Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 13d. 14:22

Iš rinkos išimami galimai nesaugūs kiniški virtuvės įrankiai

Iš rinkos išimami galimai nesaugūs kiniški virtuvės įrankiai
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotr. / Iš rinkos išimami galimai nesaugūs kiniški virtuvės įrankiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas apie nesaugių virtuvinių indų (šaukštų maišymui, samčių), stiklinių puodelių (400 ml), importuotų iš Kinijos, partiją.

Šaukštuose ir samčiuose nustatyta formaldehido migracija, o stikliniuose puodeliuose – švino ir kadmio migracija. Šių virtuvės įrankių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai, rašoma pranešime spaudai.

Europoje šaukštus maišymui ir samčius išplatino „Kuhn Rikon AG“ (Neschwilerstr. 4, 8488 Rikon im Tosstal, Šveicarija). Pirminiais tyrimo duomenimis, minėti nesaugūs virtuvės įrankiai išplatinti Lietuvoje, Liuksemburge, Italijoje, Jungtinė Karalystėje, Danijoje, Vokietijoje ir Austrijoje. Į Lietuvą šiuos įrankius įvežė UAB „Gerduva“ (Vasario 16-osios g. 21a, Gargždai).

Stiklinius puodelius išplatino „MM Commerce“ (Naftowa 8, Krosno, Lenkija). Į Lietuvą įvežė UAB „Viskas už vieną eurą“(Žirmūnų 86-53, Vilnius).

Visa informacija apie galimai nesaugius virtuvinius įrankius ir puodelius perduota Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai prie Ūkio ministerijos, kuri vykdo medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu, kontrolę. Šios įstaigos specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina pirkėjus, įsigijusius nurodytų partijos šaukštus maišymui (produkcijos kodas Nr. 30746, barkodas 7610154307462), samčius (produkcijos kodas Nr. 30705, barkodas 7610154307059) ir stiklinius puodelius, grąžinti juos prekybininkams įsigijimo vietose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką