Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 18d. 00:00

Kai migrena užklumpa darbe

Migrena
Shutterstock nuotr. / Migrena

Tie, kam nors kartą yra tekę patirti migrenos sukeliamą skausmą, žino apie jo sukeliamą diskomfortą. Migrenos simptomai gali būti skirtingi: stiprų galvos skausmą gali lydėti pykinimas, vėmimas, nesugebėjimas susikaupti ir kalbėti, padidėjęs jautrumas šviesai, garsams, kvapams. Migrena net tik daro įtaką mūsų darbingumui, bet ir atima galimybę normaliai funkcionuoti. Ištikus migrenos priepuoliui, mes ne visada pajėgiame nueiti į darbą, o nuėję – dirbti, todėl turime rasti būdą, kaip tokiomis dienomis pagelbėti sau. Dalinamės keletu patarimų, padėsiančių tuo atveju, kai priepuolis ištinka darbe.

Dienos pradžia

Daugumai mūsų keltis anksti ryte jau gali būti iššūkis, o ištikus migrenos priepuoliui net įprasta ryto rutina tampa dvigubai sudėtingesnė ir reikalaujanti kur kas daugiau pastangų.

Kai kamuoja galvos skausmas, paskutinis dalykas, apie kurį galite galvoti, – ką apsirengti ir kaip atrodyti. Tuomet vertėtų prisiminti, kad gera išvaizda gali pagelbėti atgauti pasitikėjimą savimi ir sugebėjimą atlikti užduotis darbe. Pati idėja, kad sugebėjote pasirūpinti savimi, gali pagerinti ne tik jūsų fizinę, bet ir emocinę būseną.

Darbų planas

Migrenos priepuolio metu vertėtų sutelkti dėmesį į dienos darbų planą. Suskirstyti užduotis į skubias, kurias reikia atlikti nedelsiant, ir tas, kurias galite atidėti vėlesniam laikui, kai pasijusite geriau.

Ištikus priepuoliui, galite jausti pyktį ar susierzinimą dėl to, kad negalite efektyviai dirbti ar atlikti visas užduotis, kurias planavote. Nenuvertinkite savęs, susitaikykite su tuo, kad negalėsite padaryti visko, kas buvo suplanuota. Įvertinkite savo būseną. Galbūt šiandien verta išjungti kompiuterį ir susitarti su darbdaviu, kad jums leistų pailsėti ir grįžti į darbą, kai pasijusite geriau.

Apie savo būseną informuokite vadovą ir kolegas

Dažnas, kenčiantis nuo migrenos, vengia apie tai pasakoti kolegoms ir vadovui. Žinodamas jūsų situacijos rimtumą, darbdavys gali jums pagelbėti. Galbūt susitarti dėl lankstesnio darbo grafiko ar specialiai jums pritaikytos darbo vietos, pagerindamas ar pritaikydamas darbo sąlygas jūsų poreikiams, pavyzdžiui, specialaus apšvietimo, tylesnės ar ramesnės darbo vietos ir pan.

Žinoma, tai labai individualu. Tačiau turėtumėte prisiminti, kad migrena yra rimtas sveikatos sutrikimas, mažinantis jūsų darbingumą, todėl būtų verta apie ligą informuoti savo darbdavį, pasakyti, jog konsultuojatės su savo gydytoju ir kartu ieškote būdų kaip pagerinti savo būseną.

Jei migrena prasidėjo darbo vietoje:

  • Įsitikinkite, kad turite migreną mažinančių vaistų, kuriuos jums rekomendavo gydytojas.
  • Pasiruoškite šaldančius paketus (kompresus) kaktai ar kaklui.
  • Jei įmanoma, raskite ramią patalpą, kurioje galėtumėte pritemdyti apšvietimą ir likti tol, kol pradės veikti vaistas.
  • Galite atlikti kelis tempino pratimus, kad sumažintumėte stresą ir raumenų įtampą.

Kasdieninės rekomendacijos, galinčios padėti sumažinti migrenos priepuolio tikimybę

Migrenos priepuolį gali išprovokuoti įvairūs veiksniai. Įtakos galvos skausmo dažniui ir intensyvumui gali turėti ir gyvenimo būdas bei žalingi įpročiai.

Stenkitės sveikai ir reguliariai maitintis, venkite maisto produktų, kurie gali išprovokuoti priepuolį, nepamirškite gerti pakankamai vandens. Dehidratacija gali būti viena iš galvos skausmo priežasčių, todėl su savimi visada turėkite butelį vandens. Įsitikinkite, kad jūsų stalo, kėdės ir kompiuterio padėtis yra ergonomiška ir patogi, kompiuterio ekranas neturėtų būti per šviesus. Jei žinote, kad galvos skausmui įtakos turi ryški šviesa, specifiniai kvapai, laiko juostų pasikeitimas ar dar kas nors, pabandykite išvengti skausmą sukeliančių veiksnių. Reguliariai mankštinkitės, ypač jei visą dieną praleidžiate prie kompiuterio ekrano. Labai svarbu laikytis miego režimo. Pasistenkite eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu, ilsėkitės 7–8 valandas.

Planuokitės reguliarias atostogas; rekomenduojama jas planuoti trumpas ir dažnesnes, o ne labai ilgas kelis kartus per metus. Nors migrena sukelia nerimą ir mažina pasitikėjimą savimi bei savo sugebėjimais, prisiminkite, kad skausmas praeis, ir tuomet vėl galėsite pilnavertiškai dirbti ir pramogauti.

Jei kamuoja galvos skausmas arba kyla sunkumų suvaldyti migreną, nedvejodami kreipkitės pagalbos į savo bendrosios praktikos gydytoją ar neurologą, kuris padės įvertinti galvos skausmo priežastį ir patars, kaip jį gydyti.

Rekomendacijos yra pagrįstos pacientų, sergančių migrena, patirtimi ir medicinos specialistų patarimais, kaip sumažinti migrenos sukeliamą diskomfortą.

„Teva“ kuriami vaistai padeda gydyti daugiau nei 200 milijonus žmonių visame pasaulyje. Mes žinome, jog už kiekvieno paciento slypi istorija. Šie iššūkiai mus įkvepia rasti sprendimus, padedančius kovoti su medicininėmis problemomis. Mes taip pat žinome, jog lėtinės ligos daro įtaką pacientų gyvenimui viena ar kita prasme. Būtent todėl ir sukūrėme „Rūpinamės Sveikata“ – vietą, kurioje rasite daugybę naudingos informacijos apie šias ligas, pacientų istorijas bei dar daugiau. Čia taip pat rasite naudingų patarimų, kurie padės jums išvengti sveikatos problemų bei su jumis kovoti.

Apsilankykite https://www.teva.lt/rupinames-sveikata internetiniame puslapyje ir sužinokite daugiau apie migreną bei kitas lėtines ligas.

FRE-LT-NP-00021

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką