Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 15, 08:00

Harvardo mokslininkai: pirmas dalykas, kurį turite atlikti prabudę

Daugeliui žmonių prabusi anksčiau ryte yra išties didelis tikslas, nors kai kam gal ir kelia juoką. Ar žinote, kas galėtų padėti jaustis geriau sunkiais rytais?
Rytas
Rytas / Vida Press nuotr.

Harvardo psichologai mano, kad atrado puikų ir kartu labai paprastą būdą. Jie siūlo kiekvieną rytą vos prabudus pasirinkti „galios pozą“, arba skirti dėmesio savo kūnui – prieš kojomis paliesdami žemę turėtumėte atlikti tempimo pratimus pasirinkdami tam tikras galios pozas.

Harvardo psichologė Amy Cuddy sako, kad turėtume kas rytą rasti laiko ir dar lovoje atlikti tempimo pratimus, tačiau ne bet kokius – dirbti turi visas kūnas: nuo rankų iki kojų pirštų, todėl mankštindamiesi jūs neturite bijoti užimti visos lovos, kadangi rezultatas tikrai nudžiugins. Tačiau svarbiausia yra tai, kad psichologė pataria pasirinkti galios suteikiančias pozas – jūs turite kaip įmanoma labiau pasijausti dideli ir galingi, todėl patartina plačiai laikyti kojas ar ištiesti rankas į šonus, kad pasijaustumėte kuo didesni. Tokios galios pozos, kaip, tarkime „Wonder woman“, kai atsistojama plačiai, rankos uždedamos ant juosmens, o krūtinė šiek išstumiama į priekį, gali padėti jums labiau pasitikėti savimi.

„Jeigu jūs apsimetate esantys galingi, jūs iš tiesų galite pasijausti labiau galingi“, – Business Insider teigė psichologė A.Cuddy. Knygos „Presence: Bringing Your Boldest Self to Your Biggest Challenges“ autorė sako, kad mūsų laikysena daro didelę įtaką emocijoms ir mintims. Įprastai manoma, jog elgesys priklauso nuo emocijų, tarkime, kad išdidūs stovime tuomet, kai jaučiamės pasitikintys savimi. Tačiau A.Cuddy nuomone, pajausti pasitikėjimą galime tada, kai pasirenkame tinkamą galios pozą ar darydami tempimo pratimus rytais.

„Štai žmonės, kurie prabunda ryte ištiesdami rankas V forma, dažniausiai yra labai laimingi, tiesiog erzinančiai laimingi. O jeigu miegate embriono poza, turime įrodymų, jog tai gali daryti įtaką stresui, nervingumui ir nerimui, todėl atsibudę jausitės sudirgę. Beveik 40 proc. žmonių miega pasirinkę embriono pozą, todėl jie gali jaustis mažiau pasitikintys savimi“, – mano mokslininkė, siūlydama siaubingus rytus pakeisti labai paprastai – suteikti savo kūnui ir sau daugiau galios. Pasijausdami dideliais mes iš tikrųjų galime pagerinti savo nuotaiką, išmokti savimi pasitikėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką