Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainoje sužeistas protestų dalyvis į Kauno klinikas atvyko turėdamas viltį nelikti aklas

Kauno klinikos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno klinikos
Šaltinis: 15min
0
A A

Gydymui į Kauno klinikas atvyko dar vienas per susirėmimus Kijeve nukentėjęs ukrainietis. Tai jau antras per protestus nukentėjęs asmuo gydymui atvežtas į šią įstaigą. Iš viso Lietuvoje medicinos pagalbos sulaukia jau penktas ukrainietis.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trečiadienio rytą Vilniaus oro uoste nusileidus lėktuvui tiesiai į Kauną atgabentas 46 metų vyras. Jis buvo sužeistas sausio 19 dieną Hruševskio gatvėje Kijeve, jam reikalinga akių operacija. Prieš kelias savaites Kauno klinikose jau buvo teikta pagalba protestuotojui, netekusiam akies.

Pacientas kol kas ilsisi

Popiet Kauno klinikų Stacionarinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Kęstutis Stašaitis surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad kol kas pats pacientas prašo leisti jam pailsėti, o tada žada pats susitikti su žiniasklaudos atstovais.

Gydytojo teigimu, ukrainiečiui sužalotos akys. Kiti kūno sužalojimai, sumušimai nereikalauja specialaus gydymo. Manoma, kad jo akis sužeidė skeveldros. Kol kas tiriama, ar nėra akyse svetimkūnių, kuriuos reikėtų šalinti.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kęstutis Stašaitis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kęstutis Stašaitis

„Detalizuoti sužeidimų šuo metu negaliu, tik anksti ryte pradėjome tyrimus. Kai bus aiškūs sužalojimai, galėsime papasakoti išsamiau, jeigu pacientas leis teikti tokią informaciją. Gydymo planas paaiškės taip pat tuomet, kai bus aiškūs sužeidimai ir kuo mes pacientui galime padėti“, – sakė Kauno klinikų Stacionarinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas K.Stašaitis.

Anot medikų, pavojaus paciento gyvybei nėra. Tačiau esą išsamiau apie savijautą, emocinę būklę, išgyventą stresą jis papasakos pats, šiek tiek apsipratęs ir pailsėjęs.

Sužalojimų pobūdis dar neaiškus

K.Stašaitis priminė, kad tai jau antrasis pacientas iš Ukrainos, kuris gydomas Kauno klinikose. Pirmajam irgi buvo sužalotos akys.

Pagal mano turimą informaciją, pacientas buvo sužeistas sausio 19 dieną. Pirma pagalba suteikta vietoje – Ukrainoje. Pas mus jis atsidūrė, nes gali prireikti rimtesnės pagalbos, galbūt mikrochirurgijos, detalesnių tyrimų įranga, kurią mes turime, – kalbėjo K.Stašaitis.

Paprašytas palyginti pirmojo ir dabartinio Kijeve nukentėjusių asmenų būkles, gydytojas teigė to padaryti negalįs, kol nėra tyrimų rezultatų.

„Viliamės, kad galės“, – į klausimą, ar ukrainietis matys, atsakė Kauno klinikų medikas. Ar prireiks operacijos, taip pat paaiškės po tyrimų.

Lėktuvas Vilniuje, kuriuo atskraidintas nukentėjęs ukrainietis, nusileido 7.20 val., Kauno klinikose pacientas buvo jau apie 9 val.

„Pagal mano turimą informaciją, pacientas buvo sužeistas sausio 19 dieną. Pirma pagalba suteikta vietoje – Ukrainoje. Pas mus jis atsidūrė, nes gali prireikti rimtesnės pagalbos, galbūt mikrochirurgijos, detalesnių tyrimų įranga, kurią mes turime“, – kalbėjo K.Stašaitis.

Tikisi išsaugoti regą

Medikų teigimu, vyras atvyko į Lietuvą pats, tad kalba eina ne apie gyvybės išsaugojimą, o apie regą – tikimasi, kad regėjimą ukrainiečiui išsaugoti pavyks. Esą tyrimai parodys, ar tereikia laiko išgyti, ar vis dėlto prireiks kažkokios intervencijos. „Jeigu jos reikės, mūsų gydytojai pasiruošę atlikti tokią procedūrą, kokia bus reikalinga, kad pacientas ir ateityje neturėtų problemų su regėjimu“, – kalbėjo Kauno klinikų gydytojas.

K.Stašaitis kol kas teigė negalįs atverti detalių, kas yra į Kauno klinikas atvykęs ukrainietis, kaip jis atsidūrė Maidane, kaip nukentėjo. Bet esą pacientas tenori šiek tiek pailsėti, o paskui yra nusiteikęs visa tai papasakoti žurnalistams pats.

Ukrainoje jau kelis mėnesius tęsiasi protestai prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių. Jie prasidėjo prezidentui lapkritį viršūnių susitikime Vilniuje atsisakius pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga.

Pastarosiomis dienomis demonstracijos peraugo į kruvinus susirėmimus, per kuriuos žuvo dešimtys žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką