Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš prekybos atšaukiama džiovintų ananasų partija

Aštrus ir saldus ananasų marmeladas
Aidos Chlebinskaitės nuotr. / Aštrus ir saldus ananasų marmeladas
Šaltinis: 15min
0
A A

Džiovintus vaisius ir riešutus tiekianti bendrovė „Arimex“ atšaukė prekybą džiovintų ananasų skrituliukų partija ir sustabdė jos tiekimą. Šis sprendimas priimtas Suomijoje užfiksavus didesnę nei leistina sieros dioksido (SO2) normą džiovintų ananasų skrituliukų partijoje. Prekyba džiovintų ananasų skrituliukais iš šios partijos stabdoma visose rinkose, įskaitant Lietuvą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sieros dioksidas ir sulfitai, žinomi chemine formule SO2, maisto pramonėje naudojami kaip konservantai ir antioksidantai. Bendrovė pažymi, kad sieros dioksidas, naudojamas maisto pramonėje, jam nealergiškiems žmonėms sveikatos problemų nesukelia, tačiau nustačius viršytą jo normą, partija bus išimta iš prekybos.

„Gavę tyrimo duomenis dėl viršyto SO2 kiekio, sustabdėme džiovintų ananasų skrituliukų partijos tiekimą į rinką, – pabrėžė riešutais ir džiovintais vaisiais prekiaujančios bendrovės „Arimex“ direktorius Audrius Janiūnas. – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrina ne rečiau kaip kas 10-ą importuotą produktų partiją. Leistiną SO2 normą viršijusi džiovintų ananasų skrituliukų partija nebuvo patikrinta. Iki šiol per dvejus metus tikrintose džiovintų ananasų skrituliukų partijose normos pažeidimų nebuvo užfiksuota, tačiau po šio įvykio patys nusprendėme imtis papildomų saugos priemonių ir nuo šiol tikrinsime kiekvieną šio produkto partiją, taip pat – ir kitus produktus, kurių sudėtyje yra SO2“.

Gavę tyrimo duomenis dėl viršyto SO2 kiekio, sustabdėme džiovintų ananasų skrituliukų partijos tiekimą į rinką.

Maisto pramonėje naudojamas SO2 slopina bakterijų augimą, saugo vaisius ir daržoves nuo parudavimo, leidžia pailginti jų vartojimo laiką. Kaip teigiama Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pranešime, SO2 priskiriami alergenų grupei. Sveikam žmogui ši medžiaga, gauta su maistu, sveikatos problemų nesukelia, tačiau jų patariama vengti žmonėms, kurių organizmas jautrus sulfitamsi. Nedideliais kiekiais SO2 natūraliai randama kai kuriuose produktuose, pavyzdžiui, vyne, vynuogėse, svogūnuose, česnakuose ir kt.

Pasak A.Janiūno, leistiną SO2 dozę viršijantys džiovintų ananasų skrituliukai bus išimti iš prekybos.

„Reikalavimų neatitinkančių produktų tiekimą atšaukiame nelaukdami nurodymų iš valstybinių institucijų. Užtikrinti produktų kokybę mus įpareigoja ne tik griežtos vidinės procedūros, bet ir 2013 m. įmonei suteiktas aukščiausio lygio sertifikatas, reiškiantis, kad „Arimex“ produkcija atitinka „BRC Food“ standarto reikalavimus, apimančius griežtą žaliavų įsigijimo kontrolę, gamybos procesą, produktų sandėliavimą“, – sako A.Janiūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką