Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kada sportas skilinėjančioms lūpoms padeda labiau nei balzamas

Veiksmingiausia priemonė, suskilinėjus lūpoms, tikrai ne balzamai – kartais lūpų grožiui daugiau įtakos turi net nedidelis fizinis krūvis, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Be to, jo teigimu, skilinėjančios lūpos gali išduoti, kad knarkiate.
Lūpų priežiūra
Lūpų priežiūra / 123RF.com nuotr.

Skilinėjančios, suskirdusios lūpos – kas dėl to kaltas? Žvarbus oras, centrinis šildymas, bučiniai prieš vėją? Galbūt. Bet jei ši problema jus kamuoja nepaisant jokių išorinių sąlygų, jei nepadeda jokie lūpų balzamai... Ką išduoda suskilinėjusios lūpos?

„Jei kasryt pabudę jaučiate lūpų tempimą, skausmą, jei lūpos suskirdusios, turėtumėte susirūpinti – gali būti, kad jūs knarkiate. Knarkdami esame išsižioję ir kvėpuojame per burną, todėl džiūsta burna ir lūpos“, – sako gydytojas.

Jo teigimu, tokiu atveju padėti gali fizinis krūvis: „Kuo mažesnis jūsų svoris, tuo mažiau knarkiate. Šiuo atveju pakanka ir visai nedidelio krūvio, pvz., pusvalandžio pasivaikščiojimo vakare. Knarksite mažiau.“

Antroji priežastis, pasak profesoriaus, kodėl skilinėja lūpos – vitaminų A, B2, B3 ir cinko trūkumas. „B2 ir B3 vitaminų organizme nelieka dėl dažno alkoholio ir piktnaudžiavimo miltiniais patiekalais. Būtent todėl duonos gamintojai stengiasi į savo produktus įdėti daugiau b grupės vitaminų, tačiau ir tai nepadeda“, – pastebi A.Unikauskas ir pataria valgyti kiaušinius (naudingiausi tryniai) – tai padės kompensuoti minėtųjų medžiagų trūkumą organizme.

Daugelis veikiausiai pagalvoja, kad reikėtų gerti daugiau vandens, tačiau profesorius sako, kad tinkamai maitinantis, nevalgant per daug sauso ar greito maisto, vandens organizmas turėtų gauti pakankamai, tad norėdami, kad organizmas drėgmės gautų iš vidaus, pirmiausia susirūpinkite mityba.

Gydytojas pastebi, kad balzamai nebūtinai yra geriausia priemonė – tinka riebūs balzamai, apsaugantys lūpas nuo išdžiūvimo, pirkti vaistinėje.

Parengė Eimantė Juršėnaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius