Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geras regėjimas yra svarbus kiekviename gyvenimo žingsnyje

Geras regėjimas yra svarbus kiekviename gyvenimo žingsnyje.
Geras regėjimas yra svarbus kiekviename gyvenimo žingsnyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Būdami sveiki, retai susimąstome, kaip jaučiasi ir ką praranda tie, kurie nieko negirdi, prastai mato ar yra varginami skausmų ar kitų negalių.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Būdami sveiki, retai susimąstome, kaip jaučiasi ir ką praranda tie, kurie nieko negirdi, prastai mato ar yra varginami skausmų ar kitų negalių. Geras regėjimas yra didžiulis turtas kiekvienam ir įvardinamas kaip vienas svarbiausių jutimų, tačiau tikrą jo vertę pajunta tie, kurių regėjimas dėl įvairių priežasčių yra susilpnėjęs.

Šiandieninėje visuomenėje naujosios technologijos gelbsti kiekviename žingsnyje, tačiau besaikis jų naudojimas yra siejamas su liūdinančia sergančiųjų akių ligomis statistika. Akys silpsta, tačiau greitas tobulėjimas medicinos srityje leidžia ieškoti efektyviausių naujų gydymo būdų. 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), Studentų mokslinės draugijos (SMD) Akių ligų būrelis, tęsia tradiciją organizuoti didelio susidomėjimo sulaukusias socialines akcijas. 2014 m. lapkričio 29 d., tokia akcija surengta Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje (VCUP). 

Visi besidomintys buvo skatinami pasitikrinti regėjimo aštrumą, naudojant Amslerio tinklelį atlikti tinklainės centrinės srities (geltonosios dėmės) testą, kuris leidžia nustatyti tinklainės ligas.

Aktyviausi būrelio nariai, kartu su būrelio mokslinės vadovės doc. Jūratės Balčiūnienės pagalba ir puikiais patarimais, organizuoja socialines akcijas, skirtas informuoti visuomenę apie akių ligas, jų paplitimą, rizikos veiksnius ir ankstyvos diagnostikos svarbą.

Sostinėje vykusioje akcijoje dalyvavo LSMU Medicinos fakulteto studentai: Eglė Drebickaitė, Monika Kalesinskaitė, Rūta Kinderytė, Ieva Povilaitytė, Lina Požėraitė, Emilija Rimkutė, Dovilė Simonavičiūtė, Diana Uljanionok, Vidas Vainauskas.

Visi besidomintys buvo skatinami pasitikrinti regėjimo aštrumą, naudojant Amslerio tinklelį atlikti tinklainės centrinės srities (geltonosios dėmės) testą, kuris leidžia nustatyti tinklainės ligas. Kad teikiama informacija būtų suprantama aiškiau, akcijų metu į pagalbą yra pasitelkiamos mokomosios priemonės – akies modelis, kuris padeda nurodyti anatomines akies sritis, pažeidžiamas konkrečių ligų.

Bendradarbiaudamas su Sergančiųjų tinklainės ligomis asociacijos (STLA) prezidente Dalia Marija Žižliauskiene akių ligų būrelis akcijos metu dalina informacinius  leidinius, kurie leidžia detaliai supažindinti su tinklainės ligomis, viena pagrindinių – amžine geltonosios dėmės degeneracija (AGDD) – dažniausia vyresnio amžiaus gyventojų aklumo priežastimi.

Šios socialinės akcijos bus tęsiamos kituose Lietuvos miestuose.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką