Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip kontrastinis dušas padeda siekti savo tikslų?

Šaltas dušas
„Shuterstock“ nuotr. / Šaltas dušas
Šaltinis: www.ekorekomendacijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dabar yra puikus metas pasilepinti besi­baigiančios vasaros mal­on­u­mais ir sustiprinti orga­nizmą. Apsip­ilti šaltinio van­de­niu, pabraidži­oti po rasotą žolę ar išmėginti kon­trastinį dušą – ne tik sveika, bet ir labai malonu.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kon­trasti­nis dušas – nepa­main­o­mas sveikatos ir pasitikėjimo sav­imi šalti­nis. Jis ypač veiksmin­gai žadina orga­nizmą ryte, stip­rina imu­nitetą, gražina odą, gerina sav­i­jautą bei ugdo valią. Užsi­grūd­inę žmonės išlei­džia mažiau pinigų vais­tams ir skiepams, nebijo peršalti, jauči­asi energin­gesni ir atkak­liau siekia savo tik­slų.

Grū­din­i­ma­sis yra visiškai nemoka­mas, viskas ko tau reikia — van­duo ir valia. Pradėti grūd­in­tis gal­ima bet kur – sode, kaime, pajūryje ir, žinoma, vonioje

Grū­din­i­ma­sis yra visiškai nemoka­mas, viskas ko tau reikia — van­duo ir valia. Pradėti grūd­in­tis gal­ima bet kur – sode, kaime, pajūryje ir, žinoma, vonioje.

Pradėti rekomen­duo­jama bet kuriuo metų laiku, tačiau paste­bėta, kad pradėjus grūd­inti šiltuoju metų laiku, rezul­tatai yra geresni. Nereikia pamiršti, kad geri­au­sias laikas — šiandien.

Svar­biau­sia — nusiteiki­mas. Prieš pradedant grūd­in­tis reikia nusiteikimo, pasitikėjimo sav­imi. Būtina laikytis laip­sniškumo prin­cipo, t. y. ilginti poveikio trukmę ir sieti ją su malonumu.

Kon­trastinio dušo pro­cedūrą geri­au­sia atlikti ryte, po mankštos. Pradėkite karštu van­de­niu. Įšilkite po karštu (arba nelabai) dušu. Šaltą van­denį reikia paleisti tik tada, kai kūnas gerai įšilo. Jokiu būdu negal­ima sušalti.

Kaital­i­oti karštą ir šaltą van­denį pakaks tris kar­tus. Po karštu dušu stovėkite 30–40 sekundžių. Po to 15–20 sekundžių pabūkite po šalto van­dens srove. Pro­cedūrą pakar­tokite 3 kartus. Kon­trastinio dušo pro­cedūrą rekomen­duo­jama užbaigti šaltu van­de­niu, tačiau per­ne­lyg sušalti nereiktų. Jei kūno oda labai paši­urp­sta, vad­i­nasi, pro­cedūrą reikia baigti. Po dušo apsitrinkite rankšlu­osčiu. Naudinga smarkiai ištrinti visą kūną šiurkščiu rankšlu­osčiu — tai ir masažas, ir kapil­iar­inės krau­jo­takos aktyvavimas.

Jei kon­trastinio dušo pro­cedūras atliksite teisin­gai, paste­bėsite, kad tapote energin­ges­ni, žvales­ni, jūsų neaplei­džia lengvumo pojūtis, labiau pasitikite sav­imi. Šalto van­dens teigia­mas poveikis sveikatai — tai tik viena  grū­din­i­mosi pri­val­umų pusė. Sėk­mingi sportininkai ir ver­slininkai, pri­pažįsta, kad grū­din­i­mosi iššūkiai padėjo jiems  pasiekti aukštų rezultatų bei pri­imti svar­bius gyven­imo sprendimus. 

VIDEO: Cold Shower Therapy: Joel Runyon at TEDxLUC

Grū­din­i­mas — tai ne laik­i­nas sveikatos gerin­i­mas, o gyven­imo būdas.

rupi.lt/Rupi.lt
rupi.lt/Rupi.lt

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką