Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ilgamečių kraujo donorų nestinga ir kelininkų gretose

Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Akcijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį VĮ „Panevėžio regiono keliai“ būstinėje buvo surengta kraujo davimo akcija. Neatlygintinai duoti kraujo panoro trylika darbuotojų.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Įstaiga bendradarbiavimo sutartį su Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialu pasirašė dar 2013-aisiais. Šitaip nuspręsta paraginti darbuotojus prisidėti prie neatlygintinos kraujo donorystės.

„Esame kelininkai, dirbame keliuose. Juose, kaip žinia, įvyksta ir skaudžios avarijos. Šie dalykai susiję, todėl panorome tapti donorais, nes nežinia, kada to kraujo kam nors gali prireikti. Agitavome, kad darbuotojai ateitų ir duotų kraujo. Kai kurie sudvejojo, kai kas tam ryžosi“, – sakė VĮ „Panevėžio regiono keliai“ saugaus eismo inžinierius Tomas Žagūnis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./VĮ „Panevėžio regiono keliai“ vadovas Rolandas Žagaras

Kai kuriems įstaigos darbuotojams kraujo donorystė nėra naujiena. Vienas iš kelininkų atstovų kraujo neatlygintinai davė jau 39-ą kartą.

Donoru esu jau devynerius metus ir jokios blogos įtakos sveikatai nepastebėjau.

„Patinka daryti gerus darbus. Šiandien kraujo daviau jau 39-ą kartą. Kol yra galimybė, tol reikia prie to prisidėti. Donoru esu jau devynerius metus ir jokios blogos įtakos sveikatai nepastebėjau.

Noriu paminėti įdomų faktą, jog tie žmonės, kurie yra buvę donorais ir vėliau pateko į eismo įvykį, jų išgyvenamumo procentas yra daug didesnis negu nesančių donorais. Tai yra dėl to, kad jų organizmas pripratęs gaminti vis naują kraują ir kritiniu atveju padeda greičiau atsigauti“, – pasakojo Žydrūnas Svetikas, darbų saugos ir personalo skyriaus viršininkas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./VĮ „Panevėžio regiono keliai“ darbų saugos ir personalo skyriaus viršininkas Žydrūnas Svetikas

Akcijai abejinga neliko ir darbuotoja Danutė Žiogevičienė, kuri kraujo donore tapo dar 1977-aisiais.

VĮ „Panevėžio regiono keliai“ šią akciją planuoja tęsti ir toliau bei vykti į kitas kelių tarnybas Pasvalyje, Kupiškyje, Biržuose ir Rokiškyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką