Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip alkoholis paveikia konkrečius organus

Kaip ir kaip gaila, alkoholis vis dar yra neatsiejamas vakarėlių, švenčių dalis, ypatingos vakarienės ar sporto rungtynių žiūrėjimo atributas. Kai kam alkoholis tapęs kasdienybe, panardinančia į tamsų alkoholizmo liūną. Šis liūnas, beje, paliečia ne tik patį alkoholiką, bet ir jo artimuosius.
Alkoholis
Alkoholis / „Shutterstock“ nuotr.

Priklausomybės nuo alkoholio, kaip ir daugelio kitų priklausomybių, žala neabejojama, tačiau yra keli pagrindiniai organai, kuriuos alkoholis paveikia stipriausiai. Apie tai skelbia Nacionalinis piktnaudžiavimo alkoholiu ir alkoholizmo institutas (JAV). Ir tie neigiami poveikiai prasideda jau po dešimties minučių nuo alkoholio pavartojimo. Tad kokie jie, tie alkoholio stipriausiai paveikiami organai?

Širdis. Kaip ją veikia alkoholis? Širdies raumuo silpnėja, kinta kraujo tėkmė, gali išsivystyti kardiomiopatija, aritmija bei su tuo susiję simptomai – kvėpavimo nereguliarumas, nuovargis, padidėjusios kepenys, nesibaigiantis kosulys. Nežabotas alkoholio vartojimas padidina širdies smūgio, hipertenzijos, insulto riziką.

Smegenys. Apgaulingas euforijos jausmas neilgai trukus sukelia smegenų pažeidimus. Sulėtėja informacijos perdavimas tarp neurotransmiterių, ypač stipriai paveikiamos tam tikros smegenų sritys. Užsitęsęs alkoholio vartojimas, priklausomybė gali keisti žmogaus elgseną ir nuotaikas, sukelti depresiją, nerimą, pyktį, atminties praradimą ir galvos svaigimą.

Taip pat skaitykite: Atpildas už vakarykštes linksmybes: kaip žudo alkoholis

Alkoholio vartojimas bei prasta mityba gali išsivystyti į Vernikės-Korsakovo, arba „drėgnų smegenų“, sindromą. Tai it kokia alkoholinės depresijos forma, kurią lydi atminties praradimas, haliucinacijos, koordinacijos stoka.

Kepenys. Kaip dažnai nuvertiname šį gyvybiškai svarbų organą! Organą, kuris yra būtinas maisto virškinimui, mitybinių medžiagų pasisavinimui, organizmo detoksikacijai ir apsaugai nuo infekcijų. Tačiau kepenų cirozė – dažna alkoholikų problema – šias funkcijas gerokai slopina ir pažeidžia. Net gali sukelti kepenų nepakankamumą ir mirtį.

Kasa. Panašiai kaip ir smegenis, taip ir kasą gali stipriai paveikti alkoholio perteklius. Kasos veikla ima ir sutrinka, ypač fermentinė funkcija, tuomet išsiskyrę fermentai ne siunčiami į plonąsias žarnas, bet lieka kasoje.

Prasideda uždegimas (pankreatitas), gali ištikti pankreatito priepuolis – ūmus skausmas pilvinėje dalyje, pykinimas, vėmimas. Padidėja širdies susitraukimų dažnis, atsiranda diarėja, gali išsivystyti diabetas ar netgi ištikti mirtis.

Inkstai. Alkoholis skatina diurezę. Smarkiai padidėjus šlapimo išsiskyrimui, inkstai ne visada pajėgūs su tuo susidoroti. Gali sutrikti elektrolitų balansas, padidėti kraujospūdis ar netgi išsivystyti inkstų nepakankamumas.

Taip pat skaitykite: Vaistų nuo alkoholizmo nėra, tačiau būdas jo atsikratyti veikia beveik 100 procentų

Alkoholio perteklinis vartojimas paliečia ir kitus gyybiškai svarbius organus. Tad ar verta paguodos, apgaulingos laimės akimirkų ir problemų sprendimo ieškoti jame?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas