-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip priartinti pavasarį? Kiekvienam prieinami laimės receptai

Peržiemojom žiemą, peržiemosim ir pavasarį – atsidūsta neretas mūsų, savaitgalį sulaukęs sniego... Ir apskritai kovas – apgaulingas mėnuo. Pavasaris yra, bet kartu jo ir nėra. Kaip išlaukti tas paskutines dienas, kai trūksta saulės, šilumos, gyvybės? Kaip išsibudinti iš žiemos miego? Jeigu nepavyksta natūraliai, galime nesunkiai tai paspartinti.
Laiminga moteris
Laiminga moteris / Vida Press nuotr.

Pavasaris, tas tikrasis, kai supranti, kad jau bus tik geriau ir geriau, turi kažką ypatingo. Dienos šviesėja, oras šiltėja, vis dažniau girdime paukščių čiulbesį, žmonės meta sunkius apdarus, puošiasi ir eina į lauką. Medžiai pradeda skleisti pumpurus, visur žalia ir gražu. Bunda gamta, bundame ir mes.

Tad ką daryti, kad greičiau pajustume tą dvasią?

Daugiau šviesos

Saulė gyvybiškai svarbi visų mūsų sveikatai. Pabuvus joje, pradeda gamintis vitaminas D.

Saulė gyvybiškai svarbi visų mūsų sveikatai. Pabuvus joje, pradeda gamintis vitaminas D. Žiemos laikotarpiu jo mums labai trūksta, ir tai atsiliepia: prastėja nuotaika, pasitaiko dantų ligų, dažnesnių kaulų lūžių, silpnėja imunitetas. Netgi yra mokslininkų pastebėtas ryšys tarp vitamino D trūkumo ir onkologinių susirgimų, kaip ir cukrinio diabeto, autoimuninių ar širdies ir kraujagyslių ligų.

2012-aisiais Lietuvoje atlikta bendrojo kraujo tyrimų vitamino D analizė parodė, kad beveik 89-iems procentams šalies gyventojų šio vitamino trūksta.

Taigi turėdami galimybę, dažniau pabūkite lauke. Juk už debesų yra saulė, ir jos lengvą poveikį galima pajusti ir apsiniaukusią dieną. Taip pat manoma, kad mėlyna šviesa, ypač ryte, vos atsikėlus, gali žvaliai nuteikti visai dienai. Yra specialių lempų, skleidžiančių organizmui palankią šviesą. Kaip ir vitamino D lempų – esant galimybei, pabūkite prieš jas 15 minučių – tuomet pradės gamintis vitaminas D.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Daugiau gėlių

Pavasaris – tai žaluma, o vėliau – ir žiedai. Na o gėlės juk visada gerai nuteikia – kodėl nenusipirkus kambarinės žydinčios gėlės? Jų yra įvairiausių rūšių ir spalvų, ypač dabar. Ir kainuoja vos kelis eurus. Tiesa, visuomet išlieka tikimybė nusipirkti iš pažiūros gražią ir sveiką gėlę, kuri namie po savaitės ar dviejų numes visus lapus ir taip ir neišskleis savo žiedų. Todėl patariame pirkti tik gerai apžiūrėjus augalą arba specializuotoje gėlių parduotuvėje.

Apžiūrėkite, ar lengvai papurčius vazonėlį nekrenta gėlių lapai? Įsigiję tinkamą, žiedais galėsite džiaugtis ilgai. O po mėnesio ar pusantro jau ir gamta sužydės įvairiausiomis spalvomis.

Kitas variantas – nusipirkti ir pasimerkti keletą šviežiai skintų gėlių, pavyzdžiui, nedidelių rožyčių ar skirtingų spalvų tulpių. Pastarosios bene labiausiai asocijuojasi su pavasariu.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Daugiau ryškių spalvų

Parduotuvėse jau kuris laikas – pavasarinės kolekcijos, o ir jūsų spintoje tikrai yra ko nors spalvingesnio nei juoda, tamsiai mėlyna ar pilka.

Labai maloniai ir kartu atpalaiduojančiai nuteikia pastelinės spalvos – melsva, švelniai rožinė, gelsva. Jos vis dar madingos, tad net jei palto dar norisi žieminio (ir tikriausiai tamsaus), po juo gali būti pavasariškesnių spalvų.

Raudona spalva – puikus perėjimas nuo tamsių link ryškesnių. Kaip ir žalia, oranžinė ar kitos jūsų mėgstamos spalvos. Geltona tinkama, kai norisi pokyčių, ir kartu tiesiogiai asocijuojasi su saule ir šviesa. O jei vilkėti ryškiau dar nesinori, visuomet galima įsigyti (ar išsitraukti iš spintos) ryškesnį aksesuarą – karolius, skarelę, rankinę ar batus.

Pamatysite, ne tik jūs pasijusite geriau, bet ir aplinkiniams tai pakels nuotaiką. Juk spalvų terapija – ne prasimanymas.

H&M nuotr./Vida PRESS nuotr.
H&M nuotr./Vida PRESS nuotr.

Daugiau pavasario kvapų

Taip, pavasaris ne tik matomas ar jaučiamas, bet ir užuodžiamas. Jei vis dar namus kvėpinate nuo kalėdinio laikotarpio užsilikusiomis cinamono ir obuolių kvapo žvakėmis, nenuostabu, kad pavasario dar nejaučiate. Taip, tas kvapas nuteikia maloniai, bet taip... žiemiškai.

Kas kita – pušų, apskritai žalumos, gėlių (kad ir vyšnių žiedų ar rožių) ar slyvų kvapas – pakvėpinkite juo namus. Tik rinkitės kokybiškas natūralias žvakes ar eterinius aliejus.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Daugiau švaros

Iš tiesų jau tas metas, kai reikėtų nuvalyti langus, išplauti užuolaidas ir šiaip susiorganizuoti pavasarinį namų tvarkymąsi, ypač jei oras nėra labai palankus eiti pasivaikščioti. Tikriausiai namie yra ir nereikalingų nenaudojamų daiktų, gal pats laikas jų atsikratyti? O gal kažkas iš jų praverstų jūsų pažįstamiems ar nepasiturintiems?

Jūs juk pamenate tą jausmą, kaip gera pasidaro, kai susitvarkote namus, kai visur taip švaru, kad net blizga. Ir patys tuomet jaučiatės švaresni, pasirengę į širdį įsileisti pavasarį.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ir dar – daugiau judėkite. Pavasaris, tai gyvybė, o gyvybė – tai judesys.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius