Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 27d. 09:26

Kad šypsenos nereiktų laikyti stiklinėje

Odontologai
Projekto partnerio nuotr. / Odontologai

Daugumai mūsų artėjantis pavasaris ir bundanti gamta asocijuojasi su nauja laisve, nauju gyvenimu, nauja pradžia... Vien pagalvojus apie tai, norisi plačiai nusišypsoti. Bet kas, jeigu negalite to padaryti, neprisidengdami burnos ranka? Vieno, kelių ar juolab, daugumos dantų netektis verčia jus jaustis nepilnaverčiais tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. Ar galima tai pakeisti be ilgo laukimo bei skausmingų, varginančių procedūrų ir, pavasariui išaušus, džiaugtis tokia šypsena, apie kurią visą gyvenimą svajojote?

Atsakydamas į šį klausimą mūsų kalbintas pašnekovas - didžiausio Lietuvoje odontologijos klinikų tinklo ,,Dantų priežiūros centras“ (DPC) vadovas gydytojas Simonas Bankauskas - teigia, kad plačia šypsena, galima džiaugtis jau po vieno vizito pas odontologą.

Pažangiomis dantų gydymo ir atkūrimo technologijomis Lietuvoje ir toli už jos ribų garsėjantis ,,Dantų priežiūros centras“ turi savo padalinius Kaune, Mažeikiuose, Jurbarke, Anykščiuose ir Raseiniuose. Pasak DPC vadovo, dėl čia taikomų unikalių dantų atkūrimo metodų, kokybiško gydymo ir modernių diagnostikos paslaugų, gydytis čia atvyksta pacientai iš visos Lietuvos.

 

Svarbu atkurti net ir vieną trūkstamą dantį

Šiuolaikinėje visuomenėje, patraukli, natūrali šypsena - grožio ir sveikatos simbolis. Štai kodėl dauguma žmonių net beabejoja, jog būtina atkurti prarastą priekinį dantį. Bet jei tie ,,tarpai“ yra paslėpti nuo aplinkinių žvilgsnio, dėmesio jiems skiriama kur kas mažiau. Daugelis mūsų net nežinome, jog tai gali turėti rimtų pasekmių mūsų sveikatai, kasdienio gyvenimo įpročiams ir išvaizdai.

Pasak gyd. S. Bankausko, laiku neatkūrus prarastų dantų, aplinkiniai sveiki lieka be atramos ir pamažu ima slinktis į trūkstamų dantų vietą. Sumažėjus tarpams tarp sveikų dantų, vėliau gali būti labai sudėtinga ar netgi neįmanoma atkurti prarastus dantis nepakenkiant aplinkiniams.

,,Kramtydami sveikais dantimis mes masažuojame dantenas ir žandikaulį. Tai skatina vidinius procesus, padedančius išlaikyti gerą burnos sveikatos būklę. Praradus dantis ir laiku jų neatkūrus, žandikaulis toje vietoje ima nykti ir trauktis. Žandikaulio deformacija labai apsunkina dantų atkūrimą“, - papasakojo DPC vadovas pridurdamas, jog dantų trūkumas turi didelės įtakos ne tik burnos sveikatai, bet ir žmonių išvaizdai.

,,Praradus dantis ir sunykus žandikauliui, lūpos praranda vidinę atramą. Veido bruožai pakinta, skruostikauliai įdumba, atsiranda raukšlės, imate atrodyti kur kas senesni nei esate iš tikrųjų“, -  pabrėžė gyd. S. Bankauskas.

Pakinta ir kasdienio gyvenimo įpročiai. Ypač tai liečia tuos žmones, kurie praradę daugumą ar visus dantis, nešioja išimamus protezus. Jie negali kokybiškai sukramtyti maisto, tenka keisti maitinimosi įpročius, atsisakyti mėgstamų patiekalų. Protezai prastai laikosi, kliba. Pasikeitus išvaizdai, sumažėja noras aktyviai bendrauti. Daugelis tokių žmonių kenčia ne tik fizinį, bet ir didelį psichologinį diskomfortą.

Gelbsti modernios technologijos

Savo darbe gyd. S.Bankauskas taiko dantų implantavimo pradininkės, pasaulio implantavimo rinkos lyderės, švedų kompanijos ,,Nobel Biocare“ implantus ir modernias metodikas. Siekiant, kad  gydymas dantų implantais būtų tikslus, saugus ir patikimas, klinikoje yra pasitelkiama kompiuteriniu planavimu pagrįsta ,,NobelGuide” metodika.

 

Pasak S.Bankausko, implantuojant yra labai svarbi tiksli diagnostika. Klinikoje esančio kompiuterinio tomografo dėka, sukuriamas virtualus trimatis žandikaulio, minkštųjų audinių ir būsimų dantų vaizdas, nustatoma geriausia implantų padėtis, tinkama vieta – turi pakakti kaulo, jis turi būti sveikas ir „išlaikyti“ naujiems dantims tenkantį krūvį. Naujausios technologijos radiologinės diagnostikos srityje leidžia iki minimumo sumažinti radiacinę apšvitą tenkančią pacientui tyrimo metu. Taigi tyrimas yra saugus ir patogus pacientui bei informatyvus gydytojui.

Kompiuteryje sukūrus tikslų erdvinį žandikaulio modelį, praktikoje tai padaryti labai lengva ir svarbiausia – saugu. Pacientui individualiai suplanuotą kompiuterinį gydymo modelį galima labai paprastai, tiksliai ir saugiai taikyti per implantavimo procedūrą. Tam naudojamas „chirurginis procedūros gidas“, kuris tiksliai nurodo, ką, kur ir kaip implantuojantis odontologas turi daryti.

Iš karto po implantavimo procedūros paprastai tvirtinami natūraliai atrodantys laikini dantys, kurie, implantui pilnai prigijus, pakeičiami į nuolatinius. Naujų dantų ,,kūrimo” ir gamybos procesas vyksta naudojant pažangiausią technologiją – ,,NobelProcera“. Individualius žmogaus poreikius maksimaliai atitinkančios, preciziškai tikslios ir kokybiškos dantų karūnėlės bei vainikėliai yra gaminami ,,Nobel Biocare“ gamykloje Švedijoje. Atsižvelgiant į paciento pageidavimus ir gydytojo rekomendacijas  jie gali būti pagaminti iš cirkonio, titano, aliuminio ar chromo kobalto. ,,NobelProcera“ vainikėliams ir karūnėlėms gamintojas suteikia 5 metų garantiją.

Grąžina gyvenimo džiaugsmą bedančiams

Paklaustas, ar tikrai įmanomi tokie ,,stebuklai“, kai atėjęs beveik be dantų gali išeiti su visais naujais, gydytojas atsakė: ,,Įmanomi. Bedančių pacientų gydymui specialiai sukurtas, kompanijos ,,Nobel Biocare“ patentuota „Аll-on-4“ gydymo metodika įprastai leidžia atkurti vieno žandikaulio dantis tik ant 4 implantų. Ant jų iš karto, po implantavimo procedūros, tvirtinami laikini, o po pusmečio ar vėliau - nuolatiniai dantų protezai. Žmogus, jau tą pačią dieną po operacijos gali šypsotis, turi kuo kramtyti ir gali gyventi savo įprastu gyvenimo ritmu“.

Simonas Bankauskas papasakojo, jog ,,Nobel Biocare“ implantai yra padengti specialia medžiaga, leidžiančia implantui gerai įsitvirtinti į kaulą. ,,Kadangi implantas tvirtai laikosi,  mes turime galimybę iš karto ant jų uždėti laikinus dantis. Jeigu paciento burnoje dar yra likę savų, bet beviltiškai sugedusių dantų, ,,All-on-4“ gydymo metodika  gali būti derinama su momentiniu implantavimu, kai implantas sriegiamas į ką tik pašalinto sugedusio danties šaknies vietą. ,,All-on-4” gydymo metodika yra nuodugniai moksliškai ištirta ir sėkmingai pasaulyje taikoma jau daugiau nei 15 metų”.

DPC  klinikose  dantų atkūrimui naudojama dar viena naujovė - ilgieji ,,Zygoma“ implantai. Jie skirti itin sunykusį viršutinį žandikaulį turintiems pacientams ir leidžia išvengti kaulo priauginimo operacijos. ,,Zygoma“ implantai yra sriegiami į skruostikaulį – kaulą, kuriame beveik visiems pacientams galima tvirtai fiksuoti vieną ar daugiau implantų. 

 

Nauji dantys - be baimės ir skausmo

S. Bankauskas pabrėžė, kad DPC klinikose taikomos dantų atkūrimo procedūros yra minimaliai invazinės ir yra visų pirma skirtos paciento fiziniam patogumui, todėl paprastai procedūrų metu pakanka vietinio nuskausminimo. Tačiau, esant poreikiui, gali būti taikoma pilna narkozė.

Pasak vadovo, narkozė paprastai yra taikoma tais atvejais, kai vyksta sudėtingos, ilgai trunkančios procedūros arba pacientai turi ypatingą baimę taisyti dantis. Narkozė gali būti pakeista kita, lengvesne nejautros forma - sedacija, kuomet medikamentų pagalba slopinama žmogus sąmonė, jis atsipalaiduoja, jaučiasi patogiai bei ramiai. Implantavimo metu pacientas nejaučia jokio skausmo, kartu su sedacija atliekamas  vietinis nuskausminimas.

Garantija - visam gyvenimui

DPC vadovas įsitikinęs, jog investicija į naujus dantis neabejotinai verta rezultato, kurį gauna pacientas. Tinkamai prižiūrimi nauji dantys ant implantų tarnauja visą  gyvenimą.

,,Daugelis mano pacientų tvirtina, kad su naujais dantimis negrįžtamai pasikeitė visas jų gyvenimas,“ - sakė gydytojas. - Ypač ženkliai gyvenimas pasikeičia tų žmonių, kurie buvo praradę visus dantis“.

S. Bankauskas prisiminė vieno savo paciento 60 metų ūkininko žodžius: ,,Dabar aš esu žmogus. Nauji dantys net geresni už buvusius savus. Dabar su naujais dantimis  vaikštau išsišiepęs dieną naktį. Kad būčiau žinojęs, kad viskas taip paprasta, greitai ir be skausmo, tai jau seniai būčiau implantus susidėjęs“.

Atgavę dantis žmonės ir vėl atranda tokius svarbius mums gyvenimo malonumus, kaip valgyti mėgstamą maistą, nevaržomai bendrauti, plačiai šypsotis, jie atsikrato nepilnavertiškumo komplekso, tampa daug laimingesni, labiau pamilsta save. Svarbu ir tai, kad ,,Nobel Biocare“ savo implantams suteikia viso gyvenimo garantiją.“  - Baigdamas interviu pabrėžė ,,Dantų priežiūros centro“ vadovas Simonas Bankauskas.

 
 

 

 

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ankstyvas rytas Palangos tvarkytojams: konteineriai medžiuose ir rutulių žvejyba

Aktualu

Regina Statkuvienė: Ar tikrai valstybė apgins vaikus?

Pasaulis kišenėje

Vilkaviškietis senoviniu „Moskvičiumi“ įveikia tūkstančius kilometrų

Aktualu

Orai.lt: tvankus ir šiltas oras nesitrauks

Vardai

Princui George'ui suėjo penkeri: mielas būsimo karaliaus albumas ir nauja, nuginkluojanti šypsena

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 liepos 15 – 21 d.)

Aktualu

Gerasis nacis: Vilniuje šimtus žydų išgelbėjęs vokietis tapo filmo herojumi

Gazas

Palangos lenktynėse pergalę išplėšė „Porsche“ vairavusi „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komanda

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Kolumbija. Rytų Andų pabėgėliai

Vardai

Palangoje – vienintelis solinis Jazzu koncertas: gerbėjų antplūdis ir „kietos moterys“ scenoje

Verslas

Pabėgimas į gamtą: Baltijos saloje suartėjo skandinaviškos ir japoniškos tradicijos

Gyvenimas

Ką daryti, kai vaikas užsimano šuniuko ar kačiuko

Mokslas.IT

Vienišiausias žmogus Žemėje: Amazonės džiunglėse nufilmuotas 22-ejus metus čia gyvenantis vyras

Vardai

Kodėl Meghan Markle ir Kate Middleton negali avėti batų su platforma šalia karalienės

Gyvenimas

„Frida“ įkūrėja D.Baranauskė apie smurto šeimoje mastą: vyrai naudojasi moterų meile

Vardai

Palangos lenktynėse – variklių gausmui neabejingos garsenybės: tarp jų – Eglė ir Jonas Valančiūnai

Kultūra

Septynios Dano Browno knygos – nuo geriausios iki blogiausios

Naktinis reidas Vilniaus gatvėse

24sek

LaVaras Ballas išdėstė savo požiūrį išsilavinimo svarbą: „Sportininkui jis visiškai nereikalingas“

Aktualu

Išgelbėk draugą: jaunieji medikai pajūryje poilsiautojus moko pirminio gaivinimo 

Naujienos

Aktualu

Ankstyvas rytas Palangos tvarkytojams: konteineriai medžiuose ir rutulių žvejyba

Aktualu

Regina Statkuvienė: Ar tikrai valstybė apgins vaikus?

Aktualu

Orai.lt: tvankus ir šiltas oras nesitrauks

Vardai

Princui George'ui suėjo penkeri: mielas būsimo karaliaus albumas ir nauja, nuginkluojanti šypsena

Pasaulis kišenėje

Vilkaviškietis senoviniu „Moskvičiumi“ įveikia tūkstančius kilometrų

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 liepos 15 – 21 d.)

Aktualu

Per įkaitų dramą Los Andžele nušauta moteris, įtariamasis pasidavė policijai

Aktualu

Gerasis nacis: Vilniuje šimtus žydų išgelbėjęs vokietis tapo filmo herojumi

Gazas

Palangos lenktynėse pergalę išplėšė „Porsche“ vairavusi „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komanda

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Kolumbija. Rytų Andų pabėgėliai

Vardai

Palangoje – vienintelis solinis Jazzu koncertas: gerbėjų antplūdis ir „kietos moterys“ scenoje

Verslas

Pabėgimas į gamtą: Baltijos saloje suartėjo skandinaviškos ir japoniškos tradicijos

24sek

Vos atidengta Los Andžele išniekinta dar viena LeBronui Jamesui skirta freska

Gyvenimas

Ką daryti, kai vaikas užsimano šuniuko ar kačiuko

Mokslas.IT

Vienišiausias žmogus Žemėje: Amazonės džiunglėse nufilmuotas 22-ejus metus čia gyvenantis vyras

Vardai

Kodėl Meghan Markle ir Kate Middleton negali avėti batų su platforma šalia karalienės

Gyvenimas

„Frida“ įkūrėja D.Baranauskė apie smurto šeimoje mastą: vyrai naudojasi moterų meile

Vardai

Palangos lenktynėse – variklių gausmui neabejingos garsenybės: tarp jų – Eglė ir Jonas Valančiūnai

Kultūra

Septynios Dano Browno knygos – nuo geriausios iki blogiausios

Naktinis reidas Vilniaus gatvėse

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką