visuomet įvertinama galima situacija ir pasiūlomas efektyviausias sprendimas. Liposukcija neretai kombinuojama su kitomis procedūromis, pavyzdžiui, odos pertekliaus šalinimu“, – sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Gydytojas priduria, kad tiems, kurie jau yra neblogos fizinės formos ir su išvystytu raumenynu, tačiau nori ryškesnių raumenų kontūrų, yra skirta HD liposukcija: „Tai liposukcijos būdas, kuomet pašalinant nedideles riebalų saleles suformuojamos arba paryškinamos jau esančios kūno linijos. Dažniausiai HD liposukcija taikoma norint paryškinti pilvo raumenų grupes, tačiau ją galima atlikti ir kitose vietose.“

A.Pakulis primena, kad net ir atlikus riebalų nusiurbimą žmonėms vertėtų rinktis sveikesnį gyvenimo būdą – būti fiziškai aktyviems, valgyti subalansuotą maistą. Tai padės išlaikyti pasiektą rezultatą ir būti sveikiems.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką