Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 12:31

„Gydytojas pataria“. Akušerė-ginekologė: „Net ir išoperuoti gimdos polipai gali ataugti ir suvėžėti“

Jūratė Žmuidzinaitė ir Indrė Pepcevičiūtė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Jūratė Žmuidzinaitė ir Indrė Pepcevičiūtė

Antradienį 15min laidoje „Gydytojas pataria“ vieši „Baltijos Amerikos klinikos“ gydytoja akušerė-ginekologė Jūratė Žmuidzinaitė. Laidoje su ja kalbėjomės apie dažniausias gimdos ir gimdos kaklelio ligas, kaip nuo jų apsisaugoti ir kaip jas gydyti.

Viena šio pokalbio dalių – gimdos ligos. Gydytojos teiravomės, dėl kokių gimdos ligų moterys kreipiasi dažniausiai? Kokios priežastys jas lemia? Kokius simptomus pajutusios moterys turėtų sunerimti?

Ar gausios ir skausmingos menstruacijos, skausmingas šlapinimasis gali būti pavojaus signalas?

Kokios galimos prevencinės priemonės? O jei jau susergama – kaip gydytis?

Laidos įrašą žiūrėkite žemiau:

Antra pokalbio dalis – ikivėžiniai gimdos kaklelio susirgimai ir gimdos kaklelio vėžys, kuris yra antra pagal dažnumą ir trečia pagal mirtingumą moterų vėžinė liga pasaulyje. Lietuvoje sergamumas gimdos kaklelio vėžiu yra didžiausias, palyginti su visa Europa.

Su akušere-ginekologe J.Žmuidzinaite kalbėjomės apie ikivėžinius gimdos kaklelio susirgimus, jų simptomus, kaip ir kada juos gydyti, kad neišsivystytų vėžys.


„Gydytojas pataria“ – antradieninė 15min laida, kurioje GYVENIMAS žurnalistė Indrė Pepcevičiūtė kalbina gydytojus, jų teiraujasi, kaip pagerinti savijautą, sustiprinti sveikatą ar užkirsti kelią pavojingoms ligoms. Laida transliuojama 14 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką