TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka

Operacinė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Operacinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 1 d. įsigalioja nauja sveikatos apsaugos ministro patvirtinta Mokamų asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka. Esminis pasikeitimas pirminės asmens sveikatos priežiūros srityje – visos paslaugos, priskiriamos šeimos gydytojo normai, privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems gyventojams turi būti teikiamos nemokamai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jei gydymo įstaiga sudariusi sutartį su ligonių kasa, pacientų negali būti prašoma mokėti už mėgintuvėlius, pirštines, kraujo paėmimą ar kitas tyrimams ir gydymui reikalingas priemones ar paslaugas. Mokamai, kaip iki šiol, bus atliekami tam tikri profilaktiniai sveikatos tikrinimai, kurių išlaidos nėra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Mokėjimai ir toliau lieka leistini pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose, teikiančiose odontologinės priežiūros paslaugas: už vaistus, vienkartines priemones, odontologines ir kitas medžiagas, sunaudotas odontologinės priežiūros paslaugų teikimui.

Nuo tokių mokėjimų atleisti tik vaikai, bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų moksleiviai, kol jiems sukanka 24 metai, taip pat socialiai remtini asmenys, pateikę socialinės paramos skyriaus pažymą.  

Naujas dokumentas aiškiai apibrėžia, kuriais dar atvejais pacientui reikia mokėti už šalies nacionalinės sveikatos sistemos įstaigų teikiamas ASP paslaugas: kai pacientas, leidus gydančiajam gydytojui, pageidauja gauti papildomas, t. y. pagrindinei ligai diagnozuoti ar gydyti nebūtinas paslaugas, medžiagas, tyrimus, medikamentus, MPP, procedūras; kai nori gauti paslaugą ne eilės tvarka, o ambulatorines ir dienos chirurgijos paslaugas teikianti įstaiga turi galimybes suteikti daugiau paslaugų, nei numatyta sutartyje su teritorine ligonių kasa.

Mokėjimai ir toliau lieka leistini pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose, teikiančiose odontologinės priežiūros paslaugas.

Taip pat, kai neturėdamas asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) gydytojo siuntimo (jei teisės aktuose nėra numatyta papildomų sąlygų), pacientas savo iniciatyva kreipiasi dėl stacionarinės ar specializuotos ambulatorinės ASP paslaugos (konsultacijos, stacionarinio gydymo, procedūros, tyrimo ir pan.) suteikimo.

Tačiau kreipiantis be siuntimo ir susimokėjus už konsultaciją, jei gydytojas specialistas nustato, kad pacientas kreipėsi pagrįstai, toliau ASP paslaugos teikiamos ir apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų bendra tvarka.

Naujoje tvarkoje numatyta: kai paslaugų pageidaujama ne eilės tvarka, jų suteikimas negali pabloginti eilės tvarka laukiančiųjų padėties. Todėl įstaiga, suteikianti paslaugas be eilės, turi turėti iš PSDF biudžeto lėšų apmokamų ASP paslaugų kiekvienos darbo dienos teikimo planą – grafiką su jame nurodytu tokių paslaugų skaičiumi.

Šis planas – grafikas turi būti skelbiamas viešai; taip pat užtikrinta, kad visi į paslaugų, apmokamų iš PSDF biudžeto lėšų, laukimo eilę užregistruoti ir atvykę pacientai gaus numatytas paslaugas numatytą dieną nustatytu laiku; pacientas, pageidaujantis gauti paslaugą ne eilės tvarka, turi būti pasirašytinai supažindintas su jo teise ir galimybe paslaugą gauti nemokamai eilės tvarka, nurodant paslaugos teikimo datą. Panašias sąlygas turi atitikti ir ASPĮ, teikiančios stacionarines slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką